27 Nisan 2021 Akrep burcunda dolunay: Dönüşüm zamanı

Yaşamın gizlediği güzel yarınlara şans vermeden pes etmek mi, elinizden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmak mı? Seçim sizin.

Yarından şimdi vazgeçemezsiniz. Zor zamanlardan geçildiği de iç dünyanızın sarsıldığı da doğrudur.  Yaşamla savaşmak yerine, barışmaya odaklanmanız gerekiyor. Yeniden var olmaya, yaşadığınızı hissetmeye ihtiyacınız var. Cesur ve umutlu olduğunuz takdirde, muhteşem yarınlar yaratabilirsiniz. Bu yaratım, hem kendinize hem topluma karşı evrensel bir görevdir.

Bastırdığınız hemen her duygu ve düşünce zaman içinde kayıplara sebep olur. Duygusal anlamda baskı hissediyorsanız, değişen koşullarla uyumu yakalayamamış, yeterince güçlü ve güvende hissetmiyorsunuz demektir. İnandığınız şeyleri yapıyor, gerçek sevginin olduğu bir ilişki yaşıyor, suistimalden uzak ilişkiler kuruyorsanız, endişelenmeniz yersiz. Dolunay, en temelde sizi sıkışıp kaldığınızı düşündüğünüz alandan çıkarmak isteyecektir.

Kendinizi ne zaman, kime karşı, hangi durumda savunmasız ve güçsüz hissettiğinizi keşfetmek zorundasınız. Akrep Dolunayı’nda gerçek bir tamamlanma yaşayabilmek için etkilendiğiniz konuları dönüştürmeniz gerekir. Kabullenemediğiniz, çatışma yaşadığınız alanı temizlemek için ilhama açık olun, sezgilerinize güvenin. Gereken bilinç aşamasını yaparak seçimsiz, tarafsız bir bilince ulaşma yolunu bulacaksınız.

Dolunay dönemlerinde, yapbozdaki eksik parça bulunup resim tamamlanır ya da yapbozu tamamlamaktan vazgeçilir. Kimi zaman da geride kalması gereken kişi ve durumlarla ilişkiler kesilir. Bir tür yüklerden arınma ihtiyacı ortaya çıkar. Ay hareketleri, özellikle dolunaylar, ruhun olgunlaşma sürecini destekleyen göksel bilginin Dünya’ya açıldığı evrelerdir. Akrep burcundaki bu dolunayın gerçek mesajını anlamak için değişim, dönüşüm, sabır, dayanıklılık, derinlik, yoğunluk, gizem, şifacılık, ölüm, reenkarnasyon vb. sayısız başlık irdelenmelidir.

İfade etmekten hoşlanmasam da zorlayıcı, baskılayıcı, öfkeli, intikamcı bazı olumsuz unsurlar da gündeme gelir. Gelen baskıyı “aklımda’’ diyerek dönüştürmeniz gerekiyor. Duygusal gerginliklerin yaşamınızın her alanını etkilemesine izin veremezsiniz. Moraliniz bozuk diye iş toplantılarınızı iptal etmeyi, sağlık kontrollerini, aile ziyaretlerini ertelemeyi ya da birilerinin kalbini kırmayı aklınızdan geçirmeyin, kaybedersiniz.

Harekete geçecek gücünüz olmayabilir, size iyi hissettirmeyen herhangi bir şeyi değiştirecek enerjiniz kalmamış da olabilir. Her zaman yaratıma geçmek ya da yeni bir şey başlatmak yararlı olacak diyemeyiz. “Yarışı yenilmek bitirecekse yenileyim, ama yeter ki çaba sarf etmek zorunda kalmayayım.’’ demeyin lütfen. Sadece bir an sorunlardan ve sorumluluklardan kurtulmak için kendinizde kaybolmayın, kafi.

Geleceğe yönelik, özellikle maddi planlama ve organizasyonlara yönelebilirsiniz. Bu yönelimi başlatacak maddi iniş çıkışlar ve hareketlilikler beklenebilir. Bir yandan duygusal bir yön arayışı içinde olacak, öte yandan maddi baskılardan kurtulmak için yepyeni işlere soyunup yeni imzalar atmak isteyeceksiniz. Oysa ihtiyacınız olan, kendinizi doğru ifade etmektir. O sebeple kararlar alırken, sözler verirken kim olduğunuzu, ne istediğinizi ve neler yapabileceğinizi unutmayın.

Akrep, güçsüz hissedeceğine yok olmayı tercih eder. Olumsuz davranışlar geliştirme sebebi de gücünden şüpheye düşmesidir. Akrep, bilginin derinine inemediği, olayları, kişileri kontrol edemediği zamanlarda gerilir; derdi güç gösterisi, manipülasyon veya ego değil, dönüşümü başlatmak, yani görevini yerine getirmektir.

Yaratan, olumsuz bir nitelik yaratmaz; olumlu seçimler yapamayan, en üst potansiyeli kullanamayan insanın kendisidir. Akrep’in savaşı kendiyle, özüyle, en dipte alt edemeyeceği yegane gücün sahibi Tanrı iledir. Bu içsel kavga, her insanın doğum haritasında Akrep burcu ile ilişikli ev ve gezegen kombinasyonları incelenerek çözümlenmelidir. Varoluş ve evrim konusunda yeterli bilgiye sahip olan insan Yaratan’la çatışmaz, iş birliği yapar ve bu uzlaşı mutluluk getirir. Varoluş sebep ve yasalarını anlamak insanı sulhe ulaştırır. 

Düşünce enerjisi yaratır, yaşatır ve çeşitli evrimsel deneyimleri devreye alır. Evrenlerin genişleyebilmesi ve varlığını sürdürebilmesi için düşünceye ihtiyaç vardır, yani düşünce potansiyeli insanın var olma sebebidir. Siz, günlük yaşamın içinde kaybolup tüm bu hakikatlerden bihaber olsanız dahi yaratım, gelişim ve ilerlemeye hizmet etmektesiniz. İyi, ileri düşüncelerin bireysel ve kitlesel önemi işte burada gizlidir. Pozitif düşünceyi önceleyen inanç sistemleri, kadim ve etnik öğretiler, kutsiyet arayışı ya da ruhsal romantizme değil, evrenlerin gelişip, genişlemesine hizmet etmektedir.

Pozitif düşüncenin yaratım potansiyeliyle ilgili en büyük yanılgı ve kısır düşünce iyi düşüncelerin hemen ve sadece kendiniz için çalışan bir sistem olduğunu düşünmenizdir. Elbette ne ekerseniz onu biçersiniz, ancak bu bilgi dünyasal zaman algısının ötesindedir. Ektiklerinizin biçilmesine şahit olamasanız da olan her şey zamandan bağımsız sizi etkileyecektir.

İnsan fikren, vicdanen özgürdür. Bu özgürlük alanını doğru anlamak sizi kaderi kavramaya, yaşamı anlamlandırmaya, yaşamın sorumluluğunu almaya götürecektir. İnsan iradesi müdahaleye açık değildir, ancak insanın iradi gücünü kullanıp kullanmadığı dönemler, durumlar hep olur.

Burada bilinmesi gereken konu şudur; fiziksel, duygusal, zihinsel ya da ruhsal anlamda rızanız dışında bir müdahaleye izin yoktur, ancak farkında olmadan rıza gösterip deneyimleri ve kişileri yaşamınıza çekmektesiniz. Bazı insanlar ‘’Neden bunları yaşıyorum?’’ der, olanı anlamak ister. Bazıları başına gelenlerden şikayet ederek suçlu arar, genelde de bulur. Bazıları ise olanı olduğu gibi kabul eder, ne sorgular ne de şikayet eder. Ne şekilde davranıyor olursanız olun, yaşadığınız her şey sizinle ilgilidir.

Canlı cansız her mevcudat, yaratılış hak ve eşitliğine sahiptir, ancak dünyasal koşullar evrim gerekçesiyle çeşitlilik gösterir. Evrensel bilince sahip bir varlık kimsenin yaşamına, iradesine etki etme hak ve ehliyetine sahip olmadığını bilir; ancak bilinç farklılıkları, kişileri bu konuda cüretkar bir tutuma yöneltir. Olumsuz beklentiler, korku, kaygı ve negatif düşünceler ile hem kendinizin hem insanlığın geleceğine etki ettiğinizi bilmelisiniz.  

Sessizliğe sığının, içe dönün ve gerçek bir dinginlik tesis etmeyi deneyin. İşte o sessizlik gerçek bir kendini bulma, bilme haline dönüşecektir. Kim olduğunuzu anlamaya, sınırlardan kurtulmaya ihtiyacınız var. Tüm sahteliklerden uzaklaşmak, göstermelik inançlardan arınmak, akıl ile gönlü bir etmenin en iyi yoludur. İyilik, bilgelik ve yücelik taklit edilemez. En yüce halinizi ifade edebildiğiniz muhteşem bir dolunay deneyimi diliyorum.

KOÇ

Borçlar, alacaklar, müşterek gelir-giderler konusunda sezgileriniz rehberliğinde hareket edin. Aidiyet ve mülkiyet konularında düşüncelerinizi değiştirecek deneyimlerden geçeceksiniz. Maddi-manevi değerleriniz düşünce biçiminizin değişmesiyle yükselişe geçecektir. Çatışmalara, krizlere çekilmeden, alma-verme dengesini kaybetmeden, empati kurarak adım adım ilerleyin. Yaşamınızı yeniden yapılandırırken öz arzularınızı, ihtiyaçlarınızı, imkanlarınızı tek tek gözden geçirin. Başlayacak işlerin sonunu tahmin etmeye çalışmaktan çok, deneyime yönelin. 

BOĞA

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklı işler sizi ruhsal olarak tamamlanmış hissettirecek alanlardır. Kendinizle alakalı neyi kabul edemiyorsunuz? İkili ilişkilerinizde memnun olmadığınız bir ‘’siz’’ var. Önce kendinizle uzlaşın, sonra karşınızdaki kişilerle iş birliği yapın. Cesaretle yeni adımlar atmaya, günlük yaşamınızı renklendirmeye gönüllü olmalısınız. Sezgilerinize teslim olduğunuz ölçüde yeni fırsatlar yakalamanız mümkün. Olumlu bir içsel akış gerçekleştirebilirseniz ilişkilerinizdeki sorunlar kendiliğinden çözülebilir. Aşkta da parada da uyum, denge ve uzlaşı kazanır; kazanan olmayı seçin.     

İKİZLER

Geliriniz, iş hayatınız için kaygılanmanıza gerek yok. Büyümeye daha yeni başlıyorsunuz. İş arkadaşları ve ortamında köklü değişimler yapmak konusunda etki alabilirsiniz; çünkü bereketli, hareketli bir döneme gireceğinizi içsel olarak sezmektesiniz. Günlük işler, çalışma ortamı, arkadaşlar, evcil hayvanlar, spor, beslenme gibi pek çok konuda yeni adımlar atılması gerekebilir. Akışta yenilik ve değişim olarak gelen hiçbir şeyi ertelemeyin. İç dünyanızda denge kurmak, yaşamın her alanında ilerlemenizin önündeki engelleri temizleyecektir.

YENGEÇ

Sahnede olduğunuz ve keyif aldığınız zaman ilhamla beslenirsiniz.  İster aşk, ister ister iş, hangi konu sizi daha değerli hissettiriyorsa o alana öncelik verin. Böylece sosyal ortamlar, arkadaş çevresi içinde yaşadığınız öz güven kaybı ya da kırgınlıklardan kurtulabilirsiniz. Geleceğinizi etkileyecek konularda duygusal zaaflara prim vermeyin. Çocuk sahibi olmak ya da evlenmek isteyebilirsiniz, kalbiniz kadar aklınız da onaylıyorsa neden olmasın?  İlişkiler konusunda sadece biraz özenli davranarak gerginlik ve kırgınlık yaratmadan bu dönemi geçirebilirsiniz.

ASLAN

Kariyeriniz konusunda yaşadığınız kaygılardan kurtulmak için en ideal tutum, ailenizle birlikte zaman geçirmek ve iletişimde kalmak olabilir. Otorite figürleriyle gerilim yaşamadan ilerlemek istiyorsanız görev ve sorumluluklarınız konusunda denge ve ölçüyü siz belirleyin, ancak pek çok Aslan içe kapanıp kendi yuvasına çekilmek ve yalnız kalarak dinginleşmek isteyebilir; uygundur. Bu inzivayı iç huzurunuzu tesis etmek için kullanacaksanız sorun yok demektir. Kendinizi güçsüz ve yetersiz hissetmenize neden olacak bir ruh halini beslemeyin. Mekan değişikliği, taşınma ya da seyahat etme arzularınız tetiklenebilir.

BAŞAK

En çok yakın çevrenizin sizi doğru anlamasını ve onlarla gerçek bir iletişim kurmayı istiyorsunuz. Olaylara biraz dışardan bakarak esas meseleyi daha net görebilirsiniz. İnziva tavsiyeniz objektif bir dinleyici olmak ve sadece dinlemek olsun. Bu haliniz başkaları tarafından daha çok fark edilmenize, onay ve beğeni kazanmanıza sebep olacak sonuçlar doğuracaktır. Yeni bir eğitim, ticaret, günlük yaşam anlayışı geliştirerek yaşamınızda olumlu yönde değişikliklere gideceksiniz. İnsanlara faydalı olduğunuzu hissetmek size iyi geliyordur, kendinize iyi gelecek şeyler yapmak çok daha iyi hissettirecek.  

TERAZİ

Dışarıdan kaynaklanan, sizi üzen, etkileyen, baskılayan konular gerçek bir arınmaya yönelmenizi sağladı. Maddi-manevi sahip olduğunuz değerlere yeni anlamlar yüklemenize yol açan durumlarla ilgili sezgilerinize kulak verin. Para kazanma yönteminizi masaya yatırabilirsiniz. İlişkilerde de alma verme dengesini kuramama, hesapları kapatamama nedenlerinizi yeniden değerlendirin. Biraz akışa teslim olmak, olanı kabul etmek, gelişen olaylara o anın enerjisi ile karşılık vermek size iyi gelebilir. Kendinizden bile sakladığınız gerçekleri görünür kılmak için bunu deneyip, özgürleşin.

AKREP

Ortaklıklar ve ikili ilişkilerinizde benliğinizin altını çizmek isteği sizi bir arayışa itecektir. Yeni kimlik arayışları içine girmeniz, bir kimlik kazanmanız ya da bir kimliğe veda etmeniz mümkün. Önerim biraz dinlenip sakinleşmeniz, bir şeyler yapmam lazım kaygısından uzaklaşmanız yönündedir. Siz değişim ve dönüşümün kendisisiniz. Sezgisel becerileriniz ile kendinizle beraber temasta olduğunuz kişilere de yol gösterebilir onları da yüceltebilirsiniz. Direnç göstermediğiniz sürece aşk ve ilişkilerde olumlu gelişmeler ve iş birliği olanakları sizi bulacaktır.

YAY

Günlük işler, çalışma ortamı vb. konular bir inziva ihtiyacı yaratacaktır. Duygusal açıdan dinginliğe ulaşmadan günlük işleri ve çalışma ortamında dengeyi sağlayamazsınız. Uzun süredir içinize attığınız, sizi üzen her ne varsa yüzleşin ve sakinleşin. Temel korkularınızla yüzleşmek yaşamınızın genelini değiştirdi. Rutinlerinizi düzenlemek sizin için ateş çemberinden geçmeye eş bir deneyimdi, ancak başardınız. Odağınızı kaybetmeden, yapılması gerekenler listenizi güncelleyerek yolunuza devam edin.  Geleceğin ya da geçmişin değil, gündeminizdeki konuların dengede kalmasına öncelik verin. 

OĞLAK

Sahnede olmaya, aşk ve keyif veren pek çok şeye açsınız. Ruhunuzu sosyal ortamlar ve gruplar içinde huzura ulaştırmak isteyeceksiniz. Gelecekten beklentileriniz değişiyor, bu iyi haber. Zaman zaman rehavet, zaman zaman geç kalmışlığın telaşıyla kendinizi hırpaladınız. Doğru soru; içinizle dışınızı bir edebildiniz mi? Arzularınızı yeteneklerinizle eşleştirebildiniz mi? Mutlu olmayı unutmadığınız her adımınız taçlandırılacaktır. Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirip önemli yaratımlara imza atabilirsiniz. Yaşam size katı ve yıpratıcı tavırlar sergilemeden başarılı ve mutlu olunabileceğini öğretmiş olmalı.

KOVA

Aile içinde ve ev yaşamında sıkışmış hissediyor olabilirsiniz. Ev ve iş ortamınızı sizi yansıtan bir düzeye taşımak için kariyer hayatınızda değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz. İlginç iş projeleri, ticaret yöntemleri gündeminiz olabilir, olmalı da zaten. Kendinizle savaşmadan, akışı takip ederek ilerlemeyi deneyin. Geleceğinizi biçimlendirecek ve etkileyecek kararlar almak zorunda kalmaktan yorulmuş olabilirsiniz. Kendinize kova olduğunuzu hatırlatın, geleceğe en iyi siz uyumlanabilirsiniz. Biraz dinginleşmek, adım adım ilerlemek geleceğinizi şekillendirecek yaratımları başlatabilir.

BALIK

Ruhsal enerjinizi yönelteceğiniz alan yeni bir yaşam felsefesi ve inançlar silsilesi yaratmaya yöneliktir. Bu yeni anlayış ve arayış çevreniz tarafından ilginç bulunabilir, kabul görmeyebilir hatta anlaşılamayabilir. Şu sıra onaya ihtiyacınız olmasa da iletişimde dengeyi bozmadan ilerleyin. Uzak ülkeler, uzaktaki işler gündeminizi hareketlendirecektir. Geleceğe dair planlar yapmaya başlamış olmalısınız. En iyi plan ve stratejiye odaklanmaktan çok, hayal kırıklığından korkup yaşamdan el çekmemeniz önemlidir. Hayal kurmanın, ilhamla yol almanın kutsiyet taşıdığı dönemlerden geçmekteyiz, cesur olun.

Gökyüzünü dinleyin.

Sevgilerimle.

Bireysel danışmanlık almak, eğitim duyurularından ve daha fazla paylaşımdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımı takip edebilirsiniz:

Instagram: @astrologseckinilbuga - @askinsifrelerikitap

Facebook: @seckin.ilbuga - @askinsifrelerikitap

Twitter: @seckinilbuga - @askinsifreleri