28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay tutulması: Hayata dönmeye hazırız!

Büyük bir kavuşma merasimine davetlisiniz ve  Boğa burcundaki, Ay tutulmasına hoş geldiniz.

Uzun zamandır, sanki yaşamla aramızda bir uçurum var. Ne dersiniz? Günler geçiyor, bir şeyler yapıyoruz, sorunlarımız da oluyor ama yaşadığımızı hissedemiyoruz bir türlü… Bende his kaldı mı? Bazı dostlarımız, “Ondan bile emin değilim” diyor… Yorulduk, çünkü kestirme yollarda sorun vardı ve hızlı ilerleyemedik. Ancak bu yolculuğun her anı çok öğreticiydi, itiraf edin.

Şimdi ise hayata tutunmak için haddinden fazla iştahlı olabiliriz. Bu süreçte, kim olduğunu unutma, değerlerini asla geride bırakma! Yaşamaya açsın! Haklısın! Ama en fazlasına sahip olmak, seni daha iyi hissettirmeyecektir. Hırsına yenik düşme! Ne zamanı kaçırdın, nede para ve güç kaybettin. Bugüne gelmek için geçmen gereken yollardan geçtin. Emeklerinin karşılığını alamadığın, yoksunluk hissiyle sarsıldığın, hayatı sana zehir eden tüm şeyler gitmeye hazır. Peki sen hazır mısın? Sevgiyle geride bırak ve sükûnetle ilerle.

Haberin Devamı

Son yıllarda yolunda gitmeyen, yönetemediğin pek çok şey yaşadın. Finansal sorunlar oldu, ilişkilerin bozuldu, sağlık problemleri yaşadın, evin, işin, eşin, HAYATIN değişti. Bunları yaşarken bunaldın, sıkıldın, bazı durumları ve kişileri kabulde zorlandın, bazı durumlarla hala savaştasın. Ay tutulması, bu baskıdan kurtulman için sana yardımcı olacak.

28 Ekim Ay tutulmasında neler olacak?

Öyle bir Ay Tutulması yaşayacağız ki, Özler dışarı çıkacak, kimse kendini (iyi-kötü niyetlerini, eylemlerini) gizleyemeyecek.. İyi haber; farkında bile olmadığın yeteneklerin, sabrın, cesaretin de açığa çıkabilir. İnsanlığın müşterek ve eşsiz yeteneği, en cesur hamlesi; yaşamayı göze almaktır!

Reddettiğin, yargıladığın, güçlüymüş-mutluymuş-başarılıymış gibi davrandığın konularla yüzleşirsin.

Korkunun, egonun, bağımlılığın, kibirin, sende yarattığı kör noktalara erişirsin. “İstemem, yapmam,  yapmaya mecburum” dediğin ne varsa, arkasındaki gerçek nedeni öğrenmeye başlarsın”Yapmam” diyorsun, belki yapamamaktan korkuyorsun. “Yapmaya mecburum” diyorsun, çünkü kendini sınırlıyorsun. Bir yerde sorun varsa, baskı yaşıyorsan yaşamın güzelliğini, doğanın eşsiz ritmini gözden kaçırıyor olabilirsin.   

Haberin Devamı

Kendimizle sulhe ermek için ne yapmamız gerektiğini yine kendimize sormalıyız. Cevabı bulamıyorsanız, burç yorumlarına göz atın. Belki fikir verebilir.

İnsanlık önemli bir dönemeçte olduğunda, Tutulmalar yaşanır. Ya da tutulmalar, önemli dönemeçleri bize hatırlatır. Bizi etkileyen veya etkilemeyen tutulma diye bir şey yoktur. Tutulmanın gözlemlendiği yerlerde, fiziki etkiler daha öne çıkmış olabilir, hepsi bu. Gök, bir adım attıysa, tüm mevcudat etki alır. Kimi içeride, kimi dışarıda yaşar. Kimi fark eder, kiminin ruhu duymaz ama o ayak sesi Kainatta yankılanır.   

Her Astrolojik hareket, bir şey öğretmek için gerçekleşir. Boğa burcunda Ay tutulması, içeriden dışarıya, arınmakla ilgilidir. En derinde olan en üste çıkmak ister. Yaraların kanar  ama bu durum seni yüklerinden kurtarır. Boşu boşuna sırtında taşıdığın, sana ait olmayan, tüm duyguları geride bırakacaksın. Kendine sürekli “üzülmeliyim, ağlamalıyım, korkmalıyım, sevinmeliyim” komutu veriyorsun, verme! “Bu yaşadığım bana ne hissettiriyor” diye soran, sorusunun cevabını alır.  

Haberin Devamı

Mesela Ay tutulmasında, neden var olduğunu düşün. Var olmak, var oluş nedenindir. Yani yaşam görevdir, yaşam öğretir. Yaşamak davete icabet etmektir. Varoluşta, Karanlık ve Aydınlığın birleşir. O nedenle insanın hamurunda da, hem Karanlık hem Aydınlık vardır.

Ay Tutulmalarında, Karanlıkla, Güneş Tutulmalarında, Aydınlıkla sınanırız. 14 Ekim Güneş tutulmasında, eylemlerimiz, bilincimiz, düşüncelerimiz ve düzenimiz gündemdeydi. Eylem zamanı dedik kararlar aldık, planlar yaptık ve hayattaki yerimizi sağlamlaştırmaya çalıştık.

Şimdi Boğa burcunda bir Ay tutulması yaşayacağız. Yani karanlıkla sınanacağız. Yani sezgilerimizin, duygularımızın, inançlarımızın çizdiği yolda ilerlemek zorunda kalacağız. Aldanmak, aldatılmak istemiyorsak, iç sesimize güvenelim. Gizli saklı işler, niyetler yüzünden kendimize de, başkasına da haksızlık yapmayalım.

Hiç akli görünmeyen şeylere yönelebiliriz. Örneğin, riskli olduğunu bildiğimiz bir yatırım fırsatı karşımıza çıkar. Normal koşullarda “evet” demeyeceğimiz, bu teklife sıcak bakarız. İçimizden bir ses, hayatımızın dönüm noktası olacağını söyler. Sonra asla aynı yolda yürüyemeyeceğimiz, iş ortakları, arkadaşlar, eşler, ilişkiler gündeme gelir. Evlenmek isteyen evlilik teklifi alır, reddeder, “asla evlenmem” diyen evlenmek için uğraşır. “Ortakla iş yapmam” diyen, kendi ortaklık teklif eder. Elbette her konuda bu kadar zıt örnekler yaşamayız. Ama pek çoğumuz bu şekilde sınanacağız.

Yukarda son yıllarda yaşadığımız durumları, kabule zorlanmaktan söz ettik. Kabul dediğin; Karanlıkla Aydınlığın karşı karşıya değil yan yana olduğunu anlamaktır. Biz Dünya sahnesinde performans sergilerken, her ikisi yan yana bizi izler.

Hayattan keyif almayı unutanlarımız oldu. İşte şimdi iki seçeneğin var; ister kendinle ve hayatla çatışmaya devam edersin, istersen içindeki yaşama sevincini ortaya çıkarırsın.. Sen kendinle ve dünyayla savaşmaktan vaz geçtiğinde, Dünyada da barış tohumları filizlenecek.        

Ay Tutulmasında, yeni maddi-manevi değerler oluşturmaya çalışalım. Mevcut değerleri korumaya, yapılandırmaya çabaladığımız kadar, olmayandan (iş, ilişki, ticaret, eğitim vb.) hemen kurtulalım. Paramız, evimiz, işimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, ilişkimiz, kariyerimiz, biz varsak var. Kendini yeniden var etmek için çabalarken, çevrendeki insanlara el vermeyi unutma. İster maddi yardım et, ister ilham ver, ister cesaretlendir ama başkaları için mutlaka bir şeyler yap. Kazanan sen olacaksın.

Görev yaşamaksa, terfi almak isteyen güzel yaşamalıdır. Yaşamın kıymetini bil. Hayattan keyif almak için neye ihtiyacın (aşk, sanat, eğitim, para, kariyer, ün, sağlık, çocuk, seyahat vb.) olduğunu bulmak için elinden geleni yap. İçine dön, dua et, inzivaya çekil, yürüyüşe çık, yoğa, meditasyon vb. yolu sen seç. İnadın, sabrın, sebatın yakıtın olsun. Tembellik, doyumsuzluk düşmanın olsun. Sevdiğin, sevildiğin, sevdiğin şeyleri yaşadığın bir tutulma olsun.

Koç

Parasal konular öne çıkabilir. Senin paran bizim paramız güzel bir başlık gibi görünüyor.

Memnun olmadığın tüm koşullarla ilgili neye direniyorsun acaba? Para mı kazanamadın? Belki başka bir iş yapmalısın. İşte mi huzursuzsun? Belki ait olduğun yerde değilsin. Hırsa kapılma geleni kabul et. Ortaklı alanlarda, işbirliği planladığın konularda, gelişmeler yaşamaya başlarsın.

Boğa

Hayatın her karesinde restorasyon yapman gerekebilir. Sen ve evliliğin sen ve ortakların ilgili başlık.

Ben kimim, ne yaşamak beni mutlu eder? diye sorman iyi olabilir. Önce yüklerinden arın. Eşini veya ortağını suçlama, onlar değil yaşadıklarının nedeni. Sen onlar için bunu yapmak istedin ve kendinden vaz geçtin. Şimdi kendi hayatını kurmak için acele etmelisin.  

İkizler  

Neye bağımlısın? İnsanlara, hedeflerine, hayallerine, neşeye, maceraya.

İçte mi, dışta mı özgürleşmek istersin? Korkular, kaygılar, yenilmişlik hissi veren maddi-manevi konular seni yıprattı. Günlük hayata dahil olamıyorsun, iş hayatı da seni yordu. İçine dön ve en büyük esaretinin ne olduğunu anla. Bence senin rutinleri abartmakla veya reddetmekle ilgili bir sıkıntın var. Bu konuya çalışırsan, kaderi bir şekilde günlük hayatın değişir ve özgürleşirsin.

Yengeç

Arkadaşlarını, sosyal hayatı çok mu ihmal ettin? E o zaman yaşam enerjini kaybedersin.

İtibar görmene, ün kazanmana neden olabilecek yeni ortamlara davet edilebilirsin. İstesen de istemesen de bazı ortamlarda senden çokça bahsedilecek. En iyisi sosyalleş  ve kontrolü eline al. Aşka, çocuklara, tatil ve eğlenceye vakit ayır. Yaşam enerjinin yükselmesi sayesinde, çok şanslı (iş, aşk, para vb.) hissedeceğin bir sürece girebilirsin.   

Aslan

Şan, şöhret, başarılı bir kariyer hayatı seni heyecanlandırmaya yeter mi?

İş kurabilirsin, terfi alabilirsin, aile kurabilirsin veya ailenle ilişkilerini düzeltebilirsin. Bir süredir ne yaparsan yap tatmin olmuş hissedemiyordun. Artık daha çok kazanacağını söylemeliyim. Yaşam enerjisi çekilmiş, havlu atmış Aslanlar yeniden doğabilir.

Başak

Eğitim hayatında mı durumlar karışık? Okul değiştirmek, alan değiştirmek, okulu bırakmak, okula dönmek vb.

Kendi sesini duymaya başlıyorsun. Yetenekli olduğun farklı alanlara ilgi duyabilir bu alanda varlık göstermek durumunda kalabilirsin. Bu bir yol ayırımı olmak zorunda değil. Uzak hedeflerine giden yolu kısaltmak için yolunu kısalttılar, diyebilirim. Her nereye ulaşmak istiyorsan ona doğru çok sağlam ve güçlü bir adım attığını bilmelisin.  

Terazi

Hep birlikte zenginleşmek güzel fikir. Ortaklı paralar, işler kar getirebilir.

Kendi maddi-manevi değerlerini koruyamamaktan hep şikayet ettin.  Maddi-manevi sahip oldukların elinden gitti veya hakkını alamadın. İşte şimdi ilahi adalet zamanı. Buradan giden şuradan sana dönebilir. İflasla giden mirasla dönebilir, terfi etmeni engelleyenler en büyük destekçin haline gelir. Tutulma, dilerim seni sevindirir.

Akrep

Büyük sözler vermek için güzel zamanlar. Evlenelim, iş kuralım, ortak olalım, yeni bir proje başlatalım vb.

Hukuki süreçlerden olumlu dönüşler, tazminatlar gelebilir. Gücünü birleştirdiğin, paylaştığın kişilerle el ele yükseleceksin. O nedenle birlikte yürüdüğün kişiler konusunda seçici ol, kime elini uzattığına dikkat et. Yaşadığın yeri, dış görünüşünü, evini, ofisini yenileyebilirsin. Yeniden doğuyorsun diyebilirim.  

Yay

Hayalindeki işi mi yapıyorsun? İstediğin hayatı yaşıyor musun?

Günlük hayatını düzene sokabildin mi? İşe, okula, çocuğu okuldan almaya, spora, randevularına vaktinde gitme konularında istikrarı yakaladın mı? Sen istikrarlıysan, hayat istikrarla istediğin her şeyi sana verecektir. Zamanı verimli kullandığında kaygı yaratan pek çok problem ortadan kalkar. Tutulma özellikle iş hayatın konusunda seni mutlu etmek istiyor.

Oğlak

Aşk hayatında yeni durumlar var mı? Çocuklar, bakmakla yükümlü olduğun kişiler konusunda durumlar karışık olabilir mi?

Hayatı, yaşamayı seviyor musun? Sevmiyorsan neden senin başına güzel şeyler gelsin? Hobilere, minik tatillere vakit ayırabilirsin. Sanatsal aktivitelere katıl, sergilere git. Enerjini yaratıma, üretime aktar. Ödevin işe yarar bir şey yapmak değil, seni mutlu eden şeyi yapmak. İlle sorumluluk istiyorsan sosyalleşmene imkan tanıyan sorumluluklar al.

Kova  

Ailede, evde işler yolunda mı? Ev al-sat, taşın vb. konular gündeme gelmiş olabilir.

Maddi-manevi güvenlik kaygısı yaşamaktan yorulmuş olabilirsin. Tutulmada kariyer hayatında, önemli bir yol ayırımına gelmen mümkün. İş alanı, çalışma kolu veya strateji değişikliğine gidebilirsin. Toplumsal imajını etkileyecek kararlar vermen gerekecek. Ün, şöhret sahibi olmanı sağlayacak teklifler alabilirsin.

Balık   

Kardeşlerle, yakın arkadaşlarla çatışma mı yaşıyorsun? Eski dostlar düşman, eski düşmanlar dost mu oldu?

Hayat görüşün değiştiği için ilişkilerinde çeşitli sarsıntılar yaşıyorsun. Çevren değişince gerçek potansiyelini görmeye de başladın. Eğitime, iletişime dayalı iş konularında başarılı olabilirsin. Yurtdışı ile ilgili imkanlar, teklifler, seyahat olasılıkları gündeme gelebilir. Ticari yatırımlarında yüksek kazanç elde edebilirsin.