Astrolog Seçkin İlbuğa

Astrolog Seçkin İlbuğa

seckinilbuga@outlook.com.tr

Tüm Yazıları

Dolunaylar, ileri bir bilince giden kapıları aralar. Koç dolunayı hayatta kalma mücadelesi ile ilgilidir. Açılan kapılarda yaşamana, yaşamdan keyif almana engel olan problemleri aşmanı destekleyecektir.

Zaman akacak, yollar açılacak, koşullar oluşacak ve kurtulacaksın…

İnsanlık gerçek anlamda bir yaşam mücadelesi veriyor. Sağlık, ekonomi, doğal koşullar, tahammül edilemez-anlaşılamaz fikirler, maddi manevi değerlerle kurduğun-kuramadığın bağlar, değişen ve kontrol edilemez durumlar… Sana düşen maddi-manevi tüm alanlarda varlığını sürdürmeyi başarmak. Yaşadığın finansal sorunlar, sağlık problemleri, aşk ve ilişkilerdeki meseleler, işte evde yaşadığın baskı senden bir süper kahraman yaratacaktır, yaratmalıdır. Nasıl bir süper kahramana dönüşeceğine sen karar vereceksin.

Haberin Devamı

Var olmak, varlığını kabul ettirmek için rekabetçi davranışlar sergilemek Koç dolunayına yakışır. Cesur ve mücadeleci yönünü açığa çıkarmak isteyebilirsin. Mücadele edecek dermanı olmayanlar ise bir kurtarıcı arayışına girecektir. Rekabetçi, güçlü, fedakar, akıllı, yüce gönüllü, cesur, mucizevi yeteneklere sahip, Tanrının­, toplumun övgüsünü kazanmış sayısız kahraman biliyoruz.  Senin sorunlarını ne tür bir kahraman ortadan kaldırabilir? Huzuru sağlayacak ilahi bir kişi mi, sağlık problemlerini ortadan kaldıracak bir şifacı mı, finansal sorunlarına çare olacak zengin bir iyilik sever mi, göklerden inen uzaylılar mı? Örnekler arttırılabilir. Bu kahraman senin yerine senin için ne yapsın, istersin? Koç dolunayı kahramanlar yaratma kudreti taşıyor, doğru. Ancak bu defa her kahraman tek bir kişiyi yani kendini kurtarabilir. Boşu boşuna ilahi ya da dünyevi bir kurtarıcı beklemektesin. Bu bekleyişte ısrarcı olursan sahte kahramanlar yaratacaksın, yaratma, hayal kırıklıkları ile uğraşacak vakit yok.

Gerçek olsun olmasın kahramanlık öyküleri dinlemeyi severiz.  Her döneme her inanç sistemine her coğrafyaya mal olmuş kahramanlar vardır. Dolunaylar gerçekleri idrak etmek için eşsiz zamanlardır. Koç dolunayında da şu kurtarıcı konusunu anlamlandırmalıyız. Zorlu zamanlarda kişilerin, toplumların ellerinden tutan kilit isimler ortaya çıktığı doğrudur. Ancak zaman değişti, sistem değişti, plan değişti doğal olarak kurtarıcı anlayışında değişmelidir. Geçmişi referans alamazsın. Yeryüzünde içinde bulunduğun zamana benzer bir zaman ya yaşanmadı ya da o dönemi anlatan bilgiler insanlığa açılmadı. Şimdiki zaman her birimizin gücünü, yeteneğini en üst seviyeye taşıması, kendinden süper bir kahraman yaratması gereken bir zamandır.

Haberin Devamı

Uzun zamandır anda olmak, anı yaşamak konusunda yazmak istiyordum. Bu konuyu dile getirmek için Koç dolunayından uygun zaman olamaz. Anda olmak, anı yaşamak konusunda hepimizin bir fikri var. Çeşitli çalışmalar yaptığını da biliyorum. Konsantrasyon çalışmaları, yürüyüşler, meditasyonlar, ritüeller, olumlamalar yaptın. Anda olmayı başardın mı bilmiyorum. Anda olmanın sana ne katacağına inandığını, beklentilerinin neler olduğunu tahmin edebiliyorum. Görünenden fazlası olduğunu bilmeni isterim.

Haberin Devamı

An, Tanrıya ait bir zaman dilimidir. Bu zamanı anlamak, yaşamak, hükmüne sahip olmak kolay değildir. Bütün zamanlarda bütün var oluş boyutlarında vardın. Ezel-ebed takvimindeki mevcudiyetin seni sen yaptı. Milyar asırda edindiğin tüm tecrübeyi, bilgiyi, yeteneği bu günkü hayatına aktarabilirsen andasın. Koç dolunayında senden beklenen tam olarak bunu başarmandır. Anda olmayı başardığında elde edeceklerin ise işin magazinel yönünden fazladır. Her insana katacağı değer diğerinden başkadır. Hikaye, ileri bir bilince ulaşmanın sana ve dünyaya katkısının farkında olmaktır. Kendine gelecek yazıyorsun, insanlık tarihine notlar düşüyorsun. İnsanın haysiyetine yaraşır bir hikaye yazmalısın.

Anda olmak kolay değil dedik. Peki nasıl başaracaksın? Doğru alana yönelip doğru konuya odaklanmakla başlayabilirsin. Zaman içinde hayatının her alanında süper güçlerini kullanman gerekecektir. Doğru alan kişiye özeldir. Doğum haritalarınız üzerinden sizin kişisel olarak yönelmeniz gereken alan tespit edilebilir. Bir fikriniz olması adına burçlar üzerinden bir genelleme yaparak aşağıya bıraktım.

Önemli olan harekete geçecek yürekliliği göstermendir. Saf eylem zamanındayız. Dolunay, uzun zamandır yaşadığın durağanlığı sona erdirmek istiyor. Ne yapsan olmayan, sonuçlanmayan işlerde finale gidiliyor. Yaşadığın buhran ilerlemeye başladığında sona erecektir. Hak kaybına uğradığın, zaman kaybettiğin, maddi manevi erişemediğin ne varsa ulaşmak için bir planlama yapman isteniyor. Bir kahraman bekleme hayatının kahramanı ol. Bir şeyi yapmaya çalışman değil bir şey olman gerekiyor. Bir iş meslek konusunda başarı bekliyorsan o işi yapman yetmez o iş olmak zorundasın. Yani en iyi mühendisin yaptığını yapman başarı getirmeyecek. Başarmak istiyorsan özgün değerlerini işine yansıtmalısın. İkili ilişkilerde anda olmak zorundaysan kendin gibi sevmelisin. En unutulmaz aşk hikayelerindeki aşık olman gerekmez. Dağları delmene gerek yok enerjini boşa harcama. Seni ifade edecek şekilde kendin gibi sev. Her ne yaparsan yap samimi olmaktan, kendin olmaktan vaz geçme. Hayatın hangi alanında kendini var etmen gerektiğini tespit et ve enerjini o alana aktar. Ezberlerin bozulması gerektiğini, ezber bozanların başarılı olacağını aklından çıkarma.

Seni ancak sen durdurabilirsin. Sana ancak sen engel olabilirsin. Kendine de gerçekliğe direnen kişilere de anlayışlı ol. İçinde nedenli nedensiz bir öfke varsa anda olmayı başaramıyor olabilirsin. Ya gerçekte ne istediğini bilmiyorsun ya istediğin şeyin sorumluluğunu almaya direniyorsun ya da tercih yapmak zorunda olmak istemiyorsun. Sakin ol. Hayatınla ilgili bir aciliyet tablosu yap. Yapılması gerekenleri bu tablodan takip et. Hala kararsızsan doğum haritanı analiz ettir. Nereden başlayarak bu süreci tamamlaman gerektiği hakkında bir fikrin olsun. En çok baskı yaşadığın konudan başlamak en geleneksel ve işlevsel yöntemdir. Yani bildiğin değil zorlandığın sorudan başla. Yapamıyorsan yapamadığınla yüzleş ve ilgili konunun uzmanından destek al.

Muhteşem bir dolunay yaşamanı dilerim.

Koç

Kim olmak istiyorsun? Hayatta bazı dönüm noktaları vardır. Verilen kararların, atılan adımların geri dönüşünün olmadığı. Bu tür bir sınırda olabilirsin. Riskli, stresli bir dönem olacağını değil büyük bir şans yakalayacağını düşünüyorum. Zaten olduğun kişinin hayatını yaşamak gibi bir durumdasın. Çok iyi bir şarkıcıydın ama sahneye çıkmamıştın. Şimdi şarkı söylemeye başladın ve getirilerini sen bile hayal edemezsin. Tüm gücünü, yeteneklerini ortaya koy, odaklandığın alanda parlayacaksın. Dolunay Koçlardan ilham alıyor. Kendi olmanın, kendi gibi yaşamanın, kendini var etmenin ne demek olduğunu senden öğreneceğiz. İşbirliği içinde olduğun kişiler (eş, ortak vb.) anlamsız davranışlar sergileyebilir, öfkeyle hareket etme.

Boğa

Sağlığının bozulmasına neden olan ne yapıyor veya ne yapmıyorsun? Yeme içme bozukluğu, uyku düzensizliği yaşıyor musun? Bu konuyu hemen düzene sokmalısın. Korkular, kırgınlıklar, kızgınlıklar nedensiz hortlayabilir. O halde önce kızdığın kırıldığın kim varsa onunla hesabı kapat. Konuşmak istiyorsan konuş, gerekiyorsa hayatından uzaklaştır. Bitir mutlaka kafanda. Kimsenin sana hak vermesine ihtiyacın olmadığını biliyorsun. Acılara, haksızlıklara tutunma. Hatta bu olaylara ait anıları ne düşün ne de başkalarıyla paylaş. Yok hükmünde olsun hayatında. Yeteneklerini, gücünü hayat kaliteni düşüren konuların temizliğinde kullan. Günlük hayatta saçma bir şekilde zorluklarla karşılaşıyorsan mutlaka günlük, haftalık, aylık bir program yap ve uygula.

İkizler

Gelecek planlarını neden hayata geçiremiyorsun? Sosyal hayata dahil ol. Arkadaşlarınla daha fazla vakit geçir. Sabit fikirli davrandığın, fazla anlam yüklediğin her ne varsa elden geçir. Katılığını koruduğun konular varsa beklediğin maddi-manevi akış durur. Zengin, becerikli, iş bitirici insanlarla tanışabilirsin. Bu kişiler sana fikir, iş gücü, finansal destek sağlamak isteyebilir. Yolunu açacak anlaşmalara imza atmaya, teklifler, terfiler almaya uygun bir dönemdesin. Yeteneklerini, gücünü insanlara, topluma faydalı işlere yönlendirebilirsin. Sen enerjini o tarafa aktardığına bireysel hayatın düzene girecektir. Aşk hayatında, çocuklarınla ilişkide sorun varsa, yaratıcılığını kullanman konusunda engellerle karşılaşıyorsan, yürüyüş, meditasyon vb. yapabilirsin.

Yengeç

Kariyer hayatındaki problemlerden nasıl kurtulacaksın? Önce değişikliğe izin ver.  Gerekiyorsa iş kolunu, ticaret biçimini, çalışma ortamını veya dekorasyonunu değiştir. En azından bazı değişiklikler ve iyileştirmeler yapmaya gayret et. Her şey eskisi gibi devam ederken hayatının değişmesini bekleme. Belli ki sana uygun olmayan bir alana sıkışıp kalmışsın. İş, aile, arkadaş ortamında keyfin yerinde olduğunda olaylara bakışın değişecektir. Bu sayede sorunların kolaylıkla ortadan kalktığını göreceksin. Sana iyi gelen şeyleri yapmaya, kişileri görmeye, yaşadığın ortamı güzelleştirmeye çalış. Zihnini yavaşlatamıyor, sürekli sorunlar ve yolunda gitmeyen işleri düşünerek hareketsiz kalıyorsan evde zaman geçir. Sevgi ve güvenlik duygusu sana iyi gelecektir. 

Aslan

Nasıl bir hayat istiyorsun? Şanslı sayılabileceğin bugünlerde nasıl bir hayat istediğine kafa yor. Seni beklentilerinden alıkoyan unsurlar tek tek ortadan kalkabilir.  Yurtdışı başlıklı iş, eğitim ve seyahatler verimli olabilir. Hak hukuk beklediğin konularda adalet yerini bulacaktır. Kimsenin inancını sarsmasına izin verme. Günün sonunda kazanan sen olacaksın. Kibre düşme, sonuca ulaşmamış işlerinden kimseye söz etme. Hayallerine odaklan, sonuca ulaşana kadar dikkatinin dağılmaması için elinden geleni yap. Dolunay seni üzen yoran durumları geride bırakmanı sağlayacak. Bir türlü anlaşılmadığını düşünüyorsan yakın arkadaş veya kardeşle zaman geçir. Sen kendini anla kimsenin seni anlamasına ihtiyacın yok.

Başak

İçindeki huzursuzluğun sona ermesi için neye ihtiyacın var? Etrafında gerçekte olup bitenleri bilmeye, görmeye ihtiyacın var. Hak hukuk bilmeyen insanlardan kurtulman, adil olunmayan, olmadığın konularda yeni planlamalar yapman lazım.  Miras, nafaka vb. haklarınla ilgili gelişmeler yaşanır. Senden saklanan sırlar ortaya çıkar, müşterek gelirlerdeki paylar yeniden hesaplanır. Özel hayatını ilgilendiren gelişmeler yaşanabilir. Biriyle tanışırsın, birini geride bırakırsın. Enerjini, yeteneklerini kazancını arttırma yolları aramakta kullan. Parasal konularda sıkışıklık, belirsizlik yaşıyorsan, bir türlü istediğin seviyeye ulaşamıyorsan neyi eksik yaptığını bulmalısın. Fazla zihinsel davranıyor olabilirsin. Aklından geçirmek o işi yaptığın anlamına gelmez. Ya da bir işi çile çekerek yapmak o işin değerini artırmaz. Haritandaki Venüs'e çalış.

Terazi

Evlilik veya ortaklıkla ilgili problemlerin çözüme ulaşacak mı? Adaletin yerini bulacağına inanan birisin. Öyle de olacak, endişe etme. İlişkilerin, ortaklıkların yoluna girebileceği bir dönemdesin. Ortak gelir-giderlerin adil paylaşımına mesai harca. Sözleşmeler, anlaşmalar açısından yoğun bir dönem. Çeşitli teklifler, terfiler, anlaşmalar, iş birlikleri söz konusu olabilir. Yeteneklerinizi, gücünüzü ikili ilişkilerde yapıcı, arabulucu olmaya harcayın. İnsanlar size sürekli sorun çıkarıyorsa, hayatın zorlu bir yolculuk olduğu inancı yerleşmiş olabilir. Sadece size iyi gelen şeyleri listeleyin. Kendinizi nerede, nasıl, ne yaparken hayal edebiliyorsunuz. Her gün en az bir tane sadece kendiniz için bir eylem gerçekleştirin. Başkalarını memnun etme kaygısı duymadığınız bir eylem.

Akrep

Neden bir türlü içeride de dışarıda tam bir huzur haline geçemiyorsun? İş hayatında da günlük basit işlerde de sık sık sorun yaşıyorsun. Çünkü kolay olanı değersiz buluyorsun. Kriz olmadan sen o krizi aşmadan tatmin olmuş hissetmiyorsun. Kendine kolay hedefler koy. Her ulaştığın hedef için kendini ödüllendir. Hedeflerine ulaşmakta zorlanan bir kişiyi destekle. Sağlık, beslenme konusunu merkeze al. Bu alanlarda sıkıntı varsa krizleri sona erdiremeyeceksin. Tüm enerjini her günü keyifli geçirmeye harca, hayat çok kısa. Kendini esaret altında hissediyorsan ya da bir türlü istediğin çıkışı yapamıyorsan nedeni sen değilsin. Senin değil, kolektifin bilinçaltı sana tuzak kuruyor. Zamandan özgürleşmek için çalışmalar yap. Meditasyon, doğa yürüyüşü vb.

Yay

Heyecan duyacağın deneyimleri yaşama cesaretine sahip misin? Yoksa kitabına uygun olanı yapmak adına hayatı kaçıracak mısın? En çok aşka ihtiyacın olsa da tutku duyduğun aşkla yaptığın iş veya hobilere de vakit ayırabilirsin. Dolunay, yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmanı istiyor. Eğlenceye zaman ayırman gereken zamanlar. Çocuklar kadar eğlendiğin ne varsa yap. Yeteneklerini, aklını, bilgini hayattan keyif alacağın deneyimler için kullan. Ne yapsam iyi hissederim sorusunu kendine sıklıkla sor. Sosyal hayata dahil olmaya, yeni insanlarla tanışmaya açık ol. Gelecekle ilgili hayaller kur, bu hayallerin hayata geçmesini istediğin takvimler belirle. İstikrar, süreklilik dolunay ödevin olsun.

Oğlak

Sonunda kendi evine, yuvana kavuşabilecek misin? Umarım iç huzuru duyabileceğin bir hayat yaşayabilirsin. Evini barkını değiştirip, kendi düzenini kendi güvenli alanını yaratabilirsin. Sana iyi hissettiren insanlarla tanışman, yeni dostluklar kurman mümkün olabilir. Derinlerdeki sevgi problemini çözmeyi başaracağına inanıyorum. Yeteneklerini ve bilgeliğini iç dünyanı iyileştirmekte kullanmalısın. Artık dış dünyaya karşı sorumlulukları dengeleme, kendine yuva olma zamanı. Kariyer hayatında ciddi değişiklik yapmanı beklerim. İçinden bir iş insanı değil bir şifacı çıkabilir. Ezber boz. Bunu yapmalıyım, böyle yaparsam kazanırım bitti. İstediğim gibi yaşarken neler yapabilirim konusuna kafa yor. Bolluk, bereket bundan sonra sana kapılarını açacak.

Kova

Kendi sesini duymayı başarabilecek misin? En çok içine dönmeye, kendi sesini duymaya ihtiyacın var. Yakın çevreden biraz uzaklaşmak kısa bir seyahat sana iyi gelebilir. Enerjini yeni eğitimler almaya-vermeye harcamalısın. Kendine yatırım yap, zaman ayır ve kendini parlat. Yazılı ve sözlü iletişimden kazanç elde edebileceğin bir dönemdesin. Yeteneklerini, deneyimlerini başkalarını bilgilendirmekte, eğitmekte kullanabilirsin. Yurtdışı deneyimlerden beslenebileceğin, dünyaya açılan işlerden kazanabileceğin bir dönemdesin. Tüm hayat görüşün, yaşam biçimin değişebilir. Direnmeden geleni sevgiyle kabul et. Kovalar için kolektif görev kader gibidir. Karşına çıkan fırsatlar insanlığa hizmetle ilgili olabilir.

Balık

Kendine, hayatına kıymet vermeyi başarabilecek misin? Maddenin manayı yenmesine izin verme. Seni mutlu etmeyen, iyi hissettirmeyen hiçbir şeyi yapmaya mecbur değilsin. Yeni bir iş ya da ev hayatına geçiş yapabilirsin. İş meslek değişikliği yapman gerekebilir. Yeteneklerini hayatını güzelleştirmek, bolluk bereket yaratmak için kullanma fırsatı yakalayacaksın. Finansal konularda baskı yaşıyorsan miras, nafaka, müşterek kazançlar konusunu merkeze alacaksın. Başkalarının hakkını ver, kendi hakkını koru. Parasal problem yaşayan Balıklar alma-verme dengesini gözden geçirmeli. Hala sorunun kaynağı bulunamıyorsa rıza konusu düşünülmeli. Sizi kırmamak için evet denen ancak karşı tarafın rızası olmayan alış-verişleriniz olabilir mi? Dile getirilmediği için bilginiz olmayabilir, araştırın.

Gökyüzünü dinleyin.

Sevgiler.