Genel Sağlık Bahara ayak uydurun!

Bahara ayak uydurun!

03.04.2013 - 12:32 | Son Güncellenme:

Yenilenmenin ve tazelenmenin habercisi olan bahar mevsimi herkes için güçlü bir dönüşüm fırsatı.

Bahara ayak uydurun

Soğuk ve kasvetli günlerin geride kaldığı günlerde; yeni umutlar ve yeni başlangıçlar için tazelenmek ve bahar enerjisiyle dolmak mümkün. Meditasyon Eğitmeni N. Ebru Şinik, tabiatın yenilenip renklendiği bu mevsimin canlandırıcı enerjisi ile düzenli meditasyon yapıldığında beden, zihin ve ruh sağlığında çok somut olumlu değişimlerin tecrübe edildiğini açıklıyor.

Haberin Devamı

Baharla Birlikte Fiziksel, Zihinsel ve Duygusal Detoks Yaparak Mevsime Uyum Sağlayın ve Yenilenin…

ABD Chopra Center Üniversitesi Meditasyon Eğitmeni N. Ebru Şinik, tüm tabiatın yenilenip, renklendiği bu dönemde yapılacak düzenli meditasyonun özellikle fiziksel, zihinsel ve ruhsal detoks yani ‘Bütünsel Sağlık’ için uygulanabilecek en basit ve en etkili araç olduğuna dikkat çekiyor.

N. Ebru Şinik, “meditasyon ile mevsimsel yenilikleri karşılarken; fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak tüm negatif duygu, düşünce, hatıra, besin, kilo gibi kendimizi iyi hissetmemize engel olan herşeyden arınarak canlanıp, tazelenebilir ve tabiata çok daha kolay uyum sağlayabiliriz” diyor. Şinik; tabiat ile denge ve uyum içinde olan bir insanın hem fiziksel, hem zihinsel, hem de ruhsal açıdan dengede olup, doğru seçimler yapacağını ve bunun kendisine ve seçimlerinden etkilenen herkese mutluluk, huzur ve yaşam tatmini getireceğini açıklıyor.

Haberin Devamı

‘Bahara girerken eşzamanlı olarak bütünsel sağlığımız için vereceğimiz kararları almak ve günlük rutinimize bunların ufak uygulamalarını yerleştirmek, tüm tabiat tarafından desteklenecek harika bir zamanlamadır’ diyen N. Ebru Şinik, lider eğitmenliğini yaptığı Yükselen Çağ ‘ Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Bütünlüğü Merkezi’ tarafından yaşam kalitesini yükseltmek amacı ile organize edilen meditasyon seminerlerinde, uygulaması hem çok basit, hem de faydaları uluslarası bilimsel saygınlığı olan kurumlarca kanıtlanmış olan Primordiyal Sesler Meditasyonunu öğretiyor.

Meditasyon Eğitmeni N. Ebru Şinik, “düzenli meditasyon sayesinde yükselen farkındalık halimiz ile yapacağımız bilinçli seçimler doğrultusunda yaşamımızda yeni bir döneme adım atmak mümkündür” diyor ve herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bahar tavsiyelerinde bulunuyor.

- Zihninizi dinlendirmek ve ruhunuzu beslemek için meditasyon yapın. Eğer meditasyon yapmak için vaktim yok diyorsanız, bu apaçık bir ‘kendimi ve hayatımı geliştirmeye vaktim yok’ beyanıdır. Gerçekte her zaman vaktimiz vardır, bu zamanımızı nasıl değerlendirmeyi tercih ettiğimizle ilgilidir. Farkı yaratan da önceliklerimiz ve değerlerimizdir. Bununla birlikte;

Haberin Devamı

- Dışarıdaki taze havayı içinize çekebileceğiniz kısa bir yürüyüş yapın,

- Gökkuşağının tüm renklerini içinde barındıran taze ve sağlıklı bir yemek yiyin,

- Sizi seven insanları düşünerek aynı sıcaklığı kalbinizde hissedin.

Yazarlar