Badem Göz Dolgusu yöntemi, mimik hareketleriyle ve zamanın yıpratıcı etkisiyle göz çevresinde ortaya çıkan, çökme ve sarkma gibi sorunların çözümünü sağlayan bir dolgu uygulamasıdır.

Göz çevresinin görünümü yüzün genel görünümü ile paralellik gösterir. Özellikle göz çevresinde ortaya çıkan çökme ve sarkmalar yüzün olduğundan daha yaşlı, yorgun ve hüzünlü görünmesine neden olur.

Bu tarz sorunlar arasında öne çıkan başlıca 3 sorun bulunmaktadır.

·Üst göz kapağının üzerindeki çukur görüntüsü

·Kaşın kuyruk kısmında belirgin sarkma

·Alt göz kapağının altında çökme

Badem Göz Dolgusu yöntemiyle göz çevresindeki tüm bu sorunlar ameliyata gerek olmadan kolaylıkla tedavi edilebilir.

Üst göz kapağı üzerindeki çukur görüntüsü

Gözün üst kısmında normalde olması gereken yağ yastıkçıklarının erimesi sonucunda bu bölgede çukur görüntüsü ortaya çıkar. Çukur görüntüsü göz çevresindeki kemiklerin belirginleşmesine, yorgun ve donuk bakışlara, yaşlı ve üzgün bir yüz ifadesinin oluşmasına yol açar. Badem Göz Dolgusu ile çukur görüntüsü ameliyatsız olarak tedavi edilir.

Kaşın orta ve kuyruk kısmındaki 2 farklı noktadan kanülile girilerek çukur bölgesine dolgu enjeksiyonuyapılır. Böylece hacim kaybının restorasyonu sağlanarak çukur görüntüsü ameliyatsız bir şekilde düzeltilir.

Kaşın kuyruk kısmındaki sarkma

Sarkma görüntüsü bakışların tazeliğini gölgeler. Yaşlı ve hüzünlü bir yüz ifadesi ortaya çıkar.

Kaşın kuyruk kısmının hemen altına dolgu yapılır ve kaş yükseltilir. Kaşın kuyruk kısmının yükseltilmesiyle bakışların derinliği ve enerjisi artar.

Alt göz kapağının altında çökme

gözaltında bulunan yağ yastıkçıklarının erimesi sonucunda çökme görüntüsü ortaya çıkar. Badem Göz Dolgusu ile bu bölgede hacim restorasyonu sağlanarak çökme görüntüsü düzeltilir.

Badem Göz Dolgusu ağrıya neden olur mu?

Dolgu uygulaması öncesinde lokal anestezi yapılır. Böylece herhangi bir ağrı hissedilmez.

Badem Göz Dolgusu morluğa neden olur mu?

Dolgu enjeksiyonu kanül kullanılarak yapıldığı için uygulama sırasında ve sonrasında kanama, morluk ve ödem oluşmaz.

Badem Göz Dolgusu uygulama süresi ve kalıcılığı ne kadar?

Badem Göz Dolgusu uyguması 15 dakika içinde tamamlanır. Uygulama sonrasında herhangi bir kızarıklık, morluk oluşmaması nedeniyle hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Badem Göz Dolgusu 1,5 yıl süreyle kalıcıdır.

Uzm.Dr.Bülent Bağcı

Dermatoloji Uzmanı

www.bulentbagci.com

İnstagram: dr.bulent.bagci