Geri Dön

Ciltteki sarkmalar nasıl engellenir?

Yaş ile birlikte ciltte kırışıklıklar, sarkmalar ve lekelenmelerin olduğunu söyleyen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon / Proloterapi Eğitmeni Uzm. Dr. Ülkü Sarpkaya, cilt ve cilt altı dokularını besleyerek bu değişikliklerin azaltılabileceğini belirtti.

Ciltteki sarkmalar nasıl engellenir?

Yaş ile birlikte cilt ve ciltaltı dokuda kollajen ve elastini azalan cilt, esnekliğini ve tazeliğini kaybetmeye başlar. Süreç ilerledikçe ciltte kırışıklıklar, sarkmalar ve lekelenmeler olur. Cilt ve ciltaltı dokuları besleyerek bu değişikliklerin azaltılması mümkündür. Bu amaçla uygulanan en doğal tedavi yöntemleri PRP ve mezoterapidir.

Haberin Devamı

PRP uygulaması kişinin kendi kanının özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “zenginleştirilmiş plazmanın” ve cGF(konsantre büyüme faktörü)’ nün yine aynı kişinin cildine geri verilmesi işlemidir. Geri verilme tekniği kişinin ihtiyacı doğrultusunda doktor tarafından belirlenir ve uygulanır.

Bunun için ince iğnelerle enjeksiyon,dermapen veya altın iğne radyofrekans tekniği kullanılır. Burada amaç; yüzde PRP ve mezoterapinin nüfuz edeceği porlar açmaktır. Altın iğne radyofrekans uygulamasıyla; radyofrekans enerjisinin altın iğneler ile doğrudan dermis tabakası içine aktarılması sonucu fibroblast hücrelerinin uyarılması sağlanarak yeni kollajen üretimi başlatılır. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak ta anılmaktadır.

Haberin Devamı

Ciltteki sarkmalar nasıl engellenir
PRP ve mezoterapinin etkinliğinin yanı sıra radyofrekans etkisinin de katkısı ile tedavi sonuçları çok daha memnuniyet verici olmaktadır.Uygulama sonrası cilt altında kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşması uyarılmakta ve cildin kendini hızla yenilemesi sağlanmaktadır.

PRP seansları arasında uygulanan yüz mezoterapisiile; cilt içine, cilt yapılandırıcı oligoelementler, aminoasitler, vitaminler, büyüme faktörleri, mineraller, antioksidanlar, cilt yenileyici ve cildin kanlanmasını artıran ajanlar uygulanır.Mezoterapi ile PRP uygulaması desteklenerek etkinliği artırılır. Böylelikle kişi cilt güzelliğine en doğal yoldan ve kendi doğal görünüşüyle kavuşmuş olur.PRP ve Mezoterapi uygulamaları sonrası ciltte daha parlak ve canlı görünüm sağlanır. Kırışıklıklar, yaşlılık ve güneş lekeleri göz çevresi morlukları ve torbalanmalar azalır.

Güzellik ve estetik amaçlı cilde yapılan altın iğne radyofrekans,PRP,mezoterapiuygulamalarıyla cildin yenilenmesi; kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini mümkündür. Anti-aging amaçlı cilde 3-4 haftada bir, 3 veya 4 kez PRP ve haftada bir kez yapılacak mezoterapi uygulamaları ile cildin çok daha canlı ve genç görünmesi mümkündür.

Haberin Devamı

Sonrasında 10-12 ayda bir PRP-Mezoterapi uygulamaları tekrarlanırsa elde edilen doğal güzellik korunmuş olur.PRP ve Mezoterapi uygulanan kişi gençliğindeki cilt güzelliğine kavuşma şansı bulur. Bu yöntemin diğer bir avantajı da yüz mimiklerinin doğallığını korumasıdır. Altı ayda bir tedavi tekrarlandığında, kazanılan gençlik ve güzellik devam etmektedir.

Uygulamalar son derece konforlu olmakla birlikte; uygulama öncesi anestezik kremler ile oluşabilecek ağrı hissi minimale indirilmektedir.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber