Spherofill Cell ile selülitlere veda!

Selülit, cilt yüzeyinde çukurlu- tümsekli portakal kabuğu benzeri görünüme neden olan lokalize bir estetik cilt problemidir. Farklı türleriyle kadınların %90'ını etkileyen bir durumdur. Yakın zamanda ülkemizde kullanıma sunulan Spherofill Cell isimli cihaz ile Fibrotik selülitlerinizden tek seansta kurtulmak artık mümkün. Göze hoş görünmeyen selülit sorununu 1-2 gün içinde çözebilen bu cihazla fibrotik selülite veda edebilirsiniz.

Günümüzde selülit tedavisinde kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunların çoğu cilt tonunu iyileştirmek, fazla yağı azaltmak ve / veya mikro dolaşımı iyileştirmek için başarılıdır, ancak tekrarlayan subkütanöz fibrozisin neden olduğu ‘’çukurlar/gamzeler’’ üzerinde etkili değildir.

Spherofill uzun vadeli selülit tedavisi sağlamasının yanında en acısız yöntemlerden biri olma özelliğine sahiptir. Tek seansta gerçekleşen bu tedavi selülitin yaygınlığına bağlı olarak yaklaşık bir saatten daha az bir sürede tamamlanabilir. Spherofill tedavisi selülit görünümünü azaltmak için kullanılan ve ameliyat gerektirmeyen bir prosedürdür. Minimal invaziv bir işlemdir ve genel anestezi gerektirmez. Spherofill teknolojisi, cildinizin hemen altındaki bağ bantlarını tedavi etmek için bir iğne boyutunda Radyo Frekans desteği olan bir yöntem kullanmaktadır.

Etkinliği oldukça yüksek olan bu yöntemde tüm bunlara ek olarak işlem biterken cilt altına bırakılan proteolitik solüsyonun içerdiği enzimler cilt altında biriken gereksiz dokunun çözülmesini sağlar. 

Tedavi sonrası birkaç gün içinde olumlu sonuçlar görülebilir ve iki yıldan fazla süre boyunca selülitsiz cildin keyfi korunabilir.

Spherofill Cell, fibrotikselülit (III ve IV. evreler) tedavisi için tasarlanmış yeni bir yöntemdir. Hastaneye yatış gerektirmeden ayakta tedavi ortamında, etkili ve uzun süre korunan sonuçlar sunar.

Spherofill Cell, hem derin hem de yüzeysel alandaki fibrozisli bölgeyi hassas bir şekilde hedefleyebilir, anında bu alanları düzeltir, portakal kabuğu etkisini kesin bir şekilde ve oldukça uzun bir süre için ortadan kaldırır.

Bu sayede deri yüzeyini aşağı doğru çeken septalar içinde yer alan fibrotik bağlar kesilirken oluşan travmatik süreç ile oluşan kanama yeni doku oluşumunu sağlar, yağ dokusu çözülür.