Aldatılmak korkulu rüyadır. Sadece partner ilişkilerinde değil hayatın her alanında aldatılmak oldukça can yakar. Güvenilerek verilen sırların açığa çıkması, para için planlanan Bizans oyunları, mal – mülk hırsızlıkları, her türlü haksızlıklar, partnerlerin evlilik ya da birliktelik sürecine farklı ilişkileri dahil etmeleri ve daha nice maddelerin eklendiği uzun bir listesi var aldatılmanın.

Bilinçaltı aldatılmanın “inançlarla” ilgili olduğunu söyler. Her türünün arkasında negatif inançların ve aile aktarımının olduğunu gösterir. Ailede partner aldatmaları varsa, “Kadın / erkek aldatır”, “Erkeklere / kadınlara güvenilmez” gibi yerleşmiş inançlar varsa aldatılmak daha kabul görmüş bir konu olabilir.

 

Aynı şekilde “Ortaklıklar hep aldatılmakla biter” gibi inançlar iş aldatılmaları için zemin hazırlar. “İnsanlar para için her şeyi yapar”, “Düşmanı uzakta arama, en büyük darbe en yakınından gelir”, “Miras hep kavga getirir”, “Kadınlar mirastan tam hakkını alamaz” gibi inançlar da oldukça tehlikelidir.

 

Aldatılmayı bilinçaltından temizleyebilmek için;

  • Aldatılmakla ilgili negatif inançlarınızı tespit edin.

  • Negatif inançları yazın, dilerseniz konulara göre ayırabilirsiniz (iş, partner, arkadaş, aile gibi).

  • Gözleriniz kapalı bir kütüphane hayal edin. Raflarda konulara göre ayrılmış hikayeleriniz var. “Aldatmak ve Aldatılmak” isimli kitabı alın. İçinde aldatmaya ve aldatılmaya dair bütün hikayeleriniz var. Kitabı iki elinizin içinde tuttuğunuzu hayal edin. İç sesle “Tüm aldatma ve aldatılma hikayelerini affediyor, af diliyorum” konuşmasını yapın. Dilediğiniz kadar uzun ve derin bir konuşma olabilir. Affetmek zor olabilir, lütfen ısrarcı olun ki herkes kendi yükünü alabilsin.

  • Kitabın isminden başlayarak değiştirin. Siz ne isim verirseniz onu alacaktır, kitabı avuçlarınızın içinde tutarak onunla konuşun. Örneğin “Sen benim için ‘Güvensin’ ya da ‘Güvenilecek insanlarla eşleşmeksin’ İçindeki tüm hikayeleri temizliyorum.” Şeklinde bir iç konuşma yapabilirsiniz.

  • Kitabınızı kütüphanede başka bir yere yerleştirin, kütüphaneye teşekkür edin. Kütüphaneden çıkıp gözlerinizi açabilirsiniz.

İhtiyacınız olmayan, size engel olan tüm duygu ve negatif inançlardan kolayca arınmanıza niyeten,

Sevgi ve şifayla kalın,

Ebru Demirhan

www.ebrudemirhan.com

@ebrudemirhan.ytm