Can’larım hepimize sağlıklı, mutlu, öz sevgili bir hafta diliyorum. Mübarek Ramazan ayı boyunca temizlik, arınma konularını düşündük ve uyguladık. Arınmak çoğu zaman dünya zevklerinden geçmek ve kendini tüm akışa kapatmak gibi algılanabiliyor bizim bahsini ettiğimiz arınma ise bizi aksine tüm Yaradan bilgisine ve sistem bilgisine açıyor. An’ da olmanın nimetlerine açık hale getiriyor. Şimdi bu payımıza düşeni alma düğmemizi açtı isek gelsin birliği hissedeceğimiz kavuşma günleri.

Kalp ile Zihnin Kavuşması ne tatlı bir harmonidir. Zihnimizin yani bilincimizin de, egonun telkinlerinden, kaygıların zorlamasından arındığımızı hissettirir. Kalbi zekada birleşmek ve her hareketimizin yöneticisi olan üstün zekaya teslim olmak ne güzeldir.

Kalp sesimiz, hani o içimizde bize sürekli “ah keşke dinleseydim” dedirten fısıltının sahibidir.

Zihnimiz ise bu hayattaki tecrübeler, istatistikler, mantık denklemleri, şartlanmalar, üzerinde hiç düşünmediğimiz doğru bildiğimiz inanışlar ve rahatını bozmak istemeyen egonun ve tabii ki amigdaladan gelen sinyallerin bir bütünüdür.

Kalbin sesini duymamızı engelleyen bu eski negatif sıvaları kazıdık, belki kocaman “Kendimi İtina ile Engellerim” duvarını da yıktık. Sağ beynimize biraz daha yer açıp tam kalbimizde gümbür gümbür gelen sesini duymanın keyfini yaşasak. Harika olur değil mi?

Önümüzdeki günlerde yapacağım Zoom Seminerinde detaylı olarak bu konuyu anlatmak istiyorum.

Mutluluk hepimizin hakkı.

Sevgi ve şifa ile kalın,

www.ebrudemirhan.com

@ebrudemirhan.ytm