Geri Dön

Kuru Fasulyenin Yanına Ne Gider? Kuru Fasulyenin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Kuru fasulye Türk mutfağında oldukça sevilen bir yemektir. Bu nedenle de kuru fasulyenin yanına ne gider, hangi içecekler içilir merak edilerek internetten araştırılmaktadır. Kuru fasulyenin yanına pilav, ayran, yoğurt, salata, şalgam ve kuru soğan gider. Kuru fasulyenin yanına ne gider, kuru fasulyenin yanında ne yenir ve ne içilir ayrıntıları ile derledik.

Kuru Fasulyenin Yanına Ne Gider? Kuru Fasulyenin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

 Kuru fasulyenin yanında genelde pilav tercih edilir. Kuru fasulyenin yanında içecek olarak ise ayran ya da şalgam gider. 

Haberin Devamı

Kuru Fasulyenin Yanına Ne Gider? Kuru Fasulyenin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

1- Pilav

Kuru fasulye dendiği zaman Türk mutfağında akla ilk olarak pilav gelir. Kuru fasulye ile pilav birbirini tamamlayan yemeklerdir.

2- Bulgur Pilavı

Pirinç pilavı tüketmek istemezseniz ve daha hafif bir pilav olmasını isterseniz kuru fasulyenin yanında bulgur pilavı da tercih edebilirsiniz. Bulgur pilavı daha hafif olmakla beraber kuru fasulyeye en az pirinç pilavı kadar yakışır.

3- Cacık

Kuru fasulye ve pilav olan bir menüde akla rahatlatması ve mideyi ferahlatması için cacık gelir.

4- Yoğurtlu Semizotu Salatası

Semizotu, yoğurt, mayonez, salatalık ve sarımsak ile hazırlanan bu salata kuru fasulyenin yanına yapıldığında ferahlatıcı bir alternatif olmaktadır.

Haberin Devamı

5- Kuru soğan 

Kuru fasulyenin yanında soğan Türk mutfağında olmazsa olmazlar arasındadır. Kuru fasulyenin yanında servis edilen soğanı isteyen tüketebilir, istemeyenler tüketmeyebilir. 

6- Acı Biber Turşusu

Özellikle acı sevenler kuru fasulyenin yanında kuru soğan ile beraber acı biber de tercih ederler. Bu nedenle kuru fasulyenin yanında acı biber turşusu da servis edilebilir. 

7- Çoban Salata

Türk mutfağının klasik lezzetlerinden biri olan çoban salata domates, biber ve soğan ile hazırlanmaktadır. Kuru fasulyenin yanında çoban salata çok sık tercih edilir.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber