Enerji temizlemenin 4 yolu

Çevrenizdeki yaşam kesinlikle enerji sisteminizi etkiler.

Bedeniniz sadece gördüğünüz bu sınırlarla sınırlı değil. Bu sınırların çok ötesine uzanıyor. Biri size çok yaklaşırsa hemen mesafeyi artırmanız gerektiği hissine kapılırsınız değil mi. Halbuki bu kişi sana dokunmadı..

İşte o noktada birisinin size dokunması gerekli olmadığını fark ediyorsunuz. Ancak bu bile başlı başına bir gerginliğe neden olabiliyor çünkü vücut bu sınırların ötesinde.

Çünkü enerji biraz daha fazlasına yayılır. Ne kadar fazla yayılacağı yaşam enerjilerinizin ne kadar güçlü olduğuna bağlıdır. Yaşam enerjiniz gerçekten güçlü ise tüm bir odayı kendi enerjiniz ile doldurabilirsiniz. Aksi takdirde kısa bir mesafeye kadar uzanırlar. Çoğu insan için bu mesafe 7 ila 22 santimetre arasında olabilir. Yani tıpkı vücutta olduğu gibi bu alanınızda da kir birikir. Enerji sisteminizde de birçok kir biriktirebilirsiniz. Bu kirlerde beden temizliğindeki gibi su ile yıkanabilir.

Enerji sisteminizi temizlemek ile alakalı birkaç öncesi neslin yaptığı belirli yöntemler var.

Mesela suyla abdest almak. Abdest temizliktir ancak beden temizliğinin çok daha fazlasını içeriyor.

Bu eylem etrafımızda birikmiş olan bütün pislikleri giderebilir. Bu sadece üzerinizdeki kirin akıp gitmesi ile ilgili değildir. Üzerinizdeki olmasa bile bir iş gününden sonra kafanız farklı şeylerle doluysa eve gelip duş aldığınızda yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz. Bunu fark etmişsinizdir. Sadece vücudunu temizlemekle ilgili bir şey değil.

En başta Bedenin 5 elementten oluştuğunu anlamak gerekir. Toprak, hava, su, ateş, metal

Bu mantıkla kullanacağınız temizlik araçlarımızda bunlardır.

Yani Su ile aura temizliğinin dışında. Bunu rüzgarla da yaparsınız. Toprakla da… Yogiler kendilerini her zaman toprakla kaplamışlardır. Bir de ateşle abdest almak vardır. Ateşte etrafınıza oluşan kirleri uzaklaştıran bir eylem. (Yani bahsedilen, ateşi etrafınızda dolaştırmak)

Mesela Yılın bazı zamanında muson rüzgarları vadide yoğunlaşıyor. Saatte 70 ila 110 kilometre hıza ulaşıyor yoga merkezindeki insanlar bu şekilde abdest alıyorlar, rüzgarda iki kollarını açarak duruyorlar. Buna rüzgarlı abdest diyorlar.

Bazı enerji türleri de bu şekilde temizlenebilir.

Bir hava banyosu yaparsanız diğer bazı enerji kirlilik türleri yıkanacaktır.

Sadece bir süre fanın karşısında oturduğunuzda içinizde yükselen bir şey olduğunu fark edeceksiniz. Bu da hava ile küçük bir abdest.

Yani her biri ayrı bir enerji türünü temizleme gücüne sahiptir.

Birçok insan çeşitli kronik rahatsızlıklarından bunları uygulayarak kurtulabiliyor diyor

Hintli yogi Mistik Sadhguru

Nur Demir

Sevgiler tüüm kalbimden:)

İnstagramda: Nrlblog

Facebookta: NRL