Parmaklar ve gezegen enerjisi

Elimizdeki parmakların her biri bir gezegene bağlı. İlgili parmağa takılan yüzüğün, o elementi güçlendirdiğine eksikliğin giderildiğine inanılıyor. Ve hatta belli bir parmağa yüzük takmaya meyilliysek, bu bilinçaltımızın neye ihtiyacımız olduğunu bilmesinden kaynaklanıyor olabilir deniliyor.

Buna göre;

Venüs - Başparmak

Jüpiter - İşaret parmağı

Satürn - Orta parmak

Güneş - Yüzük parmağı

Merkür - Serçe parmağı

Her birinin temsil ettiği konu var

Venüs - Sevgi ve maneviyat

Jüpiter - Para, güç ve bilgelik

Satürn - Zaman ve karma

Haberin Devamı

Güneş - Ego, başarı ve yetenekler

Merkür - İletişim

Peki, bunu bilmek ne işimize yarayacak. Burada buluna enerjileri dengelemek o alanla ilgili hayatımızdaki konuları şifalandırabilir. Ve hatta vücudumuzu…

Yani Aşkla ilgili şansınızı artırmak için Venüs günü yani Cuma gününde bakır elementinden bir yüzüğü başparmağınıza takıyorsunuz.

Şansınızın para ve bolluk bereket yönünde artmasını istiyorsanız; Jüpiter'in yönettiği Perşembe günü kalay elementinden bir yüzüğü veya Ametist veya sarı taşlı yüzükler de olabilir, işaret parmağınıza takabilirsiniz.

Bizi zorlayan kadersel konuların etkilerini hafifletmek istediğimizde orta parmağımıza Satürn'ün yönettiği Cumartesi günü Kurşun elementinden ya da Turkuaz, kehribar, lapis lazuli, onyx, siyah turmalin taşlarından bir yüzük takabilirsiniz.

Kendimize güven duygusunu güçlendirmek ve yaşam enerjimizi artırmak için yüzük parmağına Güneşin yönettiği Pazar günü altından bir yüzük takabiliriz.

İletişim ile ilgili sorunlarımız varsa topaz, zümrüt sitrin taşlarından bir yüzük öneriliyor. Merkür'ün yönettiği Çarşamba günü ve serçe parmağınıza takıyorsunuz.

Böylece öğrenmek istediğiniz bi şeyi daha çabuk öğrenmenizi de sağlamış oluyorsunuz.

Şamanlara göre ise parmakların simgelediği elementler sırasıyla şöyle: Başparmak toprağı, işaret parmağı metali, orta parmak ateşi, yüzük parmağı ağaç ve küçük parmak su elementini

Başparmak - Venüs

İşaret parmağı - Satürn

Orta parmak - Mars

Yüzük parmağı - Jüpiter

Küçük parmak - Merkür ve Ay

Parmağımıza taktığımız yüzükler o parmağın bağlı olduğu elementin etkisini bedenimizde çoğaltır ve ya azaltırlar.

Haberin Devamı

(Şaman ve Astroloji öğretisine göre sıralamada ufak bir fark var. Ama ikisini de paylaşmak istedim)

Bu konuda önerilen ise 21 gün boyunca hiç çıkarmadan takmak. Ve kullanmadan önce de mutlaka arındırmak. Tuzlu su veya tütsü ile olabilir.

Avuçlarımız ve parmak uçlarımız yoğun miktarda sinir uçlarıyla dolu ve devamlı enerji akıtmakta.

Bu bölgeler birbirine değdirildiğinde bir çember, yani bir devre oluşur. Normal koşullarda dışarı akıp dağılan enerji vücuda ve beyine geri döner.

Oluşturulan devrelerle kişi kendini yaşamını şifalandırabilir.

Nur Demir

Sevgiler tüüm kalbimden:)

İnstagramda: Nrlblog

Facebookta: NRL