Yeni yılda gençleşme ile ilgili yeni kararlar

YENİ YILDA GENÇLEŞME İLE İLGİLİ YENİ KARARLAR

Yeni bir seneye girmek üzereyiz. Her zaman yeni yıl ile ilgili planlar yaparız. Bu sene daha düzenli spor yapacağım, daha sağlıklı besleneceğim, cildime ve yüzümdeki kırışıklıklarla ilgileneceğim, saçlarıma özen göstereceğim gibi yeni kararlarımız olur. Ve 2017’de bu kararları gerçekleştirmek için yeni bir sayfa açalım.

Estetik cerrahi artık günlük hayatımızın bir parçası oldu. Son yıllarda uzun yaşam ile birlikte sağlıklı ve kaliteli yaşlanma, gençleşme ve yaşlanmayı geciktirme işlemi gibi kavramlar hayatlarımız da yerini aldı. Günümüz şartlarında doğal süreç olan yaşlanma, birçok sebepten dolayı erkenden başlıyor. Beslenme alışkanlıklarımız, stres, kirli hava ve kullanılan yanlış cilt bakım ürünleri derken cildimiz erken yaşlanıyor ve yorgun, yaşlı görüntümüz ile aynada karşı karşıya kalıyoruz. Cilt gençleştirme ile ilgili birçok işlemler mevcuttur. Mezoterapi, Vitamin enjeksiyonu, iple estetikler, cihazlar, kök hücreler, PRP, Fibrocell yağ enjeksiyonu ve cerrahi işlemler bu işlemler arasında yer almaktadır.

Saten yüz germe; bu teknolojik sistemler içerisinde uygulama yapıldığında güzel sonuçların alındığı non-invaziv yöntem bir yöntemdir. Yüz gençleştirmede kullandığımız teknolojiler radyofrekans, hybrid enerji, ultrason, akustik dalga uygulamalarıdır.

Cildin yaşlanmasını durdurmak, sıkı ve genç bir cilt elde etmenin ilk yolu cildi canlandırmaktır. Bu canlandırmanın ilk yolu ise vücudumuzdaki kolajenlerin uyarılmasıdır. Bu enerji aynı anda cildin her tabakasına iletilir ve enerjiye bağlı yeni bağ dokusu oluşur. Bu işleme cildin her katmanının yenilenmesi diyebiliriz.

Bu tarz yeni teknolojik cihazlarla akne skarları, gözenek sıkılaştırılması, lekelerin tedavi edilmesi, yüz, boyun ve dekoltenin gençleştirilmesi, antiaging uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Özellikle bu tarz uygulamaları erkekler de çok fazla tercih etmektedirler. Çünkü genellikle erkekler dışarıdan anlaşılmayan, kimsenin fark etmediği uygulamaları, doğal görünen gençleştirme yöntemlerini tercih etmektedirler. Hemen ertesi gün işe gidebilir, günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Tamamen doğal ve cildi gençleştirici görüntüler elde edilmektedir.

Saten yüz germe uygulamaları, oksijenli cilt temizleme yöntemleri, fokuslu ultrason, radyofrekans, hybrid enerji,peelingler, leke tedavileri ile cildiniz, yüzünüz, boynunuz, dekolteniz; daha sıkı, daha canlı, daha parlak ve daha sağlıklı bir cilt haline gelir.

Op.Dr.Eser Aydoğdu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

www.eseraydogdu.com.tr

Facebook: Op.Dr.Eser Aydoğdu

İnstagram : @OPDRESERAYDOGDU

Twitter : @OPDRESERAYDOGDU