Akrep’te sarsıcı bir yeniay

Gündemimize ani değişiklikler getirecek günlerden geçiyoruz.

Sevgili okurlar, 13 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeniay son derece yüksek enerjiler, anilikler ve dikkat edilmez ise oldukça kopartıcı enerjiler sunuyor. Akrep burcu dönüşüm, yenilenme ve güçlü enerjilerin ortaya çıktığı zamanlardır. Yeniaylar ise yeni farkındalıkların, yeni tohumların ekildiği zamanlardır. Bu dönemde niyetlerimize, atacağımız adımlara özellikle dikkat edelim. Güçlü bir değişiklik hatta ilişkilerde ve karşılıklı konularda ani şekilde gelişen sert ve kopartıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Böyle bir dönemde özgürlük talep edebilir ya da başkaldıran, yerinde duramayan bir durumun içinden geçebiliriz.

Haberin Devamı

İçinde bulunduğumuz dönemde Güneş ve Mars yan yana gelerek yeni bir döngü başlatıyorlar. Önceki haftalarda bu konuya değinmiştik. Bu dönemde ölüm-kalım, yeniden doğum, güçlü bir odaklanma ve arzular, istekler ortaya konmakta. Astrolojik haritanızda Akrep burcunun hangi evde olduğuna özellikle dikkat etmelisiniz. Bu evin konularında büyük hareketlilik, mücadele ve kimi zaman aşırılık olabilecek koşullar gündeme gelebilir. Diğer yandan Mars-Uranüs karşıtlığı aniden ortaya çıkan büyük bir gerginlik, uyanış ve aynı zamanda inatçılık ya da kopartıcı bir tavrın ifadesi olabilir. Bu dönemde güven duymak istediğimiz konularda, içerisinde maddi paylaşım, istikrar ya da toprakla ilgili olabilecek alanlarda gerginlikler, huzursuzluklar ya da kopmalar yaşayabiliriz. Düşüncelerimizi, bilincimizi dengelemeye, ortaya çıkan bu büyük ve güçlü enerjiyi daha sakin ve yapıcı şekilde kullanmaya ihtiyacımız olacak.

Yeniay haritasında Oğlak burcunun yükseliyor olması çevremizde ciddi durumlara, bazı sınırlamalara ve gerçekçi davranmaya ihtiyacımız olduğunu göstermekte. Yönetime, devlete ve kurallara ilişkin konular da dikkat çekiyor olacak.

Yeniay sizi nasıl etkiliyor?

27 Kasım’a kadar olan dönemde, eğer yükselen burcunuz Koç ise finansal konularda, eşinizin ya da ortağınızın parasal durumunda, miras, paylaşım, yatırım ya da borçlar, alacaklar alanında ani durumlar, kopmalar ya da yenilik yapma gereği var. İşinizle, görevlerinizle ilgili gelişmeler de dikkat çekiyor. Boğa ise bu dönemde evliliğinizde, ortaklı konularda ani olaylar, uyanışlar, beklenmedik değişiklikler ve heyecan yaratan durumlar gündeme gelebilir. Düşmanlıklara dikkat edilmeli. Uzaklarla, yabancılarla ilgili bir gelişme de söz konusu olabilir. İkizler ise bu dönemde iş ortamınızda, hizmet ve sağlık konularında anilikler, gerginlikler ve sizi uğraştırabilecek durumlar gündeme gelebilir. Kaza nedeni olabilecek koşullara dikkat etmelisiniz. Kimi zaman işle ilgili endişeler, yükler de dikkat çekebilir. Yengeç ise bu dönemde aşkta, mutlu olmak, kendinizi göstermek istediğiniz konularda daha hırslı, tutkulu ama aynı zamanda tartışmacı olabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Bu dönemde evlilik ve karşılıklı konulara daha gerçekçi bakmak durumundasınız. Aslan ise evde ani değişiklikler, ailevi konularda uyanışlar, beklenmedik durumlar, anne-babanızı ilgilendiren olaylar söz konusu olabilir. Bu konularda yeniliklere, değişikliklere gidebilirsiniz. Çalışma ortamınızı, çaba ve efor gerektiren konuları hesaba katmalısınız. Başak ise bu dönemde çok fazla görüşme, çevresel değişiklikler, iletişiminizde anilikler gündeme gelebilir. Kaza yaratabilecek durumlara dikkat etmelisiniz. Yaratıcı olmak istediğiniz bir uğraş ile daha fazla ilgilenebilirsiniz.

Haberin Devamı

Eğer yükselen burcunuz Terazi ise parasal alanda, yatırımlar ya da eşten, başkalarından gelebilecek paralara ait konular dikkat çekebilir. Kaynaklar ve gelirler konusunda daha fazla çaba ve değişiklikler var. Evinizi, ailenizi de ilgilendirebilecek olaylar da sizi daha çok meşgul edebilir. Akrep ise bugünlerde kişisel adımlar ve karşılıklı konular, yeni başlangıçlar öne çıkmakta. Pek çok alanda kararlılığınız sayesinde ilerleme sağlayabilirsiniz. Düşüncelerinizde ve gruplar içinde hedefleriniz yönünde ciddi adımlar atabilirsiniz. Yay ise bu dönemde bazı kontrol dışı gelişmeler, beklenmedik hesapta olmayan ve risk içeren olaylar gündeme gelebilir. Aniden, düşünmeden adım atmamalısınız. Maddi konular üzerinde de çaba sarfedebilirsiniz. Oğlak ise bu dönemde gelecek hedef ve ümitleriniz yönünde yeni adımlar ve gruplar içinde yenilikler dikkat çekebilir. Aşkta ve evlilik alanında da sürprizler gündeme gelebilir. Saka ise bugünlerde işinizi, sorumlulukları ve kariyerinizi ilgilendiren konulara büyük bir odaklanma söz konusu. İş hayatında büyük değişiklikler var ancak bazı sınırlama ya da engelleri de görmek durumundasınız. Balık ise bu dönemde uzaklarla, eğitimle ve hayata bakış açınızla ilgili bir kararlılık, değişim ve yenilenme söz konusu. İnanç ve görüşlerinizde ani bir uyanış gündeme gelebilir. Yakın çevrenizdekiler, kardeşler ve görüşmeler konusunda da harekete geçebilirsiniz.

Haberin Devamı