Ay Boğa burcunda tutuluyor

Ay tutulması güvenlik, maddi konular ve parasal açıdan kritik bir değerlendirme yapacağımızı gösteriyor.

Sevgili okurlar, tutulma mevsiminin tam ortasından geçiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Terazi burcunda Güneş tutulması yaşadık. Şimdi 28 Ekim’de yine Venüs yönetimindeki Boğa burcunda kısmi bir Ay tutulması yaşayacağız. Terazi’deki Güneş tutulması bu dönemde dengenin, karşıtlıklar ve diplomasinin ne kadar hassas ve kırılgan bir zeminde olduğunu gösterdi. Zira savaş gezegeni Mars da Terazi burcunda idi. Şimdi Boğa burcundaki Ay tutulması özellikle istikrar, güven ve huzur konusunda çok önemli bir değerlendirme ve muhasebe yapmak durumunda olduğumuzu gösteriyor. Ay tutulmaları şapkamızı önümüze aldığımız, düşünceli olduğumuz, belirli sonuçlar ede ettiğimiz zamanlardır. Boğa burcundaki Ay tutulması bu dönemde toprak, para ve bize güven verdiğini düşündüğümüz konular ve ilişkiler konusunda dikkat çekici değerlendirme yapacağımızı gösteriyor.

Haberin Devamı

Ay tutulmasının yanında Jüpiter dikkat çekerken tam karşısında ise Mars’ı yani savaş gezegenini görmekteyiz. Jüpiter daha fazla kazanma, sahip olma isteğini açıklıyor ancak Mars ise bu dönemde pasif kalmayacağımızı ve mücadele yönünde büyük bir kararlılık da ortaya koymak gerektiğini gösteriyor. Dolayısı ile bu dönemde kazanç ya da güvenlik arzumuz öne çıksa da bu güveni sarsıp bozabilecek, yıpratabilecek durumlar, aşırılıklar içinde olabiliriz. Mars’ın yöneticisi olduğu Akrep burcunda olması ve Merkür’ün de konumu bu dönemde görüşmelerin, müzakerelerin ve alış veriş durumunda olduğumuz konuların, kısaca iletişimin de ne kadar kritik olduğunu açıklamakta.

Bu dönemde kendimizi korumaya almak, hassasiyet göstermek durumundayız. Ankara’ya göre haritada Aslan burcunun yükseliyor olması da bu dönemde toprak, ülke güvenliği ve yönetsel konuların hassas bir süreçte ilerdiğini gösteriyor. Aynı zamanda bu Ay tutulmasının ülkemizin doğum günü olan 29 Ekim’e çok yakın gerçekleşiyor olması da özellikle dikkat çekici.

Ay tutulması sizi nasıl etkiliyor?

Özellikle önümüzdeki iki hafta boyunca dikkat etmek gereken konuları ele alacak olursak, eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde gelirleriniz, para durumunuz ve harcamalarla ilgili bir sonuç elde edebilirsiniz. Ortaklı işlerde hassasiyetler gündeme gelebilir. Harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Eğer Boğa ise bu dönemde şahsi adımlar, kişisel başlangıçlar ve karşılıklı konula ilişkileriniz konusunda bir değerlendirme yapabilirsiniz. Kimi zaman karşıtlıklara, açık düşmanlıklara dikkat etmek gerekebilir. İkizler ise bu dönemde iş, hizmet ve uğraştırıcı konular öne çıkabilir. Yeteri kadar göremediğiniz, gizli kalan ancak güvensiz kılan durumlar gündeme gelebilir. Bu dönemde sağlığınıza da önem verebilirsiniz. Yengeç ise bugünlerde kendinizi öne sürme ve güçlü olma ihtiyacı önemli olabilir. Gelecek beklentileriniz ve kazançlar yönünde yeniden karar vermek mümkün. Gruplar, arkadaşlıklar alanında sonuçlar yaşayabilirsiniz. Aslan ise bugünlerde kariyeriniz, sorumluluklar ve başkalarının gözü önünde olan konularda önemli sonuçlar var. İş ve ev arasındaki dengeye dikkat edin. Meslek ile özel hayatınızı dengelemek durumundasınız. Başak ise bugünlerde olaylara bakış açınız, inanç ve görüşleriniz ile ilgili sonuçlar dikkat çekebilir. Bu dönemde eğitim, yabancılarla ilgili gelişmeler, başkalarından öğrenebileceğiniz şeyler artmakta.

Haberin Devamı

Eğer yükselen burcunuz Terazi ise finansal işler, miras ve paylaşımlı konularda önemli sonuçlar gündeme gelebilir. Kendi birikim ve maddi kaynaklarınız alanında da çaba göstermek durumunda olabilirsiniz. Ortak imkanları değerlendirmeye bakın. Akrep ise bu dönemde eşinizi, ortağınızı ya da kimi zaman karşıtlık içeren durumları yeniden ele alabilirsiniz. Evlilik ve ortaklıklarda önemli fırsatlar da mümkün. Yay ise bu dönemde çalışma hayatınızı, iş koşullarınızı ilgilendiren alanlarda bazı sonuçlar ve değişiklikler gündeme gelebilir. Gizli kalan ya da düşmanlık içerebilecek durumlara da dikkat etmek gerekiyor. Oğlak ise bugünlerde sevdiklerinizi ilgilendiren gelişmeler, çocuklarla ilgili konular ya da spekülatif amaçlı yatırımlar konusunda belirli sonuçlar ve değerlendirmeler içinde olabilirsiniz. Şansınızı iyi yönetmeye çalışmalısınız. Saka ise bu dönemde ev, toprak, gayrimenkul ya da anne-babadan gelen konular, aile hayatınız önemli sonuçlar getirebilir. Bitişler ve yeni başlangıçlar var. Mesleki konuları da öne almak durumundasınız. Balık yükseliyor ise görüşmeler, yakın çevrenizde hareketlilik, iletişim ve tasarım açısından önemli sonuçlar ve değerlendirmelersöz konusu olabilir. Bu dönemde düşünceleriniz ve eğitim konusunda daha fazla çaba içindesiniz.

Haberin Devamı