İkizler’de stelyum ve yeniay neler anlatıyor?

Yeniay canlandırıcı bir tempo getiriyor ancak bazı sınırlamalar da var.

Sevgili okurlar, 6 Haziran’da İkizler burcunda bir yeniay gerçekleşecek ve bu dönemde bu burçta bir stelyum gerçekleşiyor. Gezegenler belirli bir burçta yan yana geldiklerinde, o burcun konularının bilincimize daha fazla girdiğini söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde Jüpiter ile birlikte Güneş, Merkür ve Venüs’ün de İkizler’de yer alacak olması bu dönemde çok genç ruhlu, kıpırtılı, meraklı ve değişken bir ruh halinin gündeme geldiğini söyleyebiliriz. Bu dönemde kendimizi hareketli, öğrenmeye açık ve çok yönlü bulabiliriz. Hayatımızın pek çok alanında birden fazla seçenek ve özgür kalmak istediğimiz konular, zihinsel açıdan canlılık getiren olanaklar olabilir. Diğer yandan İkizler yüzeysel, gelip geçici ve kimi zaman güvensizlik yaratan koşullara da işaret edebilir.

Haberin Devamı

Özellikle 6 Haziran’da gerçekleşen yeniay haritasında Terazi burcu yükselirken, Venüs’ün de yeniay ile dış kavuşum yaptığını görüyoruz. Aşk, ilişkiler, yaratıcılık içeren konulara büyük bir vurgu var. Kendimizi hoş, çekici ve canlı şekilde anlatabiliriz. Fırsatlar ve kendimizi geliştirmek, yeni insanlarla bir araya gelmek konusunda imkanlar dikkat çekiyor. Ancak diğer yandan yeniay hem Satürn hem de Plüton ile sert açı içinde görülmekte. Dolayısı ile bu hareketli ve kafaca meşgül ve meraklı, çok yönlü olduğumuz dönemde üstümüzde önemli kısıtlamalar, hoşnutsuzluklar ve engeller de olabilir. Her ne kadar İkizler gündemimize hafiflik, oynaklık ve canlılık getirse de, kendimizi suçlu hissettiğimiz ya da endişe ettiğimiz durumlarla karşılaşıyoruz. Diğer yandan Plüton da bizi baskılayan ya da zorlama içeren durumların, özellikle sosyal durumlarda, gruplar içinde yeni gelişmelerin yaşandığını gösteriyor.

Yeniay sizi nasıl etkiliyor?

Eğer yükselen burcunuz Koç ise bu dönemde yakın çevrenizde canlılık, görüşmeler ve ziyaretler hızlanmakta. Eğitsel alanda olumlu fırsatlar ve kafaca meşguliyetler dikkat çekiyor. Ancak tam olarak göremediğiniz koşullar düşüncelerinizde korku ve kendini engellemeye de işaret edebilir. Karşılıklı konular ve anlaşma gerektiren durumlar var. Boğa ise bu dönemde maddi kazançlar ve harcamalar yönünde oldukça meşgul olabilirsiniz. Gruplar içindeki sorumluluklara dikkat edin. İş ve çalışma konuları, hizmet, düzen ve sağlık konuları da önemli olabilir. İkizler ise bu dönemde büyük bir canlılık, yeteneklerinizi ortaya koyma, kendine güven ve aşk mutlu deneyimler yaşayabilirsiniz. Ancak işle ilgili sorumluluklar ve kısıtlamaları da hesaba katacaksınız. Hayatın olumlu yönlerine açıksınız. Yengeç ise bu dönemde bazı kayıplar, psikolojik yönden sizi hassas kalan ve zihninizde çift durumlar yaratan koşullar olabilir. Olaylara bakış açınızı genişletmeye bakın. Ailenizi, anne-babanızı ilgilendiren uğraşlar gündeme gelebilir. Aslan ise bu dönemde beklentilerinizi olumlu yönde destekleyen koşullar ve sosyal açıdan sizi çok daha canlı kılan gelişmeler var. Gruplar, arkadaşlıklar içinde daha mutlu olabilirsiniz. Ancak finansal sorumlulukları da hatırlayabilirsiniz. Yakın çevreniz oldukça hareketli. Başak ise bu dönemde mesleki yönde, sorumluluklar alanında ve statünüzü etkileyen olumlu adımlar, yeni koşullar var. Evlilik ya da ortaklıklar da sizi bağlıyor. Ortak maddi konular üzerinde durabilirsiniz.

Haberin Devamı

Yükselen burcunuz Terazi ise bu dönemde yeni insanlar, yabancılar ve egzotik deneyimler hayatınıza büyük bir renk ve canlılık getirebilir. Yolculuklar ve eğitsel açıdan da şanslısınız. Ancak iş düzeni, sağlık ve uğraştırıcı nedenlere de dikkat etmelisiniz. Akrep ise bugünlerde kafaca çift durum yaratan koşullar, finansal işler, miras ya da eşinizin maddi durumu, yatırımlarla ilgili gelişmeler dikkat çekebilir. Gizli kalan şeylere dikkat etmek gerekiyor. Aşkta ve yaratıcı alanda kendinizi bloke edilmiş hissedebilirsiniz. Yay ise bu dönemde önemli teklifler, ilişkilerde ve karşılıklı konularda fırsatlar, arkadaşlıklar içinde canlandırıcı koşullar içindesiniz. Bu durum iş hayatınıza da yansıyabilir. Ancak bir yandan da evden ya da aileden kaynaklanan sorumluluklar, toprak ve gayrimenkulle ilgili işleri de ihmal etmemelisiniz. Oğlak ise bu dönemde çalışma ortamında hareketlilik, bolca iletişim ve değişiklikler dikkat çekiyor. İş hayatında sizi öne çıkaran imkanlar da var. Ancak yakın çevrenizde ve düşüncelerinizde daha pozitif olmaya da özen göstermelisiniz. Saka ise bugünlerde sizi mutlu eden deneyimler, aşkta ve yaratıcı alanda daha olumlu gelişmeler var. Yeni insanlar ve uzaklar hayatınıza renklilik getirmekte. Bu arada maddi alanda, bütçeniz konusunda daha dikkatli olabilirsiniz. Balık ise bu dönemde aileinizi ve yerleşiminizi ilgilendiren alanlarda hareketlilik, yenilik ve evde çok trafik var. Finansal işler ve eşinizin maddi durumu da sizi meşgul edebilir. Evde pozitif gelişmeler bekleyebilirsiniz.

Haberin Devamı