Yeni Güneş-Mars döngüsü size neler getirebilir?

Önümüzdeki iki yılı şekillendiren yeni bir döngüye giriyoruz.

Sevgili okurlar, Güneş ve Mars yaklaşık her iki yılda bir yan yana gelirler. Bu iki gücün birleşimi hangi konulara odaklandığımız, enerji sarfettiğimiz ve mücadele ettiğimiz konularla yakından ilişkilidir. Zira her iki gezegen de güç, enerji ve eril enerjilerle, daha kavgacı olan bir kombinasyonu anlatır. Ortanoktalar üzerine çalışmış astrolog ve araştırmacı Reinhold Ebertin’e göre Güneş-Mars kombinasyonu hayatta kalma iradesi, canlılık, kuvvet ve eylemle ilişkilidir. Dolayısı ile bu iki gücün iki yılda bir yan yana gelişi önümüzdeki iki yıllık süre içinde özellikle hangi hayat temalarına odaklanacağımız konusunda da bilgi verir.

Haberin Devamı

Bu özellikle dünyada olup bitenlerle de yakından ilişkilidir. Daha önceki yazımlarımda da belirtmiştim. Örneğin 2019 sonbaharındaki birleşme sağlık, düzen, organizasyon ve lojistik konularını anlatan Başak burcunda gerçekleşmişti ve o dönemde tüm dünya pandemi ve getirdiği sonuçlarla ilgilendi. Daha sonraki birleşme Terazi burcunda oldu ve dünya Ukrayna savaşına tanıklık etti. Şimdi birleşme Akrep burcunda gerçekleşmekte ve önümüzdeki iki yıl boyunca etkin olacak. Akrep ölüm-kalım- yeniden doğum, dönüşüm içeren koşullar, krizler, güç ve mücadele temaları ile yakından ilişkilidir. Önümüzdeki dönemde son derece yoğun, dönüştürücü ve yenileyici bir sürecin içinden geçeceğiz.

Bu birleşme Akrep burcunun 25 derecesinde gerçekleşiyor. Eğer sabit burçlarda, Boğa, Aslan, Akrep ya da Saka burcunda 24-26 derecelerinde bir gezegeniniz var ise, o gezegenin anlattığı konularda daha odaklı, kararlı ve mücadeleci olabilirsiniz. Aynı zamanda Akrep hangi evinizde (tüm burç olarak) yer alıyor ise o evin konularında daha fazla enerji, yenilenme, güç savaşı ve mücadele gündeme gelebilir. Aşağıda yükselen burcunuza göre bazı kısa açıklamalar veriyorum.

Yükselen burcunuza göre hangi konular öne çıkıyor?

Önümüzdeki iki yıl boyunca eğer yükselen burcunuz Koç ise risk alarak korkularınızı aşacağınız olaylar, kimi zaman kriz çıkaran koşullar özellikle ortaklı işler, yatırımlar, miras ya da borç konularında daha güçlü bir mücadele ve kararlılık içinde olabilirsiniz. Boğa ise bu süreçte ilişkilere, karşılıklı konulara, kimi zaman düşmanlık ya da karşıtlık içeren durumlara, eş ya da ortağınızla ilgili konulara daha fazla odaklanabilir ve bu konularda mücadele verebilirsiniz. İkizler ise bu dönemde çalışma koşullarınız, iş ortamınız ve düzen, organizasyon içeren konulara daha fazla zaman ayırmak durumunda olabilirsiniz. Sağlık ve hizmet konuları öne çıkmakta. Yengeç ise bu dönemde yaratıcı çalışmalar, arzular, cinsellik ve aynı zaman risk aldığınız, kendinizi göstermek istediğiniz alanlarda daha fazla enerji açığa çıkmakta. Çocuklarla ilgili uğraşlar da sizi meşgul edebilir. Aslan ise bu dönemde evinizi, anne-babanızı, aile ve yerleşim konularını ilgilendiren dönüşümler gündeme gelebilir. Toprak, yerleşim ve yeniden bir temel atma çabasında olabilirsiniz. Başak ise bu süreçte kafaca meşgul olacağınız uğraşlar, eğitim, görüşmeler, iletişim konularında daha odaklı olabilirsiniz. Kardeşlerle ilgili durumlar içinde ve düşüncelerinizi nasıl ortaya koyduğunuz ve tasarladığınız konularda aktif olabilirsiniz.

Haberin Devamı

Eğer yükselen burcunuz Terazi ise önümüzdeki dönemde para durumunuz, kazançlarınız ve harcamalarınız konusunda daha fazla şey yapmak çabasında olabilirsiniz. Bu dönemde bütçenizi daha dikkatli yönetmeniz gerekiyor. Akrep ise bu dönemde çok mücadeleci ve odaklı olabilirsiniz. Yeni başlangıçlar ve kararlılık içindesiniz. Kendi şahsi isteklerinize, girişimlerinize odaklanabilirsiniz. İlişkilerinize de yeni bir yön verebilirsiniz. Yay ise bu dönemde riskli işlere girmek konusunda daha dikkatli olmalısınız. Kimi zaman gizli durumlar, düşmanlıklar ya da elde olmayan nedenler yüzünden

Haberin Devamı

sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Sağlık ve çalışma ortamınızla ilgili konular da hassas sayılır. Oğlak ise bu süreçte hedeflerinize, ümitlerinize daha güçlü bir şekilde odaklanabilirsiniz. Gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal konular sizi daha fazla meşgul edebilir. Gelecek beklentilerinize yeni bir yön verebilirsiniz. Saka ise bu süreçte kariyeriniz, işiniz ve sorumluluklarınızla ilgili konularda daha fazla mücadele, yenilenme ve başarı arzusu dikkat çekmekte. Toplum önünde daha kararlı olduğunuzu görebilirsiniz. Balık ise bu dönemde uzaklar, yabancılar ve kendinizi geliştirebileceğiniz alanlarda daha aktif olabilirsiniz. Fikirleriniz, inançlarınız, dünyaya bakış açınız yönünde, akademik alanda ve yabacıları da içine alabilecek konularda daha fazla çaba ve girişim içinde olacaksınız.