Geri Dön

Revizyon rinoplasti

Cenk Teker Muayenehanesinden Op.Dr.Cenk Teker revizyon rinoplasti (revizyon burun estetiği) ameliyatı hakkında merak edilenleri anlattı.

Revizyon rinoplasti

Revizyon Rinoplasti (Revizyon Burun Estetiği) Nedir?

Burun estetiği rinoplasti ameliyatı sonrasında,  ameliyatın tekrar edilmesi gerekebilir. Revizyon rinoplasti burun estetiği ameliyatının çeşitli nedenlerden dolayı tekrar yapılmasına verilen isimdir. Revizyon rinoplasti ile önceki ameliyat ile hedeflenen sağlıklı ve estetik görünüme ulaşmak   amaçlanmaktadır.

Her rinoplasti ameliyatı, tekrar gerektirmeyecek şekilde planlansa bile bazı durumlar revizyon ameliyatı yapılması seçeneği ile karşı karşıya gelinmesine neden olabilir.

Revizyon Rinoplasti Neden Yapılır?

Burun şeklinin istendiği gibi olmaması, iyileşme sürecinde ortaya çıkan asimetriler, nefes almada yaşanan zorluklar, burun içi yapışıklıkları, gelişen enfeksiyonlar… gibi nedenler revizyon rinoplasti nedenlerinden bazılarıdır.

Bunların dışında, revizyon rinoplasti ameliyatı olanların büyük bir çoğunluğunda ameliyat nedeni olarak hastaların burun şeklinden yaşadığı memnuniyetsizliğin olduğu söylenebilir.

Revizyon rinoplasti

Revizyon Burun Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalı?

Revizyon rinoplasti ameliyatlarının yapılabilmesi için ilk ameliyatın üstünden en az bir yıl geçmesi gerekmektedir. Bu süre, ameliyat sonrasında burnun tam olarak son halini alması, ödemin inmesi, yaraların iyileşmesi için geçmesi gereken minimum zaman dilimi olduğu için beklenmesi gerekmektedir.  Enfeksiyon gibi acil durumlar dışında bu süreden önce tekrar burun estetiği ameliyatı yapılması uygun olmayacaktır.

Revizyon Rinoplasti Hangi Durumlarda Yapılır?

-Burun şeklinden memnun olmamak,

-Kıkırdak dokunun yetersizliğinden kaynaklı ortaya çıkan şekil bozuklukları,

-Burun yapısında yaşanan çökmeler,

-Burun tıkanıkları ve nefes alma problemleri,

-Enfeksiyonlar

revizyon rinoplastiye neden olan durumlardır.

Revizyon rinoplasti

Revizyon Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Revizyon rinoplasti ameliyatı, ilk burun estetiği ameliyatları ile karşılaştırıldığında zor ve risklidir denebilir. Analizin doğru yapılması, sorunun ne olduğu ya da hastanın beklentisi gibi etkenler tüm detaylarıyla değerlendirilip harekete geçilmelidir.

Bazı revizyon rinoplasti ameliyatları kapalı yöntemle yapılabilirken bazılarının ise daha büyük sorunlar yaşanmasından dolayı kaburgadan kıkırdak alınarak açık yöntemle yapılması gerekebilmektedir. Yaşanan sorunların ne boyutta olduğu, açık ya da kapalı yöntemle yapılmasının belirlenmesinde belirleyici unsur olmaktadır.

Açık / Kapalı Teknik Revizyon Rinoplasti

Revizyon rinoplasti ameliyatı hem açık hem de kapalı teknikle yapılabilir.

Yapılacak revizyon ameliyatında küçük değişiklikler varsa, dışarıdan görünmeyecek şekilde burun içinden açılan kesilerle ameliyat gerçekleştirilebilir.

Açık yöntem rinoplasti ile burun deliklerinin ortasından açılan kesi ile burun ameliyatının yapılması sağlanır. Revizyon rinoplasti ameliyatlarında kıkırdak dokunun yetersiz kaldığı durumlarda hastanın kendi kaburgasından alınacak ilave kıkırdak eklemelerinde açık yöntem uygulanmaktadır.

Revizyon rinoplasti

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Ultrasonik Rinoplasti / Piezo Tekniği; ses dalgalarının titreşimi ile yapılan  bir rinoplasti yöntemidir.

Mikrotur: mikromotor ince uçlar ile kemikteki şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılan bir yöntemdir.

Konvansiyonel Rinoplasti; hem açık hem kapalı yöntemlerin kullanıldığı geleneksel rinoplasti yöntemidir.

Bütüncül Rinoplasti; burnun estetik görünümü ile beraber yüz estetiğinin planlandığı tekniktir. Burun estetiği sonucunun  yüz hatlarını uyumlanması, bunun içinde botoks dolgu ip askı gibi medikal estetiği uygulamaları ile desteklenmesidir. Bütüncül tekniğin en önemli detayı bütün işlemlerin tek seansta yapılması ve sonuca ulaşma sürecin kısalmasının sağlanmasıdır.

Revizyon Rinoplasti Öncesi; önceki ameliyatla arada 1 yıl sürenin tamamlanması gerekmektedir. Sorunun ne olduğunun tespiti ve tekrar yaşanmaması için detaylı analizin yapılması ameliyat süreçlerinin tamamlanması için çok önemlidir.

Revizyon Rinoplasti Sonrası, doktorun önerilerine, iyileşme sürecinin sağlıkla tamamlanması için mutlaka uyulmalıdır.

Rinofilozofya; burun estetiğinin felsefesidir. Burnun yeniden şekillendirilmesi sürecinde, her insanın kendine has özellikleri düşünülerek kişiye özel teknik kullanılması ve burun şeklinin buna göre verilmesidir. Hastanın isteklerinin dinlenmesi,  uzman hekim görüşü ve tecrübesiyle planlanıp hayata geçirilmesi sürecin vazgeçilmez parçalarıdır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Bu bir ilandır.

Şiddetli Sevgi: Flört Şiddeti | Av. Cansen Erdoğan anlatıyor“Ailene benimle birlikte olduğunu söyleyeceğim! Abine aramızdakileri anlatacağım! Gönderdiğin fotoğrafları İnternet’te yayınlayacağım! Okulda kimseyle konuşmayacaksın! Arkadaşlarınla görüşmeni istemiyorum! Oraya gidemezsin! Bensiz hele bir git, görürsün sen dünya kaç bucakmış…” Bu sözler tanıdık geldi mi? Av. Cansen Erdoğan flört şiddeti kavramını, hangi davranışların flört şiddeti kapsamına girdiğini ve flört şiddetinin ceza hukukundaki yerini Pembenar izleyicileri için anlattı.

Astroloji

KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Gün itibariyle evde sizi bağlayan ve üzerinize sorumluluk yükleyecek süreçler başlıyor. Ay Yengeç burcunda ilerlerken aile ile ilgili uğraşlara öncelik vermek sizi zorlayabilir. Ancak bu dönem yakınlarla ilişkileri güçlü tutma zamanı. Yerleşime ait konularda size ihtiyaç duyabilirler. Planlarınızı hızlı ilerletmeli, iş hayatına yönelik sorumluluklara yakın durmaya çalışmalı, istikrarı korumalısınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yakınlarınız ve kardeşlerle ilişkilerde yeni gelişmeler yaşayabilir, kendinizi onlara daha yakın hissedebilirsiniz. Yeni bir eğitim çalışması ya da sizi geliştirecek kurslar konusunda hevesli adımlar atmaya başlamanız mümkün. Bu konuda bazı engelleri zorlamak gerekebilir. Zira yurt dışı odaklı planlarda daha tutarlı beklentiler içindesiniz. Önemli projelerde daha esnek ve ileriye dönük olmanız gerekecek.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Maddi konularda sizi endişelendiren gelişmeleri sakin karşılamanız gereken bir gündesiniz. Planlarınızı tek başına ilerletmek için şartları biraz zorlamanız söz konusu olabilir. İş kapasitenizi doğru kullanmanız durumunda her şey yolunda gidebilir. Ancak başkaları ile olan parasal çıkarlarınızı gözetmek için mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu dönem ödemelerinizi yeniden düzenleme yoluna gitmeniz gerekebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün Ay burcunuzda ilerlerken size güvenli ve yapıcı olacağınız zamanlar getiriyor. Planlarınızı ortaya koymak, sizi etkileyen konulara yakınlaşmak bugün sizin için çok kolay olabilir. Uzaklarla ilgili temalarda atacağınız yeni adımlar büyük şans getirebilir. Ancak ortaklıkları ve ilişkileri test ettiğiniz bu günlerde dikkatli olun. Eğer karar vermeniz gereken konular varsa biraz ötelemek gerekecek.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bu günlerde dinlenmek ve iç sesinize kulak vermek için ideal bir dönemdesiniz. Ancak gereksiz endişeler yüzünden şanssız olduğunuz fikrine kapılmamanızda ve kendinizi mutsuz etmemenizde fayda var. Geçmişe dönmek, anılara odaklanmak size huzur verebilir. Önemli planların beklemede tutulması da gerekecek. İş ortamında devam eden konular, iş ilişkilerini onarma çabanız başkaları tarafından anlaşılmayabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İçinde yer aldığınız ortak çalışmaların hızlanabileceği bir gündesiniz. Olumlu sonuçların yolda olduğu bu günlerde arkadaşlık ilişkileri ön plana çıkabilir. Farklı ve heyecanlı gündemlerle ilgilenmek, başkalarına destek olacağınız yapılanmalara gitmek için heveslisiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda biraz esnek olmak, kural getiren yanlarınızı bir kenara atmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün özellikle iş hayatınızda hızlanan süreçler söz konusu. Beklediğiniz takdir ve atamalar konusunda sizi heyecanlandıran gelişmeler yaşanabilir. Üstlerle ilişkilerin olumlu ilerlemesi ile beklentileriniz büyüyebilir. Ev ve işe ait sorumluluklar arasında fazla dağılmadan önceliklerinizi doğru belirleyin.  Yuvada sizi ilgilendiren pek çok konuda sonuca ulaşacak adımlar atacaksınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün uzun süredir planladığınız konulara yönelmeniz söz konusu olabilir. Üzerinde çalıştığınız yurt dışı işlerin sonuçlarına yaklaştığınız bu dönemde önemli sonuçlar alabilirsiniz. Ticari faaliyetlerin, belki ihracat, ithalat işlemlerinin getireceği yolculuklar olabilir. Ortaklaşa anlaşmalar, verilen sözlerin getirdiği aksaklıklar sizi meşgul edebilir. Bu günlerde yakınlar ve kardeşlerle olan ilişkileri yeniden sorgulamaya başlıyorsunuz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni planlar ve ortaklıklardan fayda sağlamak için çabalamanız gereken bir gündesiniz. Finansal yöndeki anlaşmaların getireceği imkânlarla pek çok sorunun aşılması mümkün. Ancak siz de ekonomik anlamda tutarlı olmaya çalışmalı, eldeki kaynaklarınız savurganca kullanmamalısınız. Beklemediğiniz ödemeler yüzünden evde yaşanabilecek karmaşaya karşı dikkatli olmalısınız.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İlişkilere yönelik bakış açınızı esnetmeniz, daha fazla duygusal bağ kurmaya çalışmanız gereken bir gündesiniz. Aynı zamanda ortaklıklarda yaşanan geniş olanaklar size bundan sonraki adımlarınız için fikir verebilir. Bu yöndeki girişimlerinizi hızlandırabilirsiniz. Aşırı baskın olmaktan kaçının. İş hayatında sorumluluğunuzda olana konular ön plana çıkabilir. Ortak hareket etmek, işbirliği içinde kalmak gerekebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün öncelikleriniz oldukça farklı olabilir. İş ortamında sizi bağlayan konular ve sorumluluklar ortaya çıkabilir. Ancak gündeminizde önemli bir yer kaplayan yurt dışı ilişkilerinizde özenli olmanızda fayda var. Uzun soluklu hedeflerinizi hızlandırmak, işbirliği gerektiren diyaloglara önem vermek gerekebilir. İlişkilerden uzaklaştığınız bu süreçte hiç olmadığınız kadar kadar içe dönebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün size keyif verecek aktiviteler yapabilir, etkinliklere katılabilirsiniz. Biraz tembellik ederek kendinizi şımartmaya başlayın. Ayrıca sevdiklerinizle güzel şeyler planlamak, onların beklentilerini yerine getirmek sizi mutlu edecektir. Çocuklarla ilgili konular ise başka bir mutluluk kaynağı olabilir. İş hayatınızla ilgili toplantılar ve ortak çalışmalara daha fazla özen göstermek gerekebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber