Evet, doğru okudunuz, gençliğinizi uzatmak ’Uzun Gençlik’ yaşamak sizin elinizde…

Uzun gençlik yaşamak için dikkat edilecek programa birlikte göz atalım.

a) Sağlıklı düşünme sanatı

b) Düzenli spor becerisi

c) Sağlıklı beslenme mutluluğu

d) Düzenli check-up alışkanlığı

‘Uzun Gençlik’ için ilk gerekli şart Sağlıklı düşünme sanatıdır. Evet, insanlar düşünerek sağlığına kavuşabilir. Nasıl mı? Siz sürekli zinde, dinamik, aktif, sağlıklı, neşeli, pozitif olacağım diyerek bilinçaltınızı beslersiniz, vücudunuzdaki tüm sistem beyne bağlı olduğu için mükemmel sağlığı doya doya yaşarsınız.

Mutlu, huzurlu insanların çok sağlıklı, zinde, dinamik ve aktif olduğunu hepiniz gözlemlemişsinizdir.

Karamsar, mutsuz, her şeyi dert eden pesimistik insanları ise sık hastalandığını bilimde ispatlamıştır.

Çünkü negatif insanların immunt (vücut direnci)sisteminde zayıflama, hormon sisteminde yavaşlama görülmektedir. Aynı zamanda metabolizmada dengesizlik, sinir sistemi, dolaşım sistemi, solunum sistemi, boşaltım sistemi gibi tüm sistemlerde aşırı ya da yavaş çalışma gibi dengesizlikler görülmektedir. Ülser, reflü, kolit, migren ve çarpıntı gibi daha birçok psikosomatik hastalıklar başgöstermektedir. Kişinin irsiyet olarak en hassas olduğu organda en önce bulgular çıkmaktadır. Böyle hastalarda yapılan tüm araştırmalarda da biyolojik problem tespit edilmemektedir.

Yeni doktorların sorun psikolojik, sinirsel dediği tablo söz konusudur.

Sürekli olarak mutlu ve huzurlu olmak için formül üreten beyinlere bağlı vücutlarında sağlıklı olup, hastalıksız bir ömür yaşayıp, uzun yıllar kalması kaçınılmazdır. Ve en önemlisi gülmeyi unutmayın :)