Estetikte ameliyatsız işlemlere ve yüz gençleştirme tedavilerine talep giderek artıyor. İnsanlar bu yolu daha hızlı ve güvenilir buluyor. Günümüzde artan stres koşulları insanların daha çabuk yaşlanmasına sebep oluyor. Bu nedenle insanlar kendilerini daha iyi hissetmek ve sağlıklarını korumak için ameliyatsız güzelleşme operasyonlarına yöneliyor.

4 ADIMDA GENÇ VE SAĞLIKLI GÖRÜNÜM

Yaş kavramı giderek değişiyor, günümüz dünyasında insanların ancak 70’li yaşlara geldikleri zaman kendilerini yaşlı olarak kabul ettiklerini gözlemliyoruz. 50-60 yaşındaki insanların kendini şu anda genç ve zinde gördüğü bir dönemdeyiz. Yüzümüzün genç ve sağlıklı kalması çift taraflı bir olgu. Hem doğal beslenme, spor hem de medikal estetik işlemleri yüzümüzün sağlıklı görünmesini sağlıyor. Bundan yaklaşık 10 sene önce ameliyatla yüz gerdirme çok popülerdi. İnsanlar bakım, vitamin enjeksiyonu, dolgular olmadığı için hızlıca yaşlanıyordu. Günümüzde artık çok etkili bakımlar, tedaviler kullanılmaya başlandı.

Biz Esteworld olarak değişen koşullara yönelik 4 aşamadan oluşan özel bir işlem uyguluyoruz. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri belli periyodlarla yapılıyor. Birinci aşamada vücudumuzun vitamin depoları boşalmaya başladığı için yüz mezoterapisi ile başlıyoruz. İkincisi ise vücudumuzdaki gençlik iksiri. Kanımızda vücudumuzu iyileştiren derimizi iyileştiren dokularımızı iyileştiren plazma yumağımız var. Biz bunları laboratuvar ortamında yoğunlaştırıp genç kalmasını istediğimiz yüz bölgemize enjekte ederek doğal gençlik iksiri işlemini yapabiliyoruz. Üçüncü aşamada ise dünya genelinde yüz gençleştirmede en iyi kullanılan cihazlardan bir tanesi fraksiyonel lazer sistemi bulunuyor. Bu sistemde birkaç tane tedavi yöntemi elde edilebilir. Bunlardan bir tanesi cildin ölü tabakasını atabiliyoruz, ikincisi ciltte meydana gelmiş boşlukları gözenekleri lazerle sıkılaştırabiliyoruz. Üçüncüsü ise cilt altındaki gevşemiş lastik dokusunda belli darbe izleriyle bir gençleşme ve dirilmeyi tekrar elde edebiliyoruz. Bu tedavi yüzümüze lazer ışınlarıyla yapılıyor. Yüzün kırışıklıkları, yüzün ve cildin tonusuna (gevşekliğine) bakılıp analiz ediliyor ve buna göre hastamıza 1 ile 3 arasında seanslarla uygulanıyor. Son tedavimiz Q Switch denilen bir işlem. Bu işlem özellikle cildimizde tonus kaybı olduğu zaman o tonusu yerine getirmek için cildin üzerindeki ölü tabakanın giderilmesinde kullanılıyor.

CİLDİN BESLENMESİNE 30’LU YAŞLARDA BAŞLANMALI

Uyguladığımız bu tedavi yöntemleriyle "dört dörtlük" sonuçlar elde edebiliyoruz. Biz bu tedavilere 50’li yaşlardan önce başlanmasını istiyoruz. Kadınların cildini beslemesine 30’lu yaşlarda başlamasını tavsiye ediyorum. Doğru tedaviler bizi genç ve diri tutar. Erkekler için de aynı şekilde olması gerekiyor. Yoğun stres, tempo ve seyahatlerden dolayı yüzümüz olumsuz etkileniyor. Ekran önünde yer alan sanatçılar, bürokratlar, iş insanları artık bu tedavilerin ne kadar gerekli olduğunun farkında. Çünkü bahsettiğimiz 4x4 ameliyatsız güzellik uygulamaları klasik bir cilt bakımının çok ötesinde cildi kökünden yenileyen bir prosedür.

6 AYDA BİR BAKIM

Yapılan işlemleri kişiye özel, cilde özel hatta beslenmeye özel tedavi protokolleri olarak geliştiriyoruz. Bir yüzün takibi ve kontrolü 6 ayda bir olmalıdır. İlkbahar ve sonbaharda yüzümüze bakım yapılmalıdır. İlkbahar bakımı yaza, sonbahar bakımı ise kışa hazırlık niteliğinde olmalıdır. Yüzümüz böylece tedavi edilmiş oluyor. Bu tip tedavilere ilginin artmasında ameliyatsız operasyonlara geçiş oldukça etkili oldu. Biz 2004 yılından beri bütün yenilikleri ülkemize getirmede sektörümüzün önünü açtık. Türkiye’de ilk ozon terapiyi kullandık, saç mezoterapisi PRP, Growth Factor’leri (Büyüme Faktörü) ilk biz uyguladık. Dünyadaki en gelişmiş lazerleri ülkemize getirdik. 100’e yakın yeniliği 15 yıl içerisinde ülkemize sunduk. Öncü olduğumuz saç ekim sektörünün yıllık cirosu 1 milyar doları aştı. Yurt dışından bu operasyonlarımız için gelen ve düzenli bakımlarını yaptıran hastalarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Sonuç olarak ameliyatsız güzelleşme giderek yükselen trend olmaya devam ediyor.