İnsanın arkadaşlarıyla röportaj yapması başka bir keyif. Yine de bir gerçek var ki sürekli konuştuğun, müzik, hikaye ya da anılarını paylaştığın arkadaşına "gel ya bir röportaj yapalım" demek aklına gelmiyor insanın. Tuğrul mayıs ayında TRT 1'de "Payitaht Abdülhamid" dizisindeyken bir haber yapayım demiştim. Ben onu yazıncaya kadar dizi bitmiş :) Diyorum ya kendi içimizde bunları önemsemiyor olsak da güzel işler yapan dostlarımızı birbirimize anlatmamız gerekir diye düşünüyorum.

Tuğrul Altınkara; 1978 Iğdır doğumlu, 1996 yılından bu yana Türkiye'nin önde gelen radyolarında program yapıyor. Türkiye ve uluslararası çapta bir ok ödüle sahip. Dün akşam radyoya yayın için geçerken konuştuğumuzda "ya dur bari bu haberi atlamayayım" diyerek hemen ona sorularımı gönderdim. Bu arada Tuğrul, "Yuvam" dediği Radyo Tatlıses'e geri döndü. Hafta içi her akşam saat 20'de Radyo Tatlıses'te sevenleriyle buluşuyor.

Haberin Devamı

İnsanın arkadaşı hem ünlü radyocu, hem de son zamanlarda televizyon ekranlarında reyting rekorları kıran dizilerin (Çukur, Payitaht Abdülhamid, Savaşın Efsaneleri, Kefaret vb) sevilen yüzü olunca biraz daha yakından tanımanızı istedim.

Mutlu ol yeter

Tuğrulcuğum, bu kadar çok yönlü olmayı nasıl beceriyorsun?

Aslında benim yaptığım insanları, hayatlarını anlamak ve empati kurmak. Bu radyoda da oyunculukta da en önemli detaydır benim için. Kendini onların yerine koyarak duygularına tercüman oluyorum.

Yaklaşık bir yıl sonra Radyo Tatlıses'e geri dönmenin hikayesi nedir?

Biz aslında hiç ayrılmadık, İbrahim Abiyle gönül bağımız hiçbir zaman kopmadı, sürekli iletişim halindeydik. İbrahim Tatlıses'e olan sevgim ve saygımdan dolayı Radyo Tatlıses her zaman benim yuvam oldu. Yeni yayın döneminde de benim de kadroda olmamı istediler ben de "Yine yeniden kaldığımız yerden devam" diyerek dahil oldum.

Peki; radyocu ya da oyuncu olmasaydın ne olmak isterdin? Aslında anneler, babalar genelde çocuklarının doktor, avukat olmasını ister :)

Benim annem de "oğlum doktor olacak" derdi belki de o yüzden bilmiyorum ama hayat kurtarmak için ben de doktor olmak isterdim.

Haberin Devamı

Programında hangi şarkıları dinleyeceğiz? Senden bizim için bir şarkı seçmeni istesem bu hangi şarkı olurdu?

Radyo Tatlıses pop müzik ağırlıklı olsa da müziği ayrıştırmak değil pekiştirmek taraftarı. Bu sebeple her tarz müziğe yer veriyorum.

Benim sizin için seçeceğim şarkı şu zor dönemde İbrahim Tatlıses "Mutlu ol yeter"

Hepimiz mutlu olalım Tuğrulcuğum. Yoğun temponda zaman ayırdığın için teşekkür ederim. O zaman sırada ki şarkı tüm okuyucularımız için gelsin.

"Mutlu ol yeter"

Yeşim Mutlu