Kuroda

Kuroda

Son dakika kuroda haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kuroda gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kuroda haber sayfamızda...

Kuroda

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 48 kuroda haberi bulunmuştur.
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında, haftanın ikinci işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
27.04.2021Uzmanpara
Japonya para politikasını değiştirmedi
Japonya para politikasını değiştirmediJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, 2022 mali yılına ilişkin büyüme beklentisini yüzde 3,9'dan yüzde 4'e, enflasyon tahminini yüzde 0,5'ten yüzde 0,1'e revize etti.
27.04.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında, Çin'de beklentilerin altında kalan büyüme verisine karşın küresel çapta artan risk iştahı ile haftanın son işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
16.04.2021Uzmanpara
'İhtiyaç oldukça borsa yatırım fonu alınacak'
'İhtiyaç oldukça borsa yatırım fonu alınacak'Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, "BOJ, ihtiyaç oldukça borsa yatırım fonu alımına devam edecek." ifadelerini kullandı.
30.03.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında dün gözlenen satış ağırlıklı seyir, bugün yerini karışık bir görünüme bıraktı.
25.03.2021Uzmanpara
'Borsa yatırım fonu alımını durdurma planı yok'
'Borsa yatırım fonu alımını durdurma planı yok'Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, "Borsa yatırım fonu alımını durdurma planı yok." dedi.
25.03.2021Uzmanpara
'ETF varlıklarını şu an için satma planımız yok'
'ETF varlıklarını şu an için satma planımız yok'Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, "ETF varlıklarını şu an için satma planımız yok." ifadelerini kullandı.
24.03.2021Uzmanpara
Asya borsaları negatif seyretti
Asya borsaları negatif seyrettiAsya borsalarında, haftanın son işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
19.03.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında haftanın ikinci işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
16.03.2021Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın son işlem gününde karışık bir seyir izlendi. Japonya'da açıklanan verilere göre, çekirdek Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ocakta yüzde 0,6 ile beklentilerin altında geriledi. Ülkede, imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) 50,6 ile son 2 yılın zirvesinde gerçekleşse de söz konusu veri hizmet sektöründe 45,8'e geriledi.
19.02.2021Uzmanpara
'Japonya’nın mali sağlığı ciddi durumda'
'Japonya’nın mali sağlığı ciddi durumda'Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Kuroda Haruhiko, Japonya’nın finansal sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.
27.01.2021Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Hong Kong'da Hang Seng endeksi negatif ayrıştı.
21.01.2021Uzmanpara
Asya borsaları Çin hariç yükseldi
Asya borsaları Çin hariç yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Çin'de Şanghay bileşik endeksi negatif ayrıştı.
24.12.2020Uzmanpara
Asya borsaları geriledi
Asya borsaları gerilediAsya borsalarında haftanın son işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Güney Kore'de Kospi endeksi pozitif ayrıştı.
18.12.2020Uzmanpara
'Ekonomi ılımlı bir hızla toparlanacak'
'Ekonomi ılımlı bir hızla toparlanacak'Japonya Merkez Bankası (BOJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, Japon ekonomisinin koronavirüs salgınının önüne geçmek için uygulanan sınırlamalardan kaynaklı bir daralmanın ardından ılımlı şekilde toparlanmaya başlamasını beklediğini söyledi.
24.11.2020Uzmanpara
'Ekonomi toparlanmaya devam edecek'
'Ekonomi toparlanmaya devam edecek'Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, "Ekonomi, salgının yarattığı sıkıntılardan toparlanmaya devam edecek." dedi.
8.10.2020Uzmanpara
Asya borsaları Japonya hariç yükseldi
Asya borsaları Japonya hariç yükseldiAsya borsalarında alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, Japonya'da Nikkei 225 endeksi negatif ayrıştı.
7.10.2020Uzmanpara
Asya borsaları yükseldi
Asya borsaları yükseldiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
5.10.2020Uzmanpara
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında karışık bir seyir izlendi. Japonya Merkez Bankası (BoJ) Başkanı Haruhiko Kuroda, ülke ekonomisinin zor durumda olduğunu ancak toparlanma işaretleri gösterdiğini belirterek, "BoJ, gerektiğinde tereddüt etmeden ilave gevşeme adımları atmaya hazır." dedi.
23.09.2020Uzmanpara
Japonya faizi değiştirmedi
Japonya faizi değiştirmediPara politikasını değiştirmeyen BOJ ekonomiye yönelik değerlendirmesini bir miktar yukarı yönlü revize etti.
17.09.2020Uzmanpara
Japonya Merkez bankası faizi sabit tuttu
Japonya Merkez bankası faizi sabit tuttuJaponya Merkez Bankası (BoJ) beklendiği gibi politika faizini yüzde -0.1'de sabit tuttu ve 10 yıl vadeli devlet tahvilinin getirisini yüzde 0.0 düzeyinde tutmaya ilişkin hedefinin sürdüğünü belirtti.
16.06.2020Ekonomi
Merkez bankaları koronavirüse karşı faiz silahını çekti
Merkez bankaları koronavirüse karşı faiz silahını çektiÇin'de ocak ayında başlayan koronavirüs (Kovid-19) salgınının küresel ekonomiye olası negatif etkileri merkez bankalarını faiz indirimine yönlendirdi.
4.03.2020Ekonomi
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsaları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) sürpriz bir şekilde faiz indirimi kararı almasının ardından karışık seyretti.
4.03.2020Ekonomi
Merkez bankaları politikalarına "koronavirüs" ayarı
Merkez bankaları politikalarına "koronavirüs" ayarıKüresel ekonomik krizin ardından merkez bankacılığında yaşanan paradigma değişimi, günümüzde doğal afet, salgın gibi öngörülemeyen her gelişme sonrasında etkisini yeniden hissettirirken, son olarak Çin'de ortaya çıkan koronavirüsün para politikalarına yansıdığı göze çarpıyor.
24.02.2020Ekonomi
Japonya Merkez Bankası para politikasını değiştirmedi
Japonya Merkez Bankası para politikasını değiştirmediJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve Getiri Eğrisi Kontrollü Parasal Genişleme politikasında değişikliğe gitmezken, 2020'ye yönelik büyüme beklentilerini yükseltti, enflasyon öngörülerini ise düşürdü.
21.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

borsaasyajaponyapiyasakuroda

Kuroda ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.