Estetik Ameliyatsız yüz güzelliğine sahip olmanın yolları

Ameliyatsız yüz güzelliğine sahip olmanın yolları

24.03.2021 - 11:53 | Son Güncellenme:

Aynaya baktığınızda beğenmediğimiz bölgeleri değiştirmek için ameliyat masasına yatmanız şart değil. Güzellik Uzmanı Aysel Ibadzade, burun, yüz ve çeneye uygulanacak çeşitli işlemlerle daha estetik bir görünüm elde edilebileceğini söyledi. İşte tüm merak edilenler...

Ameliyatsız yüz güzelliğine sahip olmanın yolları

Güzellik Uzmanı Aysel Ibadzade, yüz bölgesine yapılabilecek ameliyatsız işlemleri şöyle anlattı: “Elmacık kemiklerindeki asimetrileri dolgu maddeleri yardımıyla düzeltebiliyoruz. Çene küçükse büyütebiliyor, büyükse küçültebiliyoruz. Bu işlem sırasında hiyalüronik asit bazlı doğal dolgular kullanıyoruz. Bunlar tamamen zararsızdır ve zamanla emilir. İnce dudakları da dolguyla kalınlaştırabiliyoruz. Ancak dolgunun doğal olmasına dikkat edilmeli çünkü yapay dolgular sağlığa zararlıdır ve kullanımı yasaktır. Tüm bunların yanında burun eğrileri ve burun sarkması sorunlarını da ameliyatsız şekilde çözmek mümkün.”

Haberin Devamı

Botoks hangi bölgelerde ve niçin kullanılıyor?

Aysel Ibadzade, son yıllarda kadınlar arasında çok moda olan botoks uygulaması hakkında da şu bilgileri verdi: “Botoks, yüzdeki kırışıklıkları açmak için kullanılır. En çok alın, kaş ve göz çevresine uygulanır. Aşırı terleme durumu varsa koltukaltı ve ayak tabanlarında da kullanılabilir. Botoks ayrıca gülerken dişetinin görülmesinin engellenmesi için de uygulanabilir.”

Ameliyatsız yüz güzelliğine sahip olmanın yolları

Uzman seçimine dikkat!

Ibadzade, bu ameliyatsız güzellik uygulamalarını tercih edeceklere önemli bir uyarıda bulundu: “Dışarıdan kolay görünse de tüm uygulamaların bir riski vardır. Uygunsuz bir prosedür sırasında istenmeyen pek çok durum ortaya çıkabilir. Mutlaka iyi bir güzellik uzmanı ve doktor tercih edin. Doktorun bilgisine ve işlem sırasında kullanacağı preparatların kalitesine dikkat edin. Düşük kaliteli, zararlı ve ucuz ürünler kullananlardan uzak durun.”

Haberin Devamı

 

Yazarlar