Geri Dön

Botoks ile ameliyatsız kaş kaldırmak mümkün

Düşük kaşlar kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabiliyor. Hafif seviyede kaş kaldırma estetiği için ameliyatsız teknikler uygulanabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, botoks enjeksiyonu ile ameliyatsız kaş kaldırma estetiğini anlattı.

Botoks ile ameliyatsız kaş kaldırmak mümkün


Kaş düşüklüğü yorgun ve çökük bir ifade veriyor
“Kaş düşüklüğü ile ilgili kadınların en yaygın şikayetleri yüzlerinde yorgun ve çökük bir ifadeye neden olmasıdır. Ayrıca mutsuz ve yaşlı görünüm de en sık dile getirilen şikayetler arasındadır.

Kaş düşüklüğü özellikle orta yaş grubundakikadınların en rahatsız olduğu estetik sorunların başında geliyor. Hafif seviyedeki kaş düşüklüğü sorunları botoks enjeksiyonu ile ortalama 15 dakika içinde ameliyatsız olarak giderilebiliyor. İleri seviye kaş düşüklüklerinde ise daha etkili sonuçlar elde edilebilmesi için cerrahi tekniklerden faydalanılması gerekebiliyor.

Botosk enjeksiyonu ile kaş kaldırma birkaç dakika süren bir işlemdir.Düşük kaş olması gereken konuma getirilerek kişinin daha dinç, daha genç, daha enerjik ve daha estetik görünmesine yardımcı olunabiliyor.”

Herhangi bir iz oluşmaz
“Operasyona kişinin yüzüne uygun kaş tasarımı yapılarak başlanır. Kaş yüzde olması gereken pozisyona çekilerek yüz ile daha uyumlu olması; kişinin daha yumuşak, dinç ve sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. Kaş kaldırma operasyonu anatomi bilgisine sahip estetik cerrah tarafından altın oran hesaplamaları ile planlanarak uygulanır.

İşlem kaşın doğal hareketini yapmasını sağlayacak şekilde minimal dozlarda uygulanır. Ameliyatsız bir işlem olduğu için operasyon birkaç dakika içinde tamamlanabilir. İşlem sırasında botulinium toksini ince uçlu iğneler aracılığı ile kaşın kalkmasını sağlayacak şekilde enjekte edilir. Botoks enjeksiyonun etkisi birkaç gün içinde daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar.

Operasyonun en önemli avantajı ise yüzde herhangi bir şekilde yara izi oluşmamasıdır. Kaşın pozisyonunu koruması için kişiden kişiye farklılık gösterse de enjeksiyon işleminin ortalama 4 ile 6 ay içinde yani yılda 2 kez tekrarlanması gerekir.”

Doğal görünüm için kaşın yüksekliği çok iyi ayarlanması
“Kaş kaldırma estetiğinde en önemlikriter kaşın pozisyonunun ve yüksekliğinin doğru bir şekilde ayarlanmasıdır. Minimal dozlarda doğru noktalara botoks sıvısı enjekte edilmelidir. Kaşın olması gerekenden daha yüksekte konumlanmasıyüzde doğal olmayan bir görünüme neden olur.

Örneğin kaşın uç kısmının ya da kaşın orta kısmının fazla yukarıya kaldırılması yüzde şaşkın ya da kızgın bir görünüme yol açabilir. Bu nedenle uygulamanın ve kaş tasarımın alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gerekir.”

Kaş kaldırma estetiğinde kaşın yüksekliği hesaplanırken kişinin yaşı, cilt yapısı, göz şekli, kırışıklık durumu göz önüne alınır. Bunun için plastik cerrahın estetik bakış açısının dışında 3D simülasyon cihazlar ile kaşın tasarımı çeşitli açılardan hesaplanarak yapılır.
Eğer ileri seviyede kaş düşüklüğü varsa bu durumda botoks enjeksiyonunun dışında cerrahi teknikler de tavsiye edilebilir.

Daha enerjik ve dinç bir görünüm sağlar
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Kaş kaldırma estetiği ile kişinin çok daha genç, çok daha enerjik ve daha huzurlu bir ifadeye sahip olması sağlanabilir. Siz de kaş düşüklüğünün neden olduğu estetik sorunlardan şikayetçiyseniz ve ameliyat olmak istemiyorsanız, botoks enjeksiyonu tekniklerinden faydalanabilirsiniz.”

Haberin Devamı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Güncel Öztürk

Botoks ile ameliyatsız kaş kaldırmak mümkün

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber