Yarınlar Güzel Olacak!

Yarınlar güzel olacak!

E bugünler de dünlerin yarınlarıysa o zaman bu günler de güzel!

Hoş geldin Polyanna!

Hayat karmaşı içinde kaybolup giderken bazen kendimizi de kaybederiz. Bunalırız. Daralırız. Kaçacak yer ararız.

Yok mu beni kurtaracak ahali? Yok maalesef! Her zaman bir kurtarıcı beklemek olmaz kendini kurtarmayı bilmen gerekir. Seni en iyi sen bilirsin zaten. E olmuyor mu? Olur! Nasıl biliyor musun? Takmayacaksın hiçbir şeyi. "Amaaaan"cı olmak iyidir. İnan bana. Halk arasında 'gamsız' diye de tabir edilen insan tipi olmakta yarar var. Gamsız tam olarak ne demek buradan buyrun:

Türk Dil Kurumu'na göre 'Gamsız':

1. anlamı: Derdi, tasası, üzüntüsü bulunmayan (kimse).

2. anlamı: İnsanı üzen olayları geçiştiren, hiçbir şeyi kendine üzüntü konusu yapmayan (kimse).

Gördün. Nasıl ama çok iyi değil mi! Gamsız olacaksın arkadaş! Boş vereceksin. Boş vermişlik güzeldir boş ver bazılarını ve bazı yaşanılanları. 'Nasıl olacak?' deme; bir de öyle dene. Denemekten ne çıkar, değil mi ama?

Gelecek kaygısı yaşama. Gelecek, bir gün illaki gelecek kaçış yok. O yüzden sen iyisi mi şimdiyi yaşa. Şimdi daha güzel. En güzel an içinde bulunduğun şu an. Kıymetini bil şu anın. Hiçbir şeyin seni üzmesine izin verme. Çünkü sen çok değerlisin. Yarınları çok da takma kafana. Yarınlar hiçbir zaman bitmeyecek, yarınlar hep gelecek. Ve biliyor musun yarınlar güzel olacak, eğer bu günün güzelse.

Yarının güzel olsun istiyorsan bu gününe yatırım yap. Anı yaşa. Bulunduğun anı en iyi şekilde değerlendir. Bir gün pişmanlık duyacaksan bu yaptıklarından dolayı değil henüz yapamadıklarından olsun. Ve yapamadıklarını da yap en kısa zamanda. Ne istiyorsan yap. Nasıl mutlu olacaksan. Ve çok az da ileriyi görmeye çalışmakta yarar var. Şu an güzel gözükenler gelecekte sana zarar da verebilir. İyi düşünmeli doğru karar vermelisin.

Mantıklı olmak güzeldir ama tamamiyle mantık insanı olma. Kalbini dinle. Kalbin seni doğruya götürecektir...

Her zaman en doğru kararları vermen dileğim ile...

Sağlıcakla kal...

Büşra Fatma GÜLCÜ