Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

1. DEMET ÖZDEMİR

Son zamanlarda çok beğeniyorum Demet Özdemir’i, bana göre hem vücudunu artık tanıyor hem de bambaşka bir enerji ile döndü aramıza. Bir de aşk yaradı sanki. Son zamanlarda benim sevdiğim gibi blazer ceket kombinlerini çok sevdi ve güzel de taşıyor, böyle devam etmeli. Bu arada, fosfor renklerini herkese yakıştırmam lakin Demet Özdemir muhteşem taşıyor. Mesela bu ay bir derginin kapağında boy gösterdi, koşa koşa almaya gittim, özellikle içeriği çok merak ettim. Tam da beklediğim karelerdi, ben bayıldım sizi bilemeyeceğim!

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

2. GÜLŞEN

"Gülşeeeeeeeen!" diye çığlık atacağım. Ya sen neler yapıyorsun? Resmen Gülşen’in instagramında konser sonrası fotoğraflarını koyması için iple çekenlerdenim. Bir insan her konserinde sanat üzerine sanat yapabilir mi? Gidenler hem konserini izliyor hem de defilesini. Modayı seviyor, bu çok belli. Bu da moda severleri mutlu ediyor. Örneğin, sarı gold tek bant ayakkabısı çok dikkatimi çekti, neden mi? Üç konserinde de aynı ayakkabıyı giydi. Yani tek ayakkabıya bağlı kalarak üç ayrı konserde üç ayrı kombin yaptı. Anlayacağınız her kombinde ayrı ayakkabı giymenize gerek yok. Bütçenizi küçükte olsa kontrol etmenizde fayda var. Neyse Gülşen, daha nice konserlere!

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

3. NESRİN CAVADZADE

Son dönemde yakın takipte olduğum isimlerin başında Nesrin Cavadzade’de var. Vücudunu o kadar çok seviyor ki modayla resmen baştan aşağı kendisini besliyor. İşte ben bir önceki yazımda da bunu söylemiştim. Vücudunu ve kendini seveceksin ki doğru parçalara ulaşasın. Bir insan hem gündelik hayatında hem de ekranda maalesef kendi modasını dengeleyemiyor ama Nesrin bu iki yaşamda da muhteşem, hep böyle kal!

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

4. DİDEM SOYDAN

Öncelikle bir insana yıllardan beri sarı saç bu kadar mı yakışır! Bayılıyorummmm... Vücudu ve kendisiyle o kadar barışık ki, nasıl beslemesi gerektiğini çok iyi biliyor. Bana göre de Türkiye’nin en cool modellerinden. Kıyafetleri nasıl taşıması gerektiğini çok iyi biliyor! İzlerken beni çok heyecanlandırıyor. Gerçek hayattaki tatlılığı bir kenara podyumdaki aurası bir kenara. Gündelik hayatında da nasıl giyineceğini çok iyi biliyor, kısacası kendini seviyor.

 Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

5. NİLPERİ ŞAHİNKAYA

Tanıdığımdan beri hem kişiliğini hem de tarzını beğendiğim isimlerden biridir Nilperi! Hem formunu koruyor hem de tarzını. Ne isteyeceğini iyi biliyor, ayrı bi’ havası ayrı bi’ tarzı var. Biliyorsunuz genelde ekrandaki isimler hep bir styling yardımı ile gözümüzü şenlendirir, gerçek hayatta gördüğümüzde de hayal kırıklığına uğrarız. Nilperi gündelik hayatında bile modayı yakından takip ederek nerede nasıl giyineceğini çok iyi biliyor, yakından şahit oldum. Kendini sevmeye devam NİLPERİ!

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

6. HANDE YENER

Hande Yener her zaman kendisini ve stilini değiştirdi, yenilikçi olmaya devam etti. Ama bu seneki tarzı ve son zamanlarda sahnede giydiği kıyafetleri başta beni olmak üzere tüm moda severleri bir hayli heyecanlandırdı. Her sahnesinde giydiği kıyafetler manşetleri süsledi. Kısaca ben bu Hande’yi çok sevdim. Hemen yenilemeye girmeden biraz daha böyle devam etmeli. Bence pandemi çok iyi geldi, kendisiyle çok yakından ilgilendiğine inanıyorum. 2010 yılında çıkardığı albüm ismiyle seslenmek istiyorum; ‘’HANDE’YE NELER OLUYOR’’

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

7. EMEL YILDIRIM

Bir insan hala zarifliğinden ve tarzından hiç bir şey kaybetmez mi? Emel Yıldırım bence en ilham alınacak kadınların başında, neden mi? ‘’Anne oldum, iki çocuk doğurdum’’ gibi klişe sözlerin arkasına saklanıp kendisine küsmedi. O yüzden bastıra bastıra söylüyorum ; sevin kendinizi , bir başkası için değil önce kendiniz için ! Takip etmiyorsanız, bi’ girip inceleyin sayfasını mutlaka, kendisine yakıştırdığı kıyafetleri nasıl da güzel taşıyor. Bir ‘’EMEL YILDIRIM’’ modası bir asır daha sürer.

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

8. EDA TAŞPINAR

Ne diyeyim ki? Görünen köy kılavuz istemiyor! Her gün kişisel sayfasına girip , ‘’bugün ne giymiş’’ diye bakıyorum. Bana çok ilham oluyor. Eminim size de oluyor! Bir kadın fiziğine bu kadar aşık olamaz! Çuval giyse yakışır deriz ya , onu da yapmıştı diye hatırlıyorum ya da yapsa o da yakışır biliyorum. Ben Eda Taşpınar’ın kendi modasını kendine yakıştırması dışında kendi yaratıcılığının da çok büyük etken olduğunu hissediyorum, yani kendi modasını kendi yaratıyor, çok iyi yapıyor!

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

9. YASEMİN ÖZİLHAN

Bence moda deyince ilk akla gelen isimlerin başında, Yasemin Özilhan. Oyunculuğu dışında kendisini stil olarak çok güzel bir kategoriye soktu . Çoğu kadının Yasemin Özilhan’ın sayfasına girip ilham aldığını tahmin edebiliyorum. Gerçekten giymiş olmak için değil güzel taşıdığı için özel parçalar seçip kombin yapabiliyor. Biliyorsunuz, kombin yapmak zevk işidir. Gözünüzün iyi olması da artı avantajı.

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü

10. ÇAĞLA ŞİKEL

Yıllar bir kadını hiç mi değiştirmez? Yaş alınca korkarız ama Çağla Şikel hala yıllara meydan okuyor! İyi de yapıyor. Çok iyi bir model çok iyi bir ekran yüzü çok iyi çok stil bir anne. Hani barbie bebekleri giydiririz ya, ne giydirirsek cuk oturur ve yakışır üstüne, benim için de Çağla Şikel Öyle. Kendine neyin yakışıp yakışmayacağını çok iyi biliyor. Bu ara sıkı takipteyim.

Kendi modasını yaratmış 10 ünlü