Müzik yoklamasında kimler burada? İşte en yeniler!

Özlenen Popa Bi’ tık Hareket Geldi!

10 sene sonra o kadar güzel geldin ki pop müziğe adeta nefes aldırdın AJDA! Çok özleşim/z çok! Göz göre göre kayıp gidiyordu pop müzik. Albümde altı şarkı bulunuyor. Tabii bu bize yetmezdi yetmez, Ben en az bi’ on şarkı bekliyordum, olsun buna da şükür! Değdi mi; evet değdi. Resmen pop müziğe nefes aldırdığını hissettim. Albümdeki fotoğraflar, çalışılan ekip  yine şahane! Şehrazat, muhteşem bir şarkı saklamış kasasında,  resmen dinlerken dans ederek şarkıyla flörtleşiyor gibiyim bi’ tık! İkinci favorim ise albümde bulunan “Mümkün Değil” şarkısı. Söz-müzik Okay Barış düzenleme ise  albümünde

Prodüktörlüğü yapan sevgili Ozan Çolakoğlu, albümde bulunan Serdar Ortaç, Gülden, Özlem Argon şarkıları da tam bir Ajda Pekkan için özel dikilmiş elbise gibiler. Yine albümde Ajda Pekkan klasiklerinden olan sözü müziği rahmetli değerli bestecilerden Fikret Şenes’in “Düşünme Hiç” tekrar coverlanıp tekrar Ajda tarafından hayata geçmesi muazzam. İyi ki varsın “Süperstar”! 

Müzik yoklamasında kimler burada İşte en yeniler

Müslüm Baba Şarkıları Ona Yakışıyor! 

Kimden mi bahsediyorum? Tabii ki de Ceylan’dan! Bence Müslüm Gürses şarkılarını sadece “Ceylan” söylemeli, gerçekten o kadar güzel taşıyor, o kadar güzel ki yaşayarak okuyor ki Müslüm Gürses’ten sonra dinlediğim zaman o duyguyu bana geçirebiliyor. Her albümde bi’ hiti bulunuyor mutlaka. Ben de hem sesini hem şarkılarını çok severek dinlerim. Son çıkardığı single çalışması “Senin Kadar Hiç Kimseyi Sevmedim” yine bir Müslüm baba klasiği  ve yine çok güzel yorumlamış. Bir günde 300 bin barajını aşmış ve hızla ilerliyor. İşini öyle titizlikle yapıyor ki klibi için 6 saat suda beklediği yetmiyormuş gibi hastanelik bile olmuş. Klibi de her zaman olduğu gibi her sene özenli hazırladığı çalışmaları dışında , şarkıları yeni imajları ve dünyaca ünlü birçok celebritye benzetilmesi de hep konuşuluyor. Bakalım bir sonraki çalışması yine bir Müslüm Gürses klasiği mi olacak?

Müzik yoklamasında kimler burada İşte en yeniler

Slowları  Ayrı Güzel Be Fettah!

Slowlarına ayrı sanatçı kimliğine  ayrı hayranlığım var Fettah Can‘ın. Son single çalışması “Siyah İnci” ile adeta içine içine işliyor insanın! Hem de bu şarkıyı Alper Narman ile yazıp bestelemesi şahane ! Pop müziğe renk katan en sevdiğim ikili  ! Bu ara çok iyi geldi bu şarkı bana. Vapurda, evde, arabada hatta alışverişte ruhuma dokundu ya da çok benimsedim şarkıyı. Bu ikiliden daha çok şarkı bekliyorum. Ağzına sağlık Fettah Can!