Playlistin hazırsa müzik turu seni bekliyor

Müzik piyasasının hem duygusu hem de psikolojisi iyi değil sanırım. Çıkan şarkıları çok zor beğenir olduk. Beğendiklerimizi de çikolata gibi çabuk tüketir olduk. Nerede o hitlerin yarıştığı dönemler! Replay tuşları tekrar kırılmasın mı? Benim son zamanlar da “Vaov” deyip severek dinlediğim şarkıları yorumladım. Hadi gelin bakalım kimleri kalemime almışım.

UZUN ZAMANDIR SES SEDA YOKTU!

Playlistin hazırsa müzik turu seni bekliyor

Kimden mi bahsediyorum? Tabii ki Sevgili Atiye‘den! Bana göre pop müzik kategorisinde en iyi isimlerden biridir Atiye. Onun gibi dans edebilen ve aynı zamanda da şarkı söyleyebilen çok az isim var. Yeni şarkısıyla 3 sene sonra “HELLO” diyerek karşımıza çıktı, iyi ki de çıktı.

Klibini Aytekin Yalçın'ın çektiği, sözlerini Sibel Algan‘nın yazdığı şarkı “Ses Seda Yok” kısa süre içinde dinleyicilerinin playlistlerine eklendi bile. Klibinde Şahmaran dansı ile adeta büyülüyor. Doğu ve Batı müziğinin eşsiz birleşmesi olmuş. Şarkının sözleri, özellikle bu dönemde çok manidar nereye çekmek istersen oraya cuk oturuyor. Neden gerçekten kimsede “Ses Seda Yok”? 

Tek şarkı yetmez bize, albümle gelmelisin ATİYE!

 

"DÜNYAMIZA YENİDEN GÜNEŞ DOĞSUN ARTIK" DİYOR MELEK MOSSO

Playlistin hazırsa müzik turu seni bekliyor

Sevgili Melek Mosso’nun son çalışması “Hayatım Kaymış“ mükemmel değil mi ya! Çıktığı günden beri hala severek dinliyorum. Biliyorsunuz ki son dönemlerde müzik piyasasında maalesef çok az yaşıyoruz bu durumu; ne üzücü! O yüzden böyle ballandıra ballandıra anlatıyorum. Sözü ve müziği Kutup Ata Tuncer ‘e aitmiş onun da kalemine sağlık. Melek’in sesi ve tarzı çok farklı ve çok özel. Sesi adeta büyülüyor. Son şarkısında zaten bu başarıyı gösterebiliyor. Yeni çalışmalarını arayı soğutmadan bekliyor olacağım sevgili Melek. İyi ki varsın!

 

AYRILIĞIN KİTABI

Playlistin hazırsa müzik turu seni bekliyor

Instagram'da ve Youtube‘de sevdiği şarkıları kendi özel ses rengiyle yorumlayarak bizi kendine bağlayan sevgili Deniz Aygül! İlk single albümü sanırım “Ayrılığın Kitabı” (yanılıyorsam düzeltin lütfen). Hani bazı şarkıları üçüncü hatta dördüncü kez dinleyince ısınırsın ya, ben bu şarkıyı ilk dinlediğimde etkilendim ve hemen Spotify’da listeme ekledim. Çok etkiledi beni bu şarkı, belki de o eşsiz sesi. Sadece beni değil herkesi etkilemiş olacak ki bir haftada bir milyon izlenmeyi geçti. Bize hep böyle şarkılarla gel Deniz’cim, yolun her zaman açık olsun!