Geri Dön

Ciğerin Yanına Ne Gider? Ciğerin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Ciğer, besin değeri yüksek olduğu için sıkça tercih edilen bir yemektir. Farklı şekillerde yapılabilen ciğerin yanına uygun olan yemekler de merak edilen bir konudur. Ciğer ile beraber tarhana çorbası, pirinç pilavı, patates cips, sumaklı soğan salatası ve patates püresi güzel gider. Ciğerin yanına ne gider ve hangi yemekler ve içecekler ile uyumlu olur? İşte, merak edilenler.

Ciğerin Yanına Ne Gider? Ciğerin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Ciğer pilav ya da soğanlı sumaklı salata ile tüketilen bir sakatattır. Ciğerin ciğer sote ya da Arnavut ciğeri olarak çeşitleri de bulunur.

Ciğerin Yanına Ne Gider? Ciğerin Yanına Yemek ve İçecek Tavsiyeleri

1- Tarhana Çorbası

Ciğer yemeden önce hafif bir başlangıç için çorba tüketilmesi önerilmektedir. Lezzetli ve besleyici, ayrıca hafif olmasından dolayı ciğer ile beraber tarhana çorbası önerilir.

2- Pirinç Pilavı

Ciğer ile pilav oldukça uyumlu bir yemek olur. Ciğer ile pilavı karıştırarak ya da ayrı ayrı yiyerek doyurucu bir ana öğün olmasını sağlayabilirsiniz.

3- Bulgur Pilavı

Pirinç pilavına alternatif olarak tüketilebilen bulgur pilavı ciğer ile iyi gider. Eğer pilav tüketmek istemezseniz onun yerine ciğer ile beraber bulgur pilavını tüketerek daha sağlıklı ve doyurucu bir öğün olmasını sağlarsınız.

4- Patates Cips

Ciğerin yanına patates kızartması ya da patates cips güzel gider ve çok yakışır.

5- Sumaklı Soğan Salatası

Ciğer denildiği zaman birçok kişinin aklına soğan gelir. Sumaklı soğan salatası ciğerin yanında tüketilen ve dışarda yendiğinde de ciğer ile beraber servis edilen bir üründür.

6- Salatalık Turşusu

Salatalık turşusu ciğer ile beraber yenen bir üründür. Tabağın çeşitlenmesi ve sofranın zenginleşmesi için ciğer ile salatalık turşusu servis edilebilir.

7- Ayran

Sakatatlar ile beraber tüketilen içecek genellikle ayrandır ve ciğerin yanında içecek olarak ayran oldukça uygundur.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber