Geri Dön

Diş Teli Fiyatları 2021: Şeffaf Plak, Lingual ve Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Hem görsel açıdan hem de sağlık sorunu nedeniyle diş teli tedavisi oldukça tercih edilir. Genellikle bozuk diş yapısına sahip olan kişilere uygulanır. Diş teli fiyatları çeşitleri ve kişinin çene, ağız yapısına ve malzeme kalitesine göre farklılık gösterir. Piyasada en çok tercih edilen diş teli çeşitleri şeffaf plak ve metal diş telidir. Diş teli taktırma işlemi özel hastane veya kliniklerde yapılabildiği gibi devlet hastanelerinde uygulanabilir. Devlet hastanelerinde diş teli 18 yaş altı çocuklara belli bir miktarı SGK tarafından karşılanarak takılır. Şeffaf plak ve metal diş teli fiyatları ne kadar? diyorsanız ‘Diş Teli Fiyatları 2021’ içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.

Diş Teli Fiyatları 2021: Şeffaf Plak, Lingual ve Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Diş gelişiminde yaşanan bozukluklar, çarpık diş problemi olanlara tercih etmeleri halinde diş teli takılır. Diş teli fiyatları kişinin çene, ağız yapısı ve klinik veya hastanenin belirlediği fiyatlara göre farklılık gösterir.

Diş Teli Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

- Braket ve diş teli malzeme özelliği
- Tek çene veya diş çene diş teli yapısı
- Çarpıklık miktarının az ya da fazla olması
- Dişlerin ayrık olması durumunda ayrıklık durumunda dişler arası aralık miktarı
- Gummy smiley, diş etlerinin normalden çok daha fazla görünmesi
- Çenenin ön veya geride olması
- Damak ve çene darlığı gibi yapısal bozuklukları olması 

2021 Diş Teli Fiyatları

Diş teli fiyatları arasındaki farklılıklar gözlemlenebilir. Bunun sebebi kullanılan diş teli takımı malzemeleri ve ortodontist tecrübesidir. 

Diş teli fiyat hesaplama işleminde belirleyici faktörlerden birisi de ortodontik tedavi yapımında doktor seçimi büyük önem taşır. Diş teli tedavisi her hastada farklı yapılır ve sonuçlar kişiye göre değişir. Alanında uzman kişiler tarafından tedavinin yapılması mükemmel sonuç elde edebilmeniz için önemlidir.

Diş teli fiyatları uygulama bölgesine göre belirlenir. Sadece üst diş teli fiyatları 2021 Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) listesinde 3000 TL olarak belirlenir. Tek çene diş fiyatları olarak işleme alınır. Çift çene diş teli ise 4500-6500 TL aralığındadır.    

TDB tarafından belirlenen yüzde 8 KDV dahil diş teli fiyatları;

- Açık Kapanışlı Ortodontik Tedavi: 3.485 Lira

- Ağız Dışı Aparey Tatbiki (Headgear-Chincap): 690 Lira

- Aparey Tamiri: 235 Lira

- Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene): 305 Lira

- Çift Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Frankel Aygıtları-Aktivatör-Bionatör): 1.315 TL

- Dudak Yastıkçığı (Lip Bunger): 775 Lira

- Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri): 290 Lira

- Jasper – Jumper – Herbest Aygıtı: 1.685 TL

- Kayıp Apareyin Yeniden Yapımı (Tek Çene): 630 Lira

- Kısa Süreli Ortodontik Tedavi: 1.078 TL- 1.165 TL

- Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi: 3.830 Lira

- Önleyici Ortodontik Tedavi (Tongue Thrust): 1.285 Lira

- Pekiştirme Aygıtı (Havley Pi): 710 TL

- Pekiştirme Tedavisi: 725 Lira

- Reverse Headgear: 1.500 Lira

- Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Ratainer): 910 Lira

- Tek Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Vida Hariç): 725 Lira

- Vida Uygulaması (Tek Vida): 215 TL

- Wilson Arkı Uygulaması: 1.520 Lira

Diş Teli Fiyatları 2021: Şeffaf Plak, Lingual ve Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadar

 

Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?

Hem sağlık sorunundan hem de görsel açıdan dolayı bu tedaviyi çoğu kişi tercih etmektedir. Bozuk diş yapısına sahip olan kişilere çoğunlukla bu tedavi uygulanır. Son dönemlerde popüler hale gelen ve çok tercih edilen diş teli tedavisi yalnızca bozuk diş yapısına sahip olan kişilerde değil, ayrıca dişi kırık olan kişilere, dişi çıkmayan kişilere, dişi birbiriden ayrık olan kişilere, çene yapısı bozuk olan kişilere ve damak darlığı yaşayanlara da bu tedavi uygulanmaktadır. Ortodontik diş teller 4 çeşitten oluyor bunlar: Porselen diş teli, metal diş teli, lingual diş teli ve şeffaf plak olmaktadır. Bu çeşitlerden en çok tercih edilen şeffaf plak ve metal diş telidir.

Metal Diş Teli Fiyatları

Metal diş teli fiyatları; 2021 yılı güncel fiyatlarına göre tek çeneye uygulandığında 4.000 TL ile 6.000 TL , çift çeneye uygulandığında 4.000 TL ile 11.000 TL aralığında değişmektedir. Metal diş telleri fiyataçısından en ergonomik olan diş telidir.

Dayanıklı oluşları nedeniyle ortodonti tedavisinde en çok kullanılan tellerden biri metal diş telleridir. Bu tel çeşidi genellikle 2 yıl kadar erken bir sürede istenilen sonuca ulaşabilmektedir.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli tedavi fiyatları tek çeneye uygulandığında 4.500 TL ile 7.000 TL , çift çeneye uygulandığında 6.000 TL ile 12.000 TL aralığında değişmektedir. Şeffaf diş teli fiyatları belirlenirken hastanın diş yapısında ki bozukluk fiyatları belirler.

Görünmez Diş Teli Fiyatları

Lingual ortodonti, görünmez diş teli fiyatları 2021 yılı güncel fiyatlarına göre tek çeneye uygulandığında 7.000 TL ile 9.000 TL, çift çeneye uygulandığında 9.000 TL ile 15.000 TL aralığında değişmektedir.

Porselen Diş Teli Fiyatları

Porselen braketler dişin üzerine yapıştırılan ve benzer renkteki ürünlerdir. Porselen braket kullanılması tel olmayacağı anlamına gelmez. Sadece yapıştırılan kısım porselendir. Bu kapsamda bu ürünler normal metal ürünlerle arasında bir fiyat farkı olsa da, uygulanacak tedavinin süresine göre hesaplama yapmak gerekir. Porselen Diş Teli fiyatları 3.500 TL ile 7.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Devlet Hastanesinde Diş Teli Fiyatları

Devlet hastanelerinde alt üst çene komple yapılacak diş teli tedavisi fiyatları 2.000 Lira ile 2.500 Lira arasında değişmekte bu rakam özel hastanelerde 2 katına kadar 4.500 Lira ila 5.500 Liraya kadar çıkabilmektedir.

Diş Teli Fiyatları 18 Yaş Altı Ne Kadar?

18 yaş altındaki hastalara SGK tarafından ücretin bir kısmı belirlenen bazı şartlar karşılığında karşılanacaktır. Devlet hastanesinde üst dişler için tedavinin ücreti 750 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir. Bu rakam özel hastanelerde 2.000 Lira ile 2.500 Liraya çıkabilecektir.

 

 

Şiddetli Sevgi: Flört Şiddeti | Av. Cansen Erdoğan anlatıyor“Ailene benimle birlikte olduğunu söyleyeceğim! Abine aramızdakileri anlatacağım! Gönderdiğin fotoğrafları İnternet’te yayınlayacağım! Okulda kimseyle konuşmayacaksın! Arkadaşlarınla görüşmeni istemiyorum! Oraya gidemezsin! Bensiz hele bir git, görürsün sen dünya kaç bucakmış…” Bu sözler tanıdık geldi mi? Av. Cansen Erdoğan flört şiddeti kavramını, hangi davranışların flört şiddeti kapsamına girdiğini ve flört şiddetinin ceza hukukundaki yerini Pembenar izleyicileri için anlattı.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Yeni başlangıçlar yapmak için hevesli olacağınız bir gündesiniz. Kişisel hassasiyetinizin olduğu konularda kendinizi sınırlandırılmış hissedebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken zamanlar var. Bilemediğiniz konularla ilgili çözülme yaşayabilirsiniz. Bedeninize ait konulara dikkat etmelisiniz, gündelik kazalar olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Elinizde olmayan nedenlerden dolayı kayıp yaşayabilirsiniz. Bu sizi kabullenme içine sokabilir. Kontrolünüzü kaybetmemeye çalışın. İçsel süreçler yaşayabilirsiniz. Uğraştığınız işlerle ilgili tamamlanma gerçekleşebilir. Olası kazalara karşı dikkatli olmanız gereken zamanlar var. Sosyal konulara yönelmek isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gelecek beklentilerinizin ön plana çıktığı bir gündesiniz. Sosyal konular gündeminizi oluşturabilir. İş hayatınızda alacağınız destekler sizi rahatlatacaktır. Bitirmeniz gereken uğraşlarınızda sıkışma olabilir. Bilemediğiniz konular yüzünden kayıplar yaşayabilirsiniz. İletişimden kaynaklı zorlanmalar olabilir. Akışta kalmaya özen gösterin. Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızla ilgili gelişmeler gündeminizi etkileyebilir. Hedeflerinize ulaşmak için tamamlanma içine girebilirsiniz. Üstlerinizle ilişkilerinizde özenli davranmanızda fayda var. İş yerinde olabilecek kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Bilemediğiniz konularla ilgili kontrol kaybı yaşamamaya özen gösterin. İçsel süreçler yaşayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni ufuklara açılmak için heyecan duyduğunuz bir gündesiniz. Yolculuklara çıkmak için planlar yapabilirsiniz. Elinizde olmayan nedenlerden kaynaklı programlardaki aksamalar biraz sizi rahatsız edebilir. Kabullenme içine girebilirsiniz. Gündelik kazalara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Yabancılarla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ortaklı para konuları gündeminizi etkileyebilir. Korku ve endişe duyduğunuz konularla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığınız süreçlerde kabullenme içine girebilirsiniz. Parasal konularla ilgili yapılanmaya gitmek isteyebilirsiniz. Bu durum duygusal yönden bağlayıcı koşullar oluşturabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konular gündeminizi oluşturabilir. Karşınızdaki kişiyle denge ve uyum arayışı içinde olabilirsiniz. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı uğraştıran durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bugün yapacağınız anlaşma ve sözleşmelere özen göstermenizde fayda var. Gün içinde olası kazalara karşı dikkatli olun.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızdaki sorumluluklarınızla ilgileneceğiniz bir gündesiniz. Uğraştığınız işlerinizi tamamlama yönünde hızlı adımlar atabilirsiniz. Bazı konularda yaşayacağınız sıkışmalar keyfinizi kaçırabilir. Elinizde olmayan nedenlerden ötürü kazalara maruz kalabilirsiniz. Kabullenme içine girip, sakin kalmakta fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Kendinizi ifade etmekten keyif alacağınız bir gündesiniz. Uğraştığınız işlerde yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Güzel şeyler için harcama yapmaktan çekinmeyeceğiniz zamanlar var. Gün içinde elinizde olmayan nedenlerden dolayı kayıplarda yaşayabilirsiniz. Çocuklarla zaman geçirmek size iyi gelecektir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ev içindeki kazalara dikkat etmeniz gereken bir gündesiniz. Elinizde olmayan nedenlerden ailevi konular içinde kalabilirsiniz. Gizli düşmanlar edineceğiniz zamanlar olabilir. Korkularınız gün yüzüne çıkabilir.  Babanıza ait konuları ihmal etmemeye özen gösterin. İç sesinizi dinleyerek birçok konunun üstesinden gelebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yakın çevrenizdeki olaylar gündeminizi etkileyebilir. Çalışma hayatınızda yoğun ve hareketli bir gün sizi bekliyor. Küçük kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı yorucu koşullar altına girebilirsiniz. Kabullenme içine gireceğiniz koşullar oluşabilir. İşle ilgili sıkışmalar moralinizi bozabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün harcamalarınızla ilgili yeni planlamalara gidebilirsiniz. Uğraştığınız işlerde kişisel yeteneklerinizi kullanabilirsiniz. Gün içinde başkalarından alacağınız destekler sizi keyiflendirecektir. İş hayatınızda elinizde olmayan nedenlerle sıkışmalar yaşayabilirsiniz. Kontrol kaybı yaşamamaya özen göstermelisiniz. Akışta kalın.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner