Kilo verirken anne sütünü artırmak mümkün: Anne sütünü artıran örnek diyet programı

Anne sütünün önemini, faydalarını artık hepimiz çok iyi biliyoruz değil mi? Bildiğimiz için de onu korumak önceliğimiz. Hatta bazen bu durum annelerde stres sebebi bile olabiliyor: Sütümü daha verimli hale getirebilmek için ne yapmalıyım? Nasıl beslenmeliyim? Ya sütüm kesilirse? Bu gibi durumlarda sakin kalmakta ve kendinize zaman tanımakta fayda var. Zamanla her şey rayına oturacak emin olun. Durumu biraz akışına bırakırken sağlıklı beslenmeye ve porsiyon kontrolüne de elbette ki her zaman devam!

Evet doğru. Önce kendiniz sonra da bebeğiniz için beslenme bu dönemde çok önemli. Peki bir sanatçı gibi besinlerle oynayıp süt artırıcı, zenginleştirici tarifler yapmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Hem de bütün bunları yaparken sağlıkla kilo veriyoruz. İşte bu konuda profesyonel bir destek almak için bir neden daha: Doğru besinleri birleştirip beslenmeyi bir sanat haline getirmek ve sütümüzü çokça artıracak aynı zamanda da yağ yakımına destek olacak tariflerle beslenmek. ‘İstediğim tam da bu, haydi bir an önce başlayalım’ derseniz biz heyecanla sizleri bekliyoruz! Ayrıntılı bilgi için linki aşağıya bırakıyorum.

https://diyetisyengamzealtinay.com/anne-cocuk-beslenme-programlari/

Bu hafta sizler için süt artıran besinlerden oluşan örnek bir beslenme programı hazırladım. Besinlerin sütümüzü destekleyici etkilerini görebilmek için en az 1 hafta örnek programdakine göre beslenmek şart. Şimdi, gelin sütümüzün içeriğini ve miktarını artırırken sağlıkla kilo verelim! İşte örnek beslenme programı:

Sabah

1 adet yumurta

1 dilim sert peynir

5 adet zeytin

2 adet salatalık

Yeşillik

1 ince dilim tam buğday ekmeği

Öğle

Süt Artıran Smoothie

1 su bardağı süt

½ Muz

½ Elma

1 çay kaşığı çörek otu

2 yemek kaşığı yulaf

1 tatlı kaşığı tahin

Hepsini blenderdan geçiriyoruz.

Ara

1 bardak kefir

2 tam ceviz

Akşam

3 adet köfte veya 200 gr balık (ızgara veya fırında) veya 1 parça göğüs

İstediğiniz yeşilliklerden oluşan yeşil salata(iyi yıkanmış sebzelerden😊)