77. Altın Küre Ödülleri dün gece düzenlenen törenle sahiplerini bulurken kırmızı halı modaseverleri bir miktar hayal kırıklığına uğrattı. Ve bu hayal kırıklığı yıllar boyunca adım adım çoğalıyor gibi. Belki kırmızı halıya fazla anlam yüklediğimiz için tatmin olmuyoruz. Belki de artık görebileceğimiz bütün güzel şeyleri çoktan gördük. Cevabı ne olursa olsun ben bardağın dolu tarafını görmeyi seven biri olarak biraz zumlu inceleyeceğim.

Doğallık başrolde

Bu yıl kırmızı halıda en çok saç ve makyaj stillerini beğendiğimi söyleyebilirim. 2020'de, geldiğimiz noktada, estetiğin bu kadar arttığı, kalıcı makyajların ve abartılı görüntülerin had safhaya ulaştığı noktada doğallığın bir trend olarak karşımıza çıkması beni mutlu ediyor. 77. Altın Küre Ödülleri'nde de pek çok ünlünün kırmızı halı kombininde başrolde doğallık vardı.

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

Solaryum bronzluğu ve abartılı kontür görüntüsü yerini doğal ten rengine, stratejik olarak kullanılmış highlighter ve yüz hatlarını vurgulayan allığa bırakmış durumda. Göz makyajında takma kirpikler ve koyu renkler yerini ten rengiyle ahenk içinde parıltılı farlara ve zarif kirpiklere bırakıyor. Rujlarda da ten rengine yakın pembe ve şeftali tonları dikkat çekiyor.

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

Saçlarda ise mümkün olabildiğince doğala yakın modeller tercih edilmiş. Abartılı bukleler yerine plaj dalgaları, ortadan ayrılmış kulak arkasına atılmış düz saçlar doğal güzelliği yansıtıyor.

Margot Robbie'nin klasik güzelliği

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

Margot Robbie'nin ufak dokunuşlarla bir Yunan tanrıçasına dönüşmesini hayranlıkla seyrediyorum. Bu yıl Altın Küre Ödülleri kırmızı halısında saç ve makyaj olarak en beğendiğim isimlerin başında Margot Robbie geliyor. Yine neredeyse hiçbir şey yapmayarak bunu başardı. Neredeyse yataktan yeni kalkmış gibi görünen hafif dalgalı ortadan ayrılmış saçları, incecik lila eyelinerı ve dudak rengini vurgulayan rujuyla eforsuz güzelliğin vücut bulmuş hali gibi.

Kırmızı ruj vurgusu

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

77. Altın Küre Ödülleri'nde en çok dikkat çeken güzellik trendlerinden bir tanesi kırmızı ruj vurgusuydu. Makyajının geri kalanında sadeliği tercih eden yıldızlar kırmızı rujlarıyla nostaljik bir güzellik yakalamış. Özellikle Zoe Kravitz'in pixie kesim saçlarıyla kırmızı rujuna yaptığı vurguya bayıldım. Nicole Kidman'ın da ikonik beyaz teninde sade makyajıyla kırmızı ruj vurgusunu çok beğendim.

Reese Witherspoon'un modern punk görüntüsü

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

"Punk" sezonun güzellik trendleri arasında çoktan yerini ancak daha sade görüntülerine alıştığımız Reese Witherpoon'u ıslak görünümlü saçlar ve koyu renk göz makyajıyla görmek hoşuma gitti. Sade bir elbise tercih etmesine rağmen saçı ve makyajıyla gecenin en dikkat çekici isimlerinden bir tanesi.

Klasik kısa saç kesimleri

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

Klasik modellerle süslenmiş kısa saç kesimleri bu yıla damgasına vuracağa benziyor. Phoebe Waller-Bridge, Charlize Theron ve Zoe Kravitz  kısa saçın en güzel kırmızı halı temsilcileri oldu.

Lucy Boynton'ın artistik göz makyajı

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

Lucy Boynton'ın artistik göz makyajları artık ikonik hale geldi. Yüzünün geri kalanında minimalist davranan İngiliz yıldız, göz makyajında her kırmızı halıda ışıltılı sürprizler yapıyor. Bu yıl da elbisesi gibi parıldayan gri simli bir göz makyajı tercih etti. Kırmızı halı ışıltısı buna denir.

Demode alarmı: Jennifer Lopez

77. Altın Küre Ödülleri Güzellik Raporu

Abartılı aydınlatıcı ve bronzer görünümü, süpürge kirpikleri, içine bir şeyler tıkıştırdığını düşündüğüm dev örgü topuzuyla Jennifer Lopez gecenin hayal kırıklığı. Kendisini hayranlığım baki ancak yıl olmuş 2020, bu mudur?

Oscarlar'da görüşmek üzere :)

 

Instagram: iamduygubay