Onu kendine aşık etmek için yapman gerekenler

Hayatına aşkı çekmek isteyen insanların, estetik dokunuşlarla kusursuz görünmeye çalıştıklarını, saç renklerini değiştirdiklerini, marka kıyafetler ve aksesuarlar tercih ettiklerini, sahip olduklarını göstermeye çalıştıklarını gözlemliyorum. Arzu ettiğiniz kişinin size aşık olmasını sağlayabilmeniz için benim önerim; Yalnızca o kişinin değerlerini keşfetmeye çalışın. Bu değerlere hitap edecek davranışlar gerçekleştirdiğinizde onun kalbine kolaylıkla girebilir ve sevgisini kazanabilirsiniz.

Paylaşacağım aşık etme adımlarına geçmeden önce kendinize sormanızı istiyorum; Özgüven, özsaygı, özdeğer kavramlarına yeterince sahip misin? Kendini değerli hissediyor musun? Çünkü kendini yeterli, tam ve bütün hissetmediğinde kıskançlık krizlerin peşini bırakmaz. Güvensiz, yetersiz ve değersiz hissettiğinde arzu ettiğin kişinin sana aşık olmasını değil yalnızca senden kaçmasını sağlarsın. Birini kendine aşık etmek istiyorsan en büyük yardımcın özgüvenin, cesaretin ve kendini sevmen olacak. Bu durum onun gözünde çekiciliğini daha da arttıracak.

MERAK, İLGİ VE ŞEFKAT

Baştan çıkartabilmek ve kendine aşık edebilmek için öncelikle o kişiyi merak etmeli, anlatmasını sağlamak için açık uçlu sorular sormalı ve dikkatle dinlemelisin. Ayrıca söylediklerine olduğu kadar söylemediklerine de odaklanmalısın. Hayalleri ve beklentileri hakkında konuşmasını sağlayarak onu cesaretlendirmeli, yaşamındaki eksiklikleri ve boşlukları bulmaya çalışmalı ve bu boşlukları senin doldurabileceğini ona göstermelisin.

İlginiz, sevginiz ve şefkatinizle birlikte onun hayatını güzelliklerle doldurduğunuzda, yaşam boyu sizinle tamamlayabileceğine inanır ve size aşık olur. Kendisini ilginizin odağında hissetmesine izin verin. İlgi, şefkat, sevgi ve takdirle onu yücelttiğinde sana aşık olmaktan başka şansı kalmaz.

Mutlu hissettiği, anlatmaktan keyif aldığı konular hakkında konuşmasını sağlayın. Erkekler anlattıkça motive olur ve anlatan taraf daima daha çok güvenir. Onun kendini anlatmasını sağla ama sen kendini uzun uzun anlatma. İyi bir dinleyici ol, anlattıklarının içinden kendisinin bile fark etmediği noktaları bul ve keşfetmesini sağla.

ÖNEMLİ, ÖZEL VE GÜÇLÜ HİSSETTİREREK DAİMA ONAYLA

Bir erkeğe kendini özel hissettirirseniz sizden asla vazgeçemez, yanınızda kendini iyi hissettiğinde size bağlanır ve asla gitmek istemez. Bir erkeği aşık edebilmenin ve yönetebilmenin en önemli adımı kendisini yanınızda değerli hissetmesini sağlamaktır. Sana yardım etmesine, seni korumasına ve bunlarla güçlü hissetmesine izin vermelisin. Erkekler kendilerini güçlü ve yeterli hissettiren kadınlara aşık olurlar ve onların yanından gitmek akıllarına bile gelmez.

Onaylamak insanlar için çok önemlidir. Aşık etmek istediğiniz kişinin sevdiği bir özelliğini bularak samimiyetle takdir edin. Sizin için yaptığı küçük, büyük her şeyin değerli olduğunu ona hissettirin ve teşekkür edin. Gülümsemek de size bağlanmasını sağlayacak en güzel sözsüz onaydır aslında, size aşık olması için gözlerinin içine bakarak bol bol gülümseyin.

Ailemizden görmediğimiz ilgiyi, sevgiyi ve değeri alabileceğimiz, eksik yanlarımızı tamamlayabileceğimiz tek yer yalnızca romantik ilişkimizdir. Baştan çıkartabilmek ve aşık edebilmek için karşınızdaki kişinin değerlerini, beklentilerini, zayıflıklarını, isteklerini, korkularını, boşluklarını bilmeniz ve bu yanlarını birlikte tamamlayabileceğinizi hissettirmeniz gerekir.

SONSUZ ÖZGÜR HİSSETMESİNE İZİN VER

Hayatın zorluğunu ve yoruculuğunu düşündüğümüzde hiç kimse romantik ilişkisinde kısıtlamak, sorgulanmak ve saatlerce açıklama yapmak istemez. Erkeğin size aşık olabilmesi için ona sonsuz özgürlük sunduğunuzu fark etmesini sağlayın. Çünkü kıskanmadığınızda, sıkmadığınızda ve özgür bıraktığınızda size daha çok bağlanacaktır, bunu unutmayın.  Siz yalnızca hayranlığınızı dile getirin, takdir edin, şefkat gösterin. Sana aşık olması için; seninle yaşadığı güzellikleri kimseyle yaşayamayacağını düşünmesini sağlamalısın. Erkekler kendilerini en iyi hissettiği yeri, yani aşık olduğu kadının yanını hiçbir şeye değişmezler.

GÜCÜ ELİNDE TUTMAK İÇİN DOĞAL VE HEYECAN VERİCİ OL

Bir kadının en çekici hali doğal haldir. Aşk, yapaylığı değil doğallığı sever bu sebeple aşık etme sürecinin akışta ve yapaylıktan uzak bir şekilde ilerlemesini sağlamalısınız.

Sürekli ajandanızla hareket ettiğinizde, saatli planlar, programlar yaptığınızda sizi zihninde sıkıcı kategorisine alır. Çünkü planlı, programlı bir hayatta sürprizler yoktur, eğlenceli değildir. Bu durum erkeklere keyifli gelmez ve sonuç olarak onun size aşık olmasını sağlamaz. Anda kalmak, akışta ve spontane olmak doğallığınızı kuvvetlendireceği için daha eğlenceli ve etkileyici görünmenizi sağlayacaktır.  Günlük yaşam, yaşadığınız sıkıntılar, sorunlar, şikayetleriniz, dert yanmanız size aşık olmasına katkı sağlayacak davranışlar değildir. Unutmayın erkekler hayatında; heyecan verici, farklı, büyüleyici, şaşırtıcı anlar sunan mutlu bir kadın olmasını ister. Size aşık olduğunda ve ilişkiniz yol aldığında hayata dair paylaşacak bir çok maddi, manevi olumsuzluk olacak, bu sebeple sıkıntıları ve sorunları paylaşmak için acele etmeyin.

Israrcı davranmak, zorlamak, fazla çaba harcamak sürecin doğallığı ve büyüsünü bozar. Kadınlar kaybetme korkusu ile bu davranışları sergilediğinde artık erkeğin dikkatini çekmez çünkü güç artık erkeğe geçmiştir. Bu durumu yaşamamak için dönem dönem geri çekil ve seni düşünmesini, peşinden gelmesini sağla.

KARIŞIK SİNYALLER GÖNDEREREK SENİ ÇÖZMESİNE İZİN VERME

Yaşamınızla ilgili her detayı uzun uzun anlatmayın, bazen yarım bırakın ve tamamlamayın. İnsanlar elde ettiklerinin, çözdüklerinin değil elde edemediklerin, zihinlerini kurcalayan insanların peşinden koşarlar. Seni çözemediğinde hakkında daha fazla düşünür. Zihninde seninle ne kadar çok zaman geçirirse sana o kadar hızlı aşık olur.

Size aşık olmasını istediğiniz erkeğe karışık sinyaller gönderin ama bu sinyalleri tutarsız davranışlar olarak algılamasına izin vermeyin. Netleşmeyen, belirsiz durumlar erkekleri düşündürür, bu şekilde zihninde seninle daha çok vakit geçirir, anlamlar yükler, bazen kafası karışır, yaptığı yorum ve analizlerin sonunda kendini size aşık olmuş halde bulur. Erkekler planlayıcı, her durumda aşırı mantık arayan, rekabet eden ve zekasını kanıtlamaya çalışan kadınlara aşık olmazlar. Acaba benden vazgeçer mi korkusunu yaşatan, merak ettiren kadınlara aşık olur. Bu sebeple seni merak etmesini ve kaybetmekten korkmasını sağlamalısın.

 

İlişki Yaşam ve Yönetici Koşu Ayşen Tek,

www.instagram.com/_aysentek_/

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet