Geri Dön

Little Black Dress - Röportaj

Özel günleriniz ya da günlük kıyafetleriniz!.. Herkesten daha farklı olmayı kim istemez ki? İşte yeni bir butik ile o her zaman istediğiniz küçük siyah elbiseye ve daha birçok alternatife sahip olabilirsiniz.. Seçim size kalmış.. Little Black Dress Bağdat Caddesi'nde Seçil Emeksiz ve Aslıhan Erul tarafından üniversite yıllarında kararlaştırılıp hayata geçirilen bir proje.. Butik henüz Ocak ayında açılmış olmasına rağmen birçok kişi tarafından ziyaret ediliyor.. Biz de bugün Little Black Dress'e konuk olduk, elbiseleri inceledik ve sizler için keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.. Ayrıca Little Black Dress'te elbise seçerken tamamlayıcı aksesuarlarınızı takı ve çanta gibi bulabilmenizde mümkün..

Little Black Dress - Röportaj

Öncelikle sizleri daha yakından tanıyabilir miyiz?

Seçil Emeksiz: Yeditepe Üniversitesi’nde Moda Tasarımı eğitimi alırken tanıştık. Butik açma projemiz hep vardı ama öncesinde sektörün çeşitli alanlarında deneyim kazanıp bu arada da gözlem yaptık.

Ne kadar zamandır arkadaşsınız?

Aslıhan Erul: Üniversiteden beri arkadaşız 6-7 sene oldu.

Little Black Dress - Röportaj

İki arkadaşın bir ekip olması kolay mı? Nasıl bir deneyim bu?

Seçil Emeksiz:Eskiden gelen bir dostluğa ve güvene dayalı bir ortaklık olduğu için tabi ki çok keyifli bir deneyim. Mağazadayken ortak olduğumuzu ama kapıyı kilitleyip çıktığımız anda da dost olduğumuzu unutmuyoruz.

Butiğiniz için Bağdat Caddesi’ni seçmenizin nedeni nedir?

Seçil Emeksiz: En başta Anadolu yakasını seviyoruz. Bağdat caddesinde bu tarz konsept butiklerin eksikliğini hep hissettik. Bunu biz yapalım istedik.

Aslıhan Erul: Genellikle konsept butiklere Galata, Nişantaşı ya da Bebek gibi lokasyonlarda rastlanıyor oysa ki Bağdat Caddesi’nde de azımsanmayacak bir talep var. Bu yakanın müşterisi de artık ‘mass market’ olarak tabir edilen kalıplaşmış hazır giyim firmalarına alternatif arıyor ve kendini daha farklı ve özel hissedeceği, uzun yıllar giyebileceği parçalara yatırım yapmak istiyor.

İlerde başka semtlerde şubeler açmayı düşünüyor musunuz?

Seçil Emeksiz:İlerisi için böyle bir planımız var.

Little Black Dress - Röportaj

Siyah elbise şüphesiz ki, biz kadınların hayat kurtarıcısı ve her kadının gardırobunda olması gereken ‘must have’ parçalardan. Peki siz, siyah elbiselerden oluşan bir butik açmaya nasıl karar verdiniz, fikir nasıl doğdu?

Seçil Emeksiz: Butik açma kararı aldıktan sonra ilk düşündüğümüz şey sıradan olmamaktı. Bir de tek bir konuda en iyi olmak istedik .

Aslıhan Erul: Kadınların tarzlarına ve vücutlarına uyan kesimi bulmak için sabırla her mağazayı dolaştığını ancak çoğu yerde hemen hemen aynı modellerle karşılaştıklarını fark ettik. Yola çıkarken bizim asıl amacımız, farklı tarz ve kesimlerdeki küçük siyah elbiseleri ulaşılabilir fiyatlarla tek bir çatı altında toplamak ve bu elbiseleri tamamlayan aksesuarlarla da bütün olarak bir konsept sunmaktı. Aldığımız olumlu tepkiler sayesinde de bunu başardığımızı düşünüyoruz.

Ürünleri seçerken dikkat ettiğiniz özellikler nelerdir? Elbiseleri yurt içinden mi yurt dışından mı tedarik ediyorsunuz?

Seçil Emeksiz:Farklı vücut tiplerine yönelik olmalarına dikkat ediyoruz. Bir kısmı bizim tasarımımız, bir kısmını ise yurt dışından bizzat kendimiz seçip getiriyoruz.

Hangi markaların “mini siyah elbiseleri” ni daha çok beğeniyorsunuz?

Aslıhan Erul:Her daim giyilebilen zamansız ve elegan küçük siyah elbiselerin yaratıcısı Chanel başta olmak üzere, Donna Karan, Ralph Lauren, Lanvin ve Yves Saint Laurent, bu parçaya daha seksi bir yorum katan Dolce&Gabbana ve asi bir tarzla harmanlayan Alexander Wang ilk aklımıza gelen markalar.

Little Black Dress - Röportaj

Butiğinizde, mini elbiseleri kombinleyebileceğimiz ceket ve çantalar da bulunmakta. Bu parçaları nereden temin ediyorsunuz?

Seçil Emeksiz:Çanta ve tamamlayıcı aksesuarları çoğunlukla yurt dışından getiriyoruz. El yapımı olanları da sınırlı sayıda üretim yapan beğendiğimiz takı atölyelerinden temin ediyoruz. Bu sezonda altın tozundan yapılan tasarım küpe, kolye ve bilekliklerimiz var.

Sizce moda nedir ya da ne olmalıdır?

Aslıhan Erul: Moda kişinin kendisini en aktif şekilde ifade etme biçimidir ve giyinirken kendisini olduğundan daha iyi gösterecek parçaları bütünlemesidir. Tabi bunu yaparken de sezon trendlerinden yalnızca kendisine yakışanı tercih etmeli.

Peki bir kadının dolabında “özellikle” olması gereken parçalar nelerdir?

Seçil Emeksiz: İlk olarak ofisten kokteyle, her ortamda giyilebilen bir küçük siyah elbise. Bunun dışında iyi dikim bir blazer ceket, beyaz ipek gömlek, boru paça jean pantolon, siyah klasik stilettolar ve kaliteli bir çanta her kadının gardırobunda mutlaka bulunmalıdır.

Little Black Dress - Röportaj

Moda haricinde ilgi alanınızda başka çalışmalar var mı?

Seçil Emeksiz: İlerisi için hayalim endüstriyel tasarıma tekstili karıştırarak mobilya tasarlamak. Diğer işim olan davet -organizasyon süslemeleri için geçen yaz bu tarz tasarımlar ürettirmeye başladık.

Aslıhan Erul: Resim yaparım ileride yaptığım resimleri kumaş üzerinde desen olarak kullana bilirim kim bilir belki bir gün sergi de açarım.

Ulaşmayı amaçladığınız hedef kitleniz nedir?

Aslıhan Erul: Giyinirken özgün olmak isteyen , ticari markaların siyah elbiselerinden sıkılan her yaştaki ve bedendeki kadının, mağazamızdan mutlu bir şekilde ayrılacağını düşünüyoruz.

Seçil Emeksiz: Beden skalamızı geniş , model çeşidimizi çeşitli tutuyoruz ki gelen herkes kendine göre bir şey bulabilsin.

Son olarak butiğinize ve moda anlayışınıza göre gelecek ile ilgili planlarınızı öğrenebilir miyiz?

Aslıhan Erul:Siyah elbise ve orijinal aksesuarlar arayanların aklına gelen ilk yer olmak istiyoruz.

Röportaj; Selin Çetinkaya & İlknur Şener

Aromaterapinin faydaları nelerdir?Aromaterapi ruh sağlığına iyi geliyor mu? Ofis ortamında hangi uçucu yağlar kullanılabilir? Alerji sorunu olanlar hangi uçucu yağları kullanabilir? Aromaterapist Aslı San Bilgin aromaterapinin faydaları hakkında bilgiler verdi.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Gün içinde kendinizi mücadeleci hissedeceğiniz zamanlar var. Sabah saatlerinde ikili ilişkilerinizde akıcı temalar söz konusu. Keyif aldığınız konulara yönlenmek isteyebilirsiniz. Yeni ufuklara açılmak için başlangıçlar yapabilirsiniz. Akademik konular gündeminizi meşgul edebilir. İlerleyen saatlerde işlerinizde bireysel olabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde endişe içinde olduğunuz konularla uğraşabilirsiniz. İkili ilişkilerinizdeki sorumluluklarınız sizi krize sokabilir. Farkındalığınız sayesinde kolayca atlatabileceksiniz. Parasal konularınızla ilgileneceğiniz zamanlardasınız. Duygusal yönden bağlayıcı koşullar oluşabilir. Olayları akışa bırakmanız sizin için iyi olabilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konular gün içinde sizi meşgul edebilir. Gün içinde denge arayışı içinde olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanacağınız zamanlar var. Sorumlu olduğunuz konularda daha fazla fikir üretebilirsiniz. Sonuçlanmasını beklediğiniz işleriniz de gelişmeler meydana gelebilir. Kendinizi rahat ifade edebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma hayatınızdaki koşullar bugün gündeminizi oluşturabilir. Sabah saatlerin de iş arkadaşlarınızla iletişim içinde olacağınız zamanlar var. İşlerinizi daha rahat ilerletebileceksiniz. Gün içinde sorumlu olduğunuz konularda daha fazla fikir ortaya koyabilirsiniz. İşlerinizi ilerletmek için sağlamlaştırmak isteyebilirsiniz. Akıcı koşullar söz konusu.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Keyifli bir gündesiniz. İkili ilişkilerinizde yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Gün içinde daha fazla risk alacağınız zamanlar olabilir. Güzel şeyler için harcama yapabilirsiniz. Hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Kararsız adımlar atmamaya özen gösterin. Sorumlu olduğunuz konularda atılımlar içinde olabilirsiniz. Enerjiniz yüksek.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün kendinizi ailevi konular içinde bulabilirsiniz. Ev hayatınızdaki değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. Geçmişe yönelik olaylarla ilgilenmeniz gerekebilir. Sorumlu olduğunuz konularda aklınıza birden fazla fikir gelebilir. Bunları geliştirmek için heyecan duyabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak biraz içe dönmek iyi gelebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yakın çevrenizdeki değişiklikler gündeminizi etkileyebilir. İşlerinizde yoğun bir hareketlilik içinde olabilirsiniz. Kendinizi uğraştığınız işlerinizde var etmeye çalışacağınız bir gündesiniz. Bazı konularda temel atmak isteyebilirsiniz. Yeni sözleşmeler veya anlaşmalar gündeme gelebilir. Akıcı koşulları iyi değerlendirmeye çalışın.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde maddi kaynaklarınızla ilgili gelişmeler dikkat çekebilir. Sabah saatlerinde bütçenizle ilgili değişikler yapmak isteyebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda akıcı koşullar söz konusu. Uğraştığınız işlere daha fazla angaje olabilirsiniz. Yeni ve farklı fikirler gündeme gelebilir. Başkalarından alacağınız destekler sizi rahatlatacaktır.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İşlerinizde yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konuları sağlamlaştırma isteği içinde olabilirsiniz. Gün içinde yaratıcılığınızı daha fazla göstermek isteyebilirsiniz. Duygusal anlamda kendinizi rahat hissedeceğiniz bir gündesiniz. Kendinize ve hobilerinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde kontrol dışı olaylar yaşayabilirsiniz. Bilemediğiniz nedenlerden dolayı kontrol kaybı yaşamamaya özen gösterin. İşlerinizi sağlamlaştırmak için daha fazla çaba sarf edebilirsiniz. Bazı konularda temel atmak isteyebilirsiniz. Kendi iç dünyanıza daha fazla dönebilirsiniz. Karasız adımlar atmak sizi daha zor duruma düşürebilir.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün gelecek ümitlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için kendinizi daha fazla ortaya koymak isteyebilirsiniz. Sosyal konular ilginizi çekebilir. Gün içinde fikirlerinizi paylaşmak için arkadaşlarınıza zaman ayırmak size iyi gelecektir. İş hayatınızda beklemediğiniz kişilerden destek alabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gün içinde sorumlu olduğunuz konularda daha fazla rahatlama içinde olabilirsiniz. İş hayatınızda daha fazla kendinizi ortaya koymak ve görünür olmak isteyeceğiniz zamanlar içindesiniz. Hedeflerinize ulaşmak için konumunuzu sağlamlaştırmak isteyebilirsiniz. Annenizle ilgili konuları ihmal etmemeye çalışın.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber