Geri Dön

Meme küçültme estetiğinde liposuction yöntemi

Yeni yöntem ile izsiz meme küçültme hayal olmaktan çıktı

Meme küçültme estetiğinde liposuction yöntemi

İri göğüsler için liposuctıon yöntemi ile göğüs küçültme operasyonları artık hayal değil...

İz kalma olasılığını en az seviyeye indiren bu yöntemle birlikte korkularınızdan kurtulacaksınız…

Her estetik ameliyat bir iz bırakır şeklinde açıklama yapan Dr.Türker Özyiğit, klasik meme küçültme ameliyatlarında, teknikten tekniğe değişmekle birlikte meme başında çepeçevre ve meme başından altına kadar dikine, ters T veya L şeklinde izlerin kalmakta olduğunu belirtti.

Bu izler zaman içinde genellikle solmakla beraber bazı kişilerde rahatsız edici bir görünümde olabilmektedir. Ender görülmekle birlikte bazı durumlarda izler yer değiştirip istenmeyen görüntüler oluşturabilmektedir. Klasik meme küçültme ameliyatlarında iz mutlaka kabul edilmesi gereken bir durumdur.

Halk arasında izsiz ameliyat olarak bilinen liposuctıon ameliyatlarında da aslında iz kalmaktadır. Yapılan kesiler vücudun doğal kıvrımlarında yerleştirildiği ve milimetrik boyutlarda olduğu için bu ameliyatlar sonucunda kalan iz kişi tarafından izsiz olarak kabul edilmektedir.

Lazer liposuctıon’ın izi yok mudur?

Lazer liposuctıon ile meme küçültme yönteminin çok az miktarda izler bırakılarak yapılıyor olmasından bahseden Dr.Türker Özyiğit, büyük bir avantaj olup ,en çarpıcı özelliğinin ise klasik yöntemle karşılaştırıldığında iyileşme süresinin çok daha kısa olması ve komplikasyon olasılıklarının çok daha az olmasıdır dedi. Lazer teknolojisinin liposuctıonda kullanılmasıyla birlikte hem erkek (jinekomasti) hem de kadın memesinde küçültme ameliyatlarında oldukça tatminkar sonuçlar alınmaya başlanmıştır.

İri göğüsler neden rahatsızlık verir?

Boyun, omuz, sırt ağrıları; intertrigo (cilt kıvrımlarında (meme altında) kızarık, iltihaplı ve akıntılı lezyonlar); duruş bozukluğu, sütyen askılarının yara yapması, günlük rutin aktivitelerde ve egsersiz yapmada zorluk; bunun yanında iş ve sosyal yaşamda rahatsızlık ve kıyafet bulmada sıkıntı iri göğüslü hanımların sürekli yaşadıkları problemlerdendir.

Klasik mi ? Lazer Liposuctıon mı? Kimler hangi yöntem için uygun adaydır?

Liposuctıon ile meme küçültme yapılacak en uygun adaylar meme bileşiminde yağ doku içeriği fazla olanlardır. Genellikle hanımların ilerleyen yaşlarda memelerindeki süt bezi yapıları körelmeye giderken buna paralel olarak memelerdeki yağ bileşimi artar.

Genel durum bu şekilde olduğu halde kesin bir kural da değildir diyen Dr. Türker Özyiğit, çok genç yaştaki bir hanımın meme yapısı da yağ dokudan zengin olabilir. Yine kural olmamakla birlikte zayıf olan hanımların memelerindeki yağ oranı az olup bez yapısı hakim olabilmektedir; ancak bunun tam tersi duruma da rastlanmaktadır.

Dolayısı ile yaş ya da kilo belirleyici faktör değildir; yirmili yaşlarda bile bu yöntemle çok iyi sonuçlar alınabilmektedir şeklinde açıklama yaptı.

Her memede belirli bir ölçüde yağ doku mevcut olduğu için liposuctıon yöntemi ile buna paralel olarak sonuç alınabilir. Ancak yağ oranının az olduğu hanımlarda veya bazı jinekomastisi (erkekte meme büyümesi) olan beylerde klasik liposakşın yöntemi yetersiz kalır. Lazer liposuctıon bu durumlarda kaçınılmazdır.

Lazer liposuctıon ile meme küçültme ameliyatı için bir diğer mükemmel endikasyon ise iki meme arasındaki asimetrinin düzeltilmesidir. Bu da sık rastlanılan bir durumdur.

Klasik yöntemlerin kullanıldığı ameliyatlarda (küçüğe eşitlemek için büyük olandan doku çıkartılması veya büyüğe eşitlemek için küçük olana protez yerleştirilmesi gibi) iz kalmaktadır; ayrıca uzun dönemde tekrar asimetri olasılığı ortaya çıkmaktadır.

Yeter ki eşitlemenin küçük olana göre yapılması istensin, lazer liposuctıon yöntemi bu problemin düzeltilmesi için doğru karar olabilir.

Lazer liposuctıon için en ideal adaylar memelerinde küçülme isteyen, hacim ve ağırlıktan şikayet eden ancak meme dikleşmesinin birinci amaç olmadığı kişilerdir. Yaş, boy, kilo belirleyici özellikler değildir.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Bebekli hanımlar için emzirme dönemi bittikten sonra 6-9 ay kadar bir süre beklenmelidir.Sigara içildiği takdirde, ameliyattan 2 hafta önce sigara kesilmelidir.Memede fibrokistik hastalığın olması ameliyat için engel teşkil etmez.

Liposuctıon hangi tip memelerde uygun yöntem olamaz?

Bu ameliyatı uygulayamadığımız tek hasta grubu memeleriyle ilgili esas şikâyetinin sarkıklık olmasından yakınanlardır.

Ameliyat ettiğimiz hastalarımızın meme sarkıklığında belirli bir ölçüye kadar dikleşme sağlanmaktadır; ancak tam bir dikleşme hedeflendiğinde liposuctıon uygun yöntem değildir.

Ameliyat edilen kişiler sorgulandığında, ameliyat sonrası dönemde aşırı iz kalmaktansa hafif sarkıklığın daha tercih edilebilir olduğunu ifade etmektedirler. Bu yöntemin sonucu olarak ortalama sütyen ölçülerinde 2 beden küçülme sağlanabilmektedir.

Lazer Liposuctıon yönteminin, klasik meme küçültme ameliyatına göre avantajları nelerdir?

Lazer liposuctıon ameliyatı klasik yöntem ile karşılaştırıldığında cilt veya meme başı nekrozu (doku ölümü), meme başı his kaybı, yara iyileşme problemlerine rastlanmamaktadır ve revizyon (ikinci bir ameliyat gereksinimi) ihtimali son derece nadirdir. İzin kabararak iyileşmesi (keloid) veya yer değiştirmesi gibi sorunlar zaten yoktur.

Ameliyat sonrası dönemde dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir?

Ameliyattan sonraki bir iki günliposuctıon deliklerinden sıklıkla akıntı olmaktadır. Bu kesinlikle kişide bir endişe uyandırmamalıdır; çünkü her liposuctıon ameliyatında olduğu gibi bu çok olağandır.

Ağrı sıradan ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilecek kadar hafif-orta arası tarif edilmektedir. 2-3 hafta kadar süren bir morluk dönemi ve 2-4 ay kadar süren meme dokusunda topaklanmış gibi bir hissiyat olabilir.

Sigara içenlerde iyileşme dönemi daha uzun sürmektedir. Ameliyattan sonra 3-5 gün içinde günlük aktivitelere dönülebilir ve 2 hafta içinde bütün egzersizler yapılabilmektedir.

Şiddetli Sevgi: Flört Şiddeti | Av. Cansen Erdoğan anlatıyor“Ailene benimle birlikte olduğunu söyleyeceğim! Abine aramızdakileri anlatacağım! Gönderdiğin fotoğrafları İnternet’te yayınlayacağım! Okulda kimseyle konuşmayacaksın! Arkadaşlarınla görüşmeni istemiyorum! Oraya gidemezsin! Bensiz hele bir git, görürsün sen dünya kaç bucakmış…” Bu sözler tanıdık geldi mi? Av. Cansen Erdoğan flört şiddeti kavramını, hangi davranışların flört şiddeti kapsamına girdiğini ve flört şiddetinin ceza hukukundaki yerini Pembenar izleyicileri için anlattı.
Astroloji
KOÇ
BOĞA
İKİZLER
YENGEÇ
ASLAN
BAŞAK
TERAZİ
AKREP
YAY
OĞLAK
SAKA (KOVA)
BALIK
Bugün

Sabah saatlerinde yakın çevrenizle ilgili haberler alabilirsiniz. Netleşmeyen konular içinde kararsız kalabilirsiniz. Aile hayatınızı ilgilendiren konular gündeminizi etkileyebilir. Güven aradığınız durumlara çekileceğiniz zamanlar var. Kendi iç sesinizi dinleyerek olaylara yeni bakış açısı getirebilirsiniz. Gün içinde yaratıcı konularla ilgilenebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Maddi kaynaklarınızla ilgili dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda başkalarından destek alabileceğiniz zamanlar olacaktır. Öğleden sonra eve ait konular daha fazla gündeminizi etkileyebilir. Evde çocuklarınızla birlikte zaman geçirmek size iyi gelecektir. Hareketli ve iletişimi bol bir gün yaşayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Sabah saatlerinde çift durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kişisel açıdan önem verdiğiniz konularla ilgilenebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda ailenize ait konular daha çok gündeme gelebilir. İçinize dönmek isteyebilirsiniz.  Arkadaşlarınızla vakit geçirmek size iyi gelebilir. Keyif aldığınız konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Yeni başlangıçlar adım atabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Hayatınızda gizli kalmış konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Yaşadığınız olaylara karşı kabullenme içinde olacağınız zamanlar var. Elinizde olmayan nedenlerle çift durumlara düşebilirsiniz. İlerleyen saatlerde kendinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. İmaj değişikliği isteyeceğiniz zamanlar olabilir. Eşinizle birlikte keyif aldığınız uğraşlarla ilgilenebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Gelecek beklentilerinizle ilgili yaratıcı fikirler içinde olabilirsiniz. Sosyal konularınızla ilgili belirsiz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bugün güzel şeyler için para harcamaktan çekinmeyeceksiniz. Öğleden sonra işlerinizde elinizde olmayan nedenlerden dolayı aksaklık yaşayabilirsiniz sakinliğinizi korumanızda fayda var.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

İş hayatınızla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Sabah saatlerinde karar vermekte zorlanacağınız konularla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Pratik çözümler üreterek bu konudan da sıyrılabilirsiniz. İlerleyen saatlerde annenizle ilgili konular gündeme gelebilir. Evinizde vereceğiniz bir davetle arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Yeni şeyler öğrenmek isteyeceğiniz bir gündesiniz. Yabancılarla ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Akademik konularla ilgilenmek size iyi gelebilir. Gün içinde tatil planları organize etmek isteyebilirsiniz.  Yaratıcılığınızı kullanacağınız aktiviteler içinde olmak sizi rahatlatacaktır. İlişkide olduğunuz kişiye sürpriz hazırlamak isteyebilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Sabah saatlerinde kriz yaratan durumlardan uzak durmanızda fayda var.  Ortaklı para durumları gündeminizi etkileyebilir. Öğleden sonraki zamanlarda evinizle ilgilenmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Ailenizle vakit geçirmek size keyif verebilir. Harcamalarınızda abartıya kaçmamaya özen göstermelisiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Eşinizle ilgili konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. İkili ilişkileriniz ön plana çıkabilir. Uyum ve denge arayışı içinde olacağınız bir gündesiniz. İlerleyen saatlerde duygusal yönden bağlayıcı koşullar gündeme gelebilir. Parasal konularınızla ilgilenebilirsiniz. Gün içinde iç sesinizi dinleyerek karar vermeniz gereken olaylar yaşayabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Çalışma arkadaşlarınızla ilgili konular sabah saatlerinizde etkili olabilir. İş hayatınızla ilgili sorumluluklarınızda belirsiz durumlar yaşayabilirsiniz. Olayları akışa bırakmanızda fayda var, öğleden sonra kendinizi daha pozitif hissedeceğiniz durumlar söz konusu. Ailenizle geçireceğiniz çok güzel zamanlar olacak.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Bugün yaratıcılığınızı kullanmak isteyeceğiniz işlerle ilgileneceğiniz bir gündesiniz. Eşinizle birlikte zevk alacağınız şeyler yapabilirsiniz. Etrafınızdakilere daha çok kendinizi ifade etmek isteyeceksiniz. Çocuklarınızla zaman geçirmek size iyi gelebilir. Gün içinde evinizle ilgili konularla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.Devamını Oku

Devamını Oku
Bugün

Ailenizle ilgili konular gündeminizi etkileyebilir. Sabah saatlerinde çift durumlu olaylarla ilgilenmek durumda kalabilirsiniz. İşlerinizde yavaşlama olabilir. Başkalarından alacağınız destekler var. Gün içinde keyif alacağınız işlerle uğraşmak size iyi gelecektir. Hobilerinizle ilgilenebilirsiniz. Çocuklarla geçireceğiniz zamanlar var.Devamını Oku

Devamını Oku
Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber