Doğum sonrası sarkık göğüsler çözümsüz değil..

Doğum sonrası göğüs bölgesinde yaşadığınız sorunlara karşı meme estetiği operasyonları hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelik ve göğüsleriniz

Hamilelik döneminde memenin süt bezleri sürekli büyür ve meme derisi genişler. Bu durum süt verme döneminde daha da hızlanır. Hamilelik ve süt verme dönemi sonlandıktan sonra memedeki şekilsel ve yapısal değişim her annede aynı değildir. Bu durumu etkileyen faktörler arasında kişinin deri yapısı, bağ dokusu, meme asıcı bandları, göğüs kafesi genişliği, süt bezleri ile yağ dokusu oranı, ve memenin büyüklüğüne göre değişkenlikler gösterir.

Hamilelik sonrası

Bazı kişilerde hamilelik dönemi sonrası meme küçülmüş olur. Aynı zamanda incelmiş ve genişlemiş çatlak meme derisi, bu küçülmeye uyum sağlayamaz ve sizi sarkmış göğüs görüntüsüyle başbaşa bırakır. İlk gözlemleyeceğiniz şeyler meme başının üstünde hacim boşalması ve tabiki sarkık bir göğüs görüntüsü…

Çözümsüz değilsiniz…

Hamilelik sonrası sarkma için operasyonu, sarkma ve hacimsizlik sorunlarının düzeltilmesi için ise silikon ile birlikte meme dikleştirme estetiği öneriyoruz. Çatlamış ve genişlemiş meme derisindeki değişiklikler ile beraber sarkık ve büyük göğüs görüntüsü sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da sorunlar oluşturur.

Erken dönemde: Büyük göğüsler omuz askısı izine, meme altı oluğunda pişiklere, mantarlara, bel ve boyun ağrılarına yol açabilirken,

Geç dönemde: Vücudun ağırlık merkezi değiştiğinden bel, boyun ağrıları ile beraber omurgada fıtıklara ve sinir sıkışmalarına yol açabilir. Menopoz ve osteoporoz ile bu süreç daha da hızlanır. Boyun bölgesinde sinir sıkışması ile elde uyuşma ve güçsüzlükler ortaya çıkabilir.

Bu problemlerin önlenebilmesi ve estetik göğüs görüntüsü oluşturulması için meme küçültme operasyonu yapılmalıdır.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

facebook: guncelestetik