Göğüsler güzelleştirilebilir

Çok az insan vücudundan tamamen memnundur. Bazıları için bu memnuniyetsizlik, nasıl alışveriş yaptığından tatillerinden ne kadar keyif aldığına kadar yaptığı her şeyi etkileyebilir. Neyse ki, estetik ameliyat yoluyla görünüşü iyileştirmek ve özgüveni geri kazanmak söz konusu olduğunda, her zamankinden daha fazla seçeneğiniz var. Göğüslerinden memnun olmayan kadınlar, estetik cerrahinin sunduğu imkanlardan faydalanarak daha estetik göğüslere sahip olabilirler.

Kendinize olan güveniniz artar. Göğüsler vücut estetiğinde çok önemli bir yer tutar. Toplumsal güzellik standartlarına tam olarak uymayan kadınlar kendilerini özgüvensiz hissettirir. Güzellik kriterlerini bir gecede değiştirmek mümkün değil, ancak modern tıp sayesinde göğüslerin görünümü güvenli ve sağlıklı bir şekilde değiştirilebilir. İdeal büyüklükte ve şekilde göğüsler kişiye kendini daha kadınsı ve çekici hissettirebilir ve bu da özgüvenin artmasına yardımcı olur.

Kıyafet seçeneği artar ve alışveriş kolaylaşır. Kadın kıyafetleri, ortalama göğüs ölçüsü dikkate alınarak tasarlanmıştır. Bu profile uymuyorsanız, o zaman uygun kıyafetler satın almak pahalı, stresli ve hatta rahatsız edici olabilir. İdeal şekil ve boyuta getirilen göğüslerle, kıyafet alışverişi daha az kolay ve daha zevkli hale getirilebilir.

Daha simetrik göğüslere sahip olunabilir. Çoğu kadın bir dereceye kadar göğüs asimetrisi yaşar. Bazıları için neredeyse hiç fark edilmez durumda bile olabilir. Diğerleri için, özgüven eksikliği hissetmenin ana kaynağı olabilir. Sırt ve bel ağrısı, çeşitli cilt sorunlarına da neden olabilir. Göğüs estetiği ameliyatları tipik olarak göğsü ideal şekil ve boyutunu getirmek için uygulanır, aynı zamanda göğüslerin daha simetrik hale gelmesi de sağlanır.

Daha genç bir görünüme sahip olunur. Yaşlanma süreci vücut için yıpratıcı geçer. Özellikle göğüsleriniz buna dayanıklı değildir. Birçok kadın, yaşlandıkça göğüslerinin küçülmeye başladığını ve sıkılığını kaybettiğini fark eder. Göğüs estetiği, daha gençken sahip olunan göğüslerin boyut ve sıkılığına ulaşmasına yardımcı olur.

Estetik olunduğu belli olmaz

Meme estetiği düşünen birçok kadının aklına gelen sorulardan biri şudur: Göğüslerde estetik olduğu belli olur mu? Doğrusu, yeni göğüsleri doğal göğüslerden ayıracak çok az şey olur. Çoğunlukla, doğal görünüm ve hisse sahip olurlar. Bedeninizin eski halini bilenler fark edebilir, bunun dışında fark edilir değildir.

Prosedürden sonra pişmanlık duymaktan endişeleniyor olabilirsiniz. Sonuçta, vücudunuzun çok temel bir bölümünü değiştiriyorsunuz. İstatistikler bunun pek olası olmadığını söylüyor. Araştırmalar, meme estetiği ameliyatı geçiren kadınların yüzde 98'inin memnun olduğunu gösteriyor.

Göğüslerinizden memnun değilseniz, estetik cerrahiden destek alabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

www.guncelozturk.com