Güzellik Para dökmenize gerek yok! İşte batıkları tek tek bitiren en basit çözüm

Para dökmenize gerek yok! İşte batıkları tek tek bitiren en basit çözüm

17.08.2023 - 15:32 | Son Güncellenme:

Vücut tüylerinizi almak oldukça can sıkıcı olabilir ancak ondan daha can sıkıcı olan tüylerin alındığı bölgede oluşan batıklardır. 3 yöntemle bu sorunun önüne geçmek ise oldukça kolay.

Para dökmenize gerek yok İşte batıkları tek tek bitiren en basit çözüm

Tüylerinizi aldıktan sonra cildinizi düzgün bir şekilde nemlendirmek ve peeling yapmak batık tüylerle savaşmaya yardımcı olsa da sonunda bu acı verici kırmızımsı şişliklerden kurtulmak için yapılabilecek başka şeyler de var.

Haberin Devamı

Para dökmenize gerek yok İşte batıkları tek tek bitiren en basit çözüm

1- Bol kıyafetler giyin

'Bol giyinmekle batık tüylerin ne ilgisi var?' demeyin. Cilde baskı yapmayan kıyafetler giymek batık problemi olanların birincil tercihi olmalı. Dar giysiler deriye nefes aldırmadığından batıklar derinleşecek ve derinin üstüne çıkamayacaktır. Bu yüzden bol giyinmeye en azından tüylerinizi aldıktan sonra bol giyinmeye dikkat etmenizde fayda var.

2- Deodorantı doğrudan uygulayamayın

Deodorantlardaki kimyasallar ve kokular cildinizi tahriş edebilme, kaşıntıya, ağrılı sivilcelere ve hatta alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Tüylerinizi aldıktan sonra genellikle cildinizde kırmızımsı ve kaşıntılı bir görüntü olur. İşte tam da bu noktada deodorantı doğrudan batık tüylere uygulamak onları daha da fazla tahriş edebilmeye sebep olur.

Haberin Devamı

Para dökmenize gerek yok İşte batıkları tek tek bitiren en basit çözüm

3- Başka tüy alma yöntemleri deneyin

Tüylü bölgeleri jiletle tıraş etmek istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en kolay yolu olsa da, aynı zamanda batıklara neden olma olasılığı en yüksektir. Tıraş olduğunuzda, bir kıl derinin altında kıvrılabilir ve yüzeyinin altında büyümeye başlayarak tahriş edici ve ağrılı şişliklere neden olabilir. Vücut tüylerini uzak tutmak istiyorsanız, lazer epilasyona geçmeyi deneyin çünkü bu yöntem folikül kökünü hedef alır ve daha fazla tüy üretmesini engeller.

Yazarlar