Cilt Bakımı Tarçınlı siyah nokta maskesi

Tarçınlı siyah nokta maskesi

07.04.2016 - 12:19 | Son Güncellenme:

Siyah noktalar her yaşta kadınların baş belası. Birçok sebepten kaynaklanabilen siyah noktalardan doğal bir yöntemle kurtulabilirsiniz. İşte evde kolayca hazırlayabileceğiniz tarçınlı siyah nokta maskesi...

Tarçınlı siyah nokta maskesi

Siyah noktalar, fazla sebum, kir ve ölü deri hücrelerinden kaynaklanan gözeneklerdeki tıkanıklıklardır. Vücuttaki hormonal değişiklikler, çok fazla kozmetik ürün kullanma, cilt bakımını aksatma, stres ve genetik sebepler siyah nokta oluşumunu tetikleyebilir.

Haberin Devamı

Genellikle burunda oluşan siyah noktalar müdahele edilmediğinde akneye sebep olabilir. Birçok tedavi yöntemi uygulanan siyah noktaları evde tarçın maskesiyle tedavi edebilirsiniz.

Tarçın maskesi yapılışı:

1 çay kaşığı tarçın, limon suyu ve tercihe bağlı olarak bir fiske zencefil tozunu karıştırıp yüzünüze sürün. 10-15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın.

Ya da 1 çay kaşığı tarçınla balı karıştırıp kıvamlı bir macun yapın. Yatmadan önce siyah nokta olan bölgeye sürüp bir gece bekletin. Sabah uyandığınızda yüzünüzü bol suyla ve iyice yıkayın. En iyi sonucu almak için 10 gün boyunca her gün tekrarlayın.


Herkesin cilt tipi farklı olacağından herhangi bir cilt bakım yöntemini uygulamadan önce içindeki herhangi bir maddeye hassasiyetiniz olup olmadığından emin olmalısınız. Bunun için denemeden önce bir uzmana danışmanızda yarar var.

Yazarlar