Estetik Vajinoplasti (Genital estetik) cinsel ilişkideki ağrıyı yok eder mi?

Vajinoplasti (Genital estetik) cinsel ilişkideki ağrıyı yok eder mi?

24.08.2017 - 15:01 | Son Güncellenme:

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Evrim Aksoy vajinoplastiyi ve iyi geldiği sorunları anlattı.

Vajinoplasti (Genital estetik) cinsel ilişkideki ağrıyı yok eder mi

Vajinoplasti ameliyatları ile hangi sorunlar giderilebilmektedir?

Haberin Devamı

Cinsel hazzın arttırılması

Vajinadaki gevşeme ve genişleme olarak ifade edilen elastik yapının zayıflığı, kadın ve erkeğin cinsel birliktelikten zevk almamasına neden olmaktadır. Vajina daraltma operasyonları ile bu sorun ekarte edilerek, çiftlere cinsel hayatlarını daha sağlıklı ve kaliteli bir şekilde yaşama imkânı sağlar.

Cinsel ilişki sırasında vajinadan gelen seslerin giderilmesi

Vajinanın esneme kabiliyetini yitirmiş deforme yapısı, cinsel ilişki esnasında çiftlerin konsantrasyonunu bozacak şekilde çeşitli vajinal seslerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Deformasyondan kaynaklanan bu sorun, vajinoplasti ameliyatı ile giderilebilmektedir.

Mesane ve barsak sarkmasının onarımı

Pelvik sistemdeki organlarda meydana gelen patolojiler cinsel ilişkiyi etkilemektedir. Vajina daraltma operasyonları ile birlikte idrar torbasında sarkma, idrar kaçırma problemleri ve barsak sarkmaları da düzeltilebilmektedir. Kısacası vajinoplasti operasyonları kapsamında sistosel ve rektosel de bu ameliyatlar ile düzeltilebilmektedir.

Haberin Devamı

Doğum nedbelerinin düzeltilmesi ve disparoni (ağrılı cinsel ilişki) tedavisi

Sağlıklı iyileşme göstermemiş epizyotomi skarları (doğum izleri) estetik olarak kötü görüntüye neden olmaktadır. Ayrıca fazla kesi nedeni ile vajina bölgesindeki hatalı dikişler, cinsel ilişkide ağrı duyulmasına neden olmaktadır. Vajinoplasti operasyonlarında vajen yapısındaki deformasyon giderilerek, hem estetik hem de fonksiyonel yapı düzeltilebilmektedir.

Hamile kalmayı kolaylaştıran seks pozisyonları

Yazarlar