Yeni yılla birlikte beklenen yeni albümler yavaş yavaş gelmeye başladı. Hadi gelin haftanın müzik panoramasına birlikte göz atalım!

PİYANİST 2

Haftanın müzik panoraması

Evet gelelim muhteşem bir tribute albüme!

Bir sene aradan sonra “Piyanist 2”yi piyasaya, dinleyicilerine sunan Sinan Akçıl, müzik listelerine kısa sürede zirveye ulaşmaya başardı. Müzik ve işi konusunda her zaman titizlikle çalışıyor bu huyunu çok seviyorum. Ama albümde öyle bir şarkı yapmış ki “Durum Çok Acil” teaserını yayınlar yayınlamaz beni çekmişti şarkı. Mustafa Ceceli ve Merve Özbey o kadar sahiplenmiş ki şarkıyı, dinlerken zaten şarkı içine aldığında anlayabiliyorsun. Klip bir günde 1 milyon izleyeciyi geçmiş bile ve ben bu ikiliden tekrar düet bekliyorum, hazır sevgililer günü de geliyorken.

Albümde ikinci favorim tabii ki popun kraliçesi Demet Akalın’dan “Yalan”. Önceden başka bir şarkıcı tarafından seslendirilmiş, Demet Akalın’dan dinler dinlemez şarkı beni içine aldı ve iyi ki Demet Akalın okumuş dedim. Çünkü şarkılarda elbise gibidir, herkesin üstüne oturmaz ki Demet Akalın slowları diye bir gerçek var.

Üçüncü favorim ise İrem Derici’nin seslendirdiği “İyi Değilim” şarkısı. İrem’in ses rengi zaten çok güzel, direkt alıyor seni içine. Daha önce Sinan Akçıl kendi albümünde Ferah Zeydan ile seslendirmişti. Ama İrem Derici’ye cuk oturmuş. İrem iç sesiyle hareket ettiği için kesin o anki ruh haliyle seçip bunu okuyacağım diye tutturmuştur ama iyi ki bu şarkıyı seçmiş. Bu arada Mustafa Ceceli’yi Merve Özbey’e kaptırmış.

ESKİ DÜNYANIN YANGINI

Haftanın müzik panoraması

Ben ona arı diyorum çünkü resmen bu dünyaya üretmek ve sanat için gelmiş. İyi ki de gelmiş! Kalemine aşıkken bir de kitap çıkarmaz mı! Ah, görür görmez sanki kendi kitabım çıkıyor gibi heyecanlandım. Çünkü gerçekten Kalben’in kalemine aşığım, çünkü birebir ne yaşıyorsa hemen kağıda döküyor ve bir çok konuda sadece beni değil, bence çoğu sevenini pozitifleştiriyor. Sanki o değil ben yaşamışım gibi... Ah bir de kulaklığı takıp şarkılarını vapurda dinleyin, o yolculuk bitmesin istiyorsunuz. Hem yeni albümü, hem de yeni kitabının adını “Eski Dünyanın Yangını” koyması da başka bir harikalık. Kitabını aldım okumak için sırada bekliyor ama albümünü çıkar çıkmaz dinledim, yine Kalben farkı. Bir insan kara sineğe nasıl şarkı yazabilir! Nasıl bir kafadır bu! Ama gel gör ki favorilerimden biri oldu. Love you Kalben!