Çene ağrısından kurtaran yöntem: Masseter botoks

Pek çok insanın hayatını derinden etkileyen diş sıkma ve gıcırdatma probleminin çözümünün aslında çok basit olduğunu biliyor muydunuz?

Yüzümüzde farklı amaçlarla kullandığımız yaklaşık 40 tane kas var. Bunlardan masseter yani çene kası ise en sık kullandığımız kaslardan. Yüzün yan tarafında bulunan ve elmacık kemiğini alt çeneye bağlayan bu kası çiğnemek için kullanırız. Ancak geceleri strese bağlı nedenlerle fark etmeden bu kası sıkabiliriz. Bunu sürekli yaptığımızda ise çene bölgemizde özellikle dişlerimizde sıkıntı veren ağrı benzeri problemler oluşabilir. Sıkmanın devam etmesi halinde çene ve diş yapısında bozulmalar görülebilir. Tüm bu fiziksel sıkıntıların yanında çenede oluşan yorgunluk, sıkıntı yaratıcı psikolojik bir duruma da dönüşebilir.

Peki bu durumu nasıl çözebiliriz? Çok sık rastlanan diş ya da çene sıkma olayının tedavisi aslında çok basit. Özellikle uyku esnasında gerginlik yaratan, yüze basınç uygulayan masseter kasının gevşemesine yardımcı olmak için botoks uyguluyoruz. Bu sayede çene sıkma ya da diş gıcırdatma problemi hafifliyor.

Çene ağrısından kurtaran yöntem: Masseter botoks

Masseter kasına uyguladığımız botoks, o bölgedeki sinir sinyallerini geçici olarak pasifleştiriyor. Kasların kullanımı zayıfladığı için çeneniz rahatlıyor. Sonuç; harika bir rahatlık hissi!

Evet, masseter botoksu olarak da bilinen çene botoksu rahatlatıcı bir tedavidir. Yüz kaslarının rahatlamasını ve çene bölgesinde oluşan gerilimi gidererek daha kaliteli bir yaşam sunar. Bu sayede rahat uyursunuz ve çene kaslarınız yorgun uyanmazsınız.

ESTETİK BİR ÇENE YAPISI ELDE EDİLEBİLİR

Bazı kişiler masseter kasını fazla kullanır. Bu durumda kasın normalden fazla büyümesi ile çenede estetik olmayan bir görüntü oluşur. Bu problemde de yine çözüm, masseter botoksudur. Çene kasına yapılan botoks ile çene bölgesi daha narin bir görünüme kavuşur. Bir yandan çene hattında ovallik ve diğer yandan masseter kası gevşeyerek çenede rahatlık oluşur. Kısacası uygun kişilerde ameliyatsız çene estetiği anlamına gelen işlevsel bir tedavidir. Masseter botoksu, sonuçları itibarıyla doğal ve ağrısız bir uygulamadır. Bu sayede yüz şekillendirilir.

Çene ağrısından kurtaran yöntem: Masseter botoks

Eğer sizin de;

- Çenenizde gerilim,

- Sıkmaya bağlı diş gıcırdatma,

- Geniş bir çene yapısı,

- Masseter kasının neden olduğu baş ve boyun ağrısı,

- Çene kasılması sonucu oluşan diş ağrısı gibi problemleriniz var ise bir dermatologdan, masseter botoksu tedavisi için uygun olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

MASSETER BOTOKSU SONRASI

İşlemin sonucu 2 ile 8 hafta arasında belirginleşmeye başlar. Doğal bir görünüm sağladığı için yüksek hasta memnuniyeti vardır. Ancak masseter botoksu tedavisi diğer botoks tedavilerinde olduğu gibi tekrarlanan uygulamalardır. Sürekli memnuniyet için belirli aralıklarla masseter botoks uygulamasına devam etmek gerekebilir.