Sakin bir çene için masseter botoksu

Günümüzde giderek daha popüler hale gelen tedavilerden birisi de masseter botoksu. Masseter, çiğnemenize yardımcı olan kaslardan biridir. Yüzünüzün yan tarafında bulunur ve elmacık kemiğinizi alt çene kemiğinize bağlar. Bu kası sürekli sıktığınızda zamanla diş sıkmaya bağlı olarak gelişen çene ağrısı gibi sorunlar gelişir. İşte tam bu noktada masseter ya da çene botoksu tedavisi imdadımıza yetişir.

Masseter botoksu aynı zamanda bruksizm olarak bilinen diş gıcırdatma problemini gidermek için de kullanılmaktadır. Çünkü bruksizm sizi farklı sorunlarla baş başa bırakabilir. Diş hasarının yanı sıra çene ağrısı, baş ağrısı ve hatta boyun, omuz ve sırt ağrısını da kapsayabilir. Kısacası uzun zamandır güvenle kullandığımız botoks, çene sıkma probleminin ortadan kalkması ya da hafiflemesi için kullanılabilir.

Çeneyi rahatlat

Ayrıca masseter botoksunu sadece çeneyi rahatlatmak için yapmıyoruz. Aynı zamanda çene hattına daha estetik bir görünüm kazandırmak için de kullanıyoruz. Bu aynı zamanda iki etki anlamına geliyor. Masseter botoksu ile hem çene rahatlıyor hem de çene hattı daha estetik bir görünüme kavuşuyor. Ancak hemen belirtmeliyim ikinci etki sadece uygun hastalarda sonuç veriyor.

Sakin bir çene için masseter botoksu

Estetik görünüm

Şimdi biraz geriye dönelim ve botoksa bakalım. Botoks artık herkesin bildiği üzere enjekte edilebilir bir kas gevşeticidir. Biz botoksu çoğunlukla genellikle yüzdeki kırışıklıkları daha az fark edilir hale getirmek için kullanıyoruz.

Ancak botoksun kullanım alanlarından birisi de yukarda söylediğim gibi çeneyi rahatlatıp bununla birlikte, elmacık kemiklerinizin yakınında bulunan masseter kaslarınızı da estetik hale getirmektir. Bu da uygun hastalarda yüz şeklinin daha uzun ve dengeli hale gelmesidir.

Kısa sürede uygulama hızlı etki

Masseter botoksu uygulaması yaklaşık olarak 15 dakika sürer. Yaklaşık 1 hafta içinde tam sonuçlarını görmeye başlarsınız. Etki başladıkça sonuçların hayatınıza olan yansımalarını da fark edersiniz.

Botoksun etkilerinin geçici olduğunu belirtmekte fayda var. Genellikle 4 ila 6ay sürer. Sonuçları korumak istiyorsanız, prosedürü tekrarlamanız için sizi bekliyor olacağız.