Cildimize geri kazandırmak istediğimiz taze güzellik için dekolte bölgemize uygulayabileceğimiz pek çok tedavi yöntemi bulunuyor. Bu haftaki yazımda vücudumuzun dekolte güzelliğini artırmak için bu bölge için kullanılan ve modern teknolojiler olan Endolift Lazer Ağı ile Kök Hücre uygulamalarını anlatacağım.

Anestezi almadan kalıcı yenilik

Çeşitli faktörlere bağlı olarak cilde parlaklığını veren hormonların azalması kırışıklıklara ve sarkmalara sebep olabilir. Özellikle baskın bir şekilde mimik kullananların göz çevresinde oluşan kazayağı adını verdiğimiz çizgiler, alın bölgesinde ve dudak kenarlarında oluşan ince kırışıklıklar, yaş almaya paralel olarak derinleşir, ciltte sarkmalarına zemin hazırlar. Bu durum, kuru ve hassas bir cilde sahip olanlarda daha sık rastlanır.

Kırışıklıklarla mücadelede eskiden genel anestezi ile yapılan zorlu ameliyatların yerini bugün ameliyatsız uygulamalar almaya başladı. Uzun süre istirahat gerektirmeyen, ağrı ve şişlik oluşturmayan bu uygulamalar ile ciltte daha derin ve kalıcı bir gençleşme kolaylıkla sağlanabilmekte…

Dekolte bölgesi olarak adlandırdığımız dudak etrafı, alt yüz, çene, gıdı, boyun bölgesi ve ellerde göze çarpan kırışıklıklar; sık kilo alıp verme, genetik faktörler, yanlış beslenme, cildin neminin azalması, kirli hava, sigara, güneş gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Cildimize geri kazandırmak istediğimiz güzellik için dekolte bölgesinde karşımıza çıkan kırışıklıkları yok etmek anestezi gerektirmeyen uygulamalarla artık çok daha kolay hale geldi. Dünyada çokça ilgi gören ve en etkili çözümlerden olan Endolift Lazer Ağı ve Kök Hücre uygulamaları, dekolte güzelliği için en sık başvurulan yöntemler arasında sayılmakta.

45 dakila içinde etkili çöüzm

Yaklaşık 15 yıldır dünyada uygulanan bir yöntem olan Endolift Lazer Ağı, geleneksel kırışıklık tedavilerinin aksine kesi gerektirmemesi nedeniyle yüz ve boyundaki yağlanmaları, sarkmaları, kırışıklıkları ve lekeleri gidermek için ülkemizde de sıklıkla tercih edilir bir uygulama haline geldi.

Bu uygulama sayesinde ilk seansta istenilen sonuca ulaşmak mümkün olmakla birlikte, yaş, genetik, yan hastalıklara bağlı olarak bazen 6 ay sonra ikinci bir uygulama da yapılabilir. Amerika’da ve İtalya’da sıkça tercih edilen bu yöntem, kişide yara izi, morarma, şişme gibi sorunları ortadan kaldıran, modern teknoloji kullanılan hızlı ve etkili bir çözümdür. Operasyon yaklaşık 45 dakika içerisinde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Endolift Lazer Ağı ile cilt altında ısı kontrolü artırılarak istenilen bölgelerde yağ yakılıp küçültülüyor, böylece kırışıklıklar açılıyor, çene hattı ve yüz kontürü belirginleşiyor. Yapılan işlemle yeni damar oluşumu teşvik edildiği için cilt sıkılaşıyor.

Hasarsız dekolte bölgesi yaratın

Kök Hücre uygulaması, dekolte bölgemizdeki hasar görmüş hücrelerin yerine sağlıklı hücreleri konumlandırarak ömür boyu kalıcı bir etkiyi sağlıyor. Cilt altı yağ dokusundan alınan yağlardan elde edilen kök hücrelerin cilde geri enjekte edilmesiyle uygulanan Kök Hücre tedavisi lokal anestezi altında gerçekleştiriliyor. Uzun bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan Kök Hücre uygulaması ile geleneksel kırışıklık operasyonlarında kullanılan protez ve silikon yerine kök hücre kullanılarak, ömür boyu etki garanti altına alınıyor.

“Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Sosyal medya hesapları

Facebook: drevrimuckunkaya

Instagram: @druckunkaya

YouTube: druckunkaya