Diz kapağı sarkmalarına hızlı ve güvenilir çözüm

Başta genetik faktörler olmak üzere, sıklıkla kilo alıp verme, yerçekiminin etkisi ve yaş almaya bağlı olarak ciltte sarkmalar oluşabiliyor. Ne kadar diri bir vücuda sahip olursak olalım, vücudumuzun farklı bölgelerindeki deformasyonlar, yaşımızı ele verebiliyor. Yüz bölgesi kadar önemsenmese de diz kapağı, yaşımızı ele veren bölgeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu haftaki yazımda diz kapakları üstünde biriken fazla derinin sıkılaştırılması ve diz içinde biriken yağların kırılmasında uygulanan tedavi yöntemlerini anlatacağım.

Cilt, tazeliğini ve diriliğini korumak için kolajen ve elastine ihtiyaç duyar. Yaş ilerledikçe ciltte kolajen ve elastine üretimi azalması nedeniyle kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüz, göz çevresi, çene, boyun ve dirseklerde olduğu gibi diz kapaklarında da zamanla deformasyon meydana gelir. Diz kapağı bölgesi de yüz gibi yaşımızı gösteren bölgedir ve yeni teknolojik uygulamalarla bu sorunu çözmek mümkündür.

Endolift Lazer Ağı ile hızlı çözüm 

Dizlerdeki sarkmalar diz estetiği uygulamaları ile ortadan kaldırabilir. Bu sarkmaları Endolift Lazer Ağı Uygulaması ile ortadan kaldırmak, tek seferde kolajen bantlarını kontrollü bir şekilde uyarmak ve uzun süreli kalıcılık sağlamak mümkündür. Saç teli inceliğindeki bu teknoloji ile direkt cildin altına ısı vererek yarım saatte acı, ağrı, morarma, kesi ve dikiş olmadan tek seferde istenilen sonuca ulaşabiliyoruz. Bu uygulamanın bu kadar başarılı olmasının nedeni; istenilen uzunlukta, derinlikte ve şiddetteki ısının cildin alt tabakasına ulaşıyor olmasıdır.

Kök Hücre uygulaması ile kalıcı sonuç

Diz estetiğinde etkili olan bir diğer uygulama da Kök Hücre uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde diz kapağında yaşa bağlı olarak kaybolan deri altı yağ dokusunun tekrar yerine koyarak, diz kapaklarının daha diri ve sağlıklı bir görünüm elde etmesi sağlayabiliyoruz. Kök Hücre tedavisi ile tek seansta yaklaşık bir buçuk saat süren bir işlemle alerji, reddedilme ve yabancı madde reaksiyonu riski taşımadan kalıcı bir etki sağlanabilir. Bu uygulamada alınan kök hücreler enjekte edilen bölgedeki hücrelere dönüşüp, hemen aktif hale gelerek, hızlı bir değişimin başrol oyuncusu olur. Kök Hücre Uygulaması dokuların kendini onarmasında ve yenilemesinde önemli ve etkin bir yöntemdir.

Dermaroller ile sağlıklı görünüm!

Eğer herhangi bir uygulama yaptırmak istenmiyorsanız, sarkma gözlemlenen diz kapağına evde Dermaroller uygulayabilirsiniz. Dermaroller’ın ucundaki ince uçlu iğneler, cilt üzerinde hasar oluşturarak ölü derinin atılmasını ve hücrelerin yenilenerek yerine sağlıklı hücrelerin gelmesini sağlar. Uygulamadan sonra gözenekler 10-15 saniye açık kalır. Böylece uygulama sonrasında bölgeye uygulanan vitamin, nemlendirici, antioksidan kremler ya da Hyalüronik asit desteği, daha hızlı ve daha kolay deri altına ulaşır. Hiçbir ürün kullanılmasa bile, uygulama sonrasında gözenekler açılacağı için cilt oksijen alacak, kanlanma artacak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Düzenli Dermaroller kullanımı sayesinde diz kapaklarında sağlıklı bir görünüm elde edilebilir

 

Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

 

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Sosyal medya hesapları

Facebook: drevrimuckunkaya

Instagram: @druckunkaya

YouTube: druckunkaya