“Eyvah yaz geliyor!” diyenlere popüler uygulamalar

Havaların ısınmasıyla birlikte incelme, zayıflama telaşına girdik. Daha şekilli ve ince bir vücut isterken biliyoruz ki sıklıkla kilo alıp verme, yerçekiminin etkisi ve yaş almaya bağlı olarak ciltte sarkmalar çok da kaçınılması mümkün durumlar değil. Ne kadar diri bir vücuda sahip olursak olalım, vücudumuzun farklı bölgelerindeki deformasyonlar yaşımızı ele verebiliyor. Beslenmemize ve kondisyonumuza ne kadar dikkat edersek edelim vücudumuzun bazı bölgelerindeki deformasyonlarda çözümsüz kalabiliyoruz. Bu haftaki yazımda “Eyvah yaz geldi, ne yapmalıyım?” diye soranlara vücut şekillendirme özelinde hızlı tek seferde ve klinikte uygulanan estetik işlemleri anlatacağım.

Tek seansta mucize: Endolift Lazer Ağı

Endolift Lazer Ağı Uygulaması ile sarkmaları ortadan kaldırmak, tek seferde kolajen bantlarını kontrollü bir şekilde uyarmak ve uzun süreli kalıcılık sağlamak mümkündür. Saç teli inceliğindeki bu lazer teknolojisi ile direkt cildin altına ısı vererek yarım saatte acı, ağrı, morarma, kesi ve dikiş olmadan tek seferde istenilen sonuca ulaşabiliyoruz. Bu uygulamanın bu kadar başarılı olmasının nedeni; istenilen uzunlukta, derinlikte ve şiddetteki ısının cildin alt tabakasına ulaşıyor olmasıdır. Selülit tedavisinden gözkapağı düşüklüklerine, yüz germeden, gıdı gidermeye ve hatta dolgusuz Jaw-Line (Çene Hattı) belirginleştirmeye, diz ve dirseklerse cildin sıkılaştırılmasına ve hatta diz içlerindeki küçük yağ depolarının giderilmesine kadar geniş bir alanda tedavi mümkündür.

BodyScluptor ile 2 bedene kadar incelme

Estetik uygulamalarda her geçen gün gelişen teknolojiler, vücut şekillendirmeyi daha da kolaylaştırıyor. Konu zayıflama olunca 2021 trendi belli ki BodyScluptor olacak. Yenilikçi teknolojisiyle, vücudun doğal mekanizmalarını çalıştırarak yağ hücresi yakım sürecini harekete geçiren ve hızlandıran BodyScluptor adeta mucize bir yeteneğe sahip. 12 seans uyguladığımız tedavi protokolünde her seans 30-45 dakika sürüyor.

Ağrısız ve son derece rahatlatıcı bir tedavi sunan BodyScluptor, vücut hatlarını düzeltiyor ve iyileştiriyor. Bu cihazın en önemli özelliği organların etrafındaki yağların azalmasına yardımcı olması. Özellikle sosyal yaşamı aktif, alkol tüketimi fazla, dengesiz beslenme ve hareketsizliğe bağlı oluşan karın iç organlarının etrafındaki yağlanmayı azaltmakta BodySculpture oldukça etkili. Ülkemizde çok yeni kullanılmaya başlanan, sadece birkaç klinikte yer alan bu cihaz ile zayıflama, beden inceltme ve şekillendirme alanlarında çok başarılı sonuçlar elde ediyoruz. En güzel haber ise BodyScluptor, kişiye göre değişiklik gösterse de Avrupa ve Türkiye’de yapılan sonuçlar sonucunda yapılan araştırmaya göre seanslar sonunda 1-2 beden incelme imkânı sunuyor.

Soğuk Lipoliz ile bölgesel yağlara veda

Bölgesel yağlarınızdan şikâyetçiyseniz; liposuction ile vücut şekillendirme ya da karın germe gibi iyileşme süreci uzun olan bir cerrahi ameliyatlar yerine, 3-4 seans süren soğuk lipoliz uygulaması ile cilt altında depolanan yağlarınıza yaptırabilirsiniz.

Bugün sizlerle birçok uygulamaya dair bilgi paylaştım. Hepsi etkin, başarılarını gözlemlediğimiz uygulamalar. Ancak önemli olan hangi uygulama sizin için doğru olan? Hepimizin yaşam şekli, beslenme şekli, şikayetleri ve yapısı farklı. Bu nedenle doğru uygulama, kişiden kişiye değişmektedir. Sizin için hangi yöntemin uygun olduğunu doktorunuza danışmanızı öneririm.

“Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

 

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Sosyal medya hesapları

Facebook: drevrimuckunkaya

Instagram: @druckunkaya

YouTube: druckunkaya

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet