Vaser Lipo uygulaması ile inatçı yağlardan kurtulun

Düzenli spor ve sıkı diyetlere rağmen vücudundaki yağlardan kurtulamayanlar için Vaser Lipo uygulaması, en etkili çözümler arasında yer alıyor. Bu haftaki yazımda, çok başarılı sonuçlar elde ettiğimiz Vaser Lipo operasyonlarında kullanılan teknikleri ve uygulama alanlarını anlatacağım.

Tek seferde etkili ve kalıcı şekillendirme imkânı sağlayan Vaser Lipo uygulaması, bir kilo verme yöntemi değil, vücut şekillendirme işlemidir. Yapılan diyetler ve spora rağmen istenilen sonuca ulaşamayanlar için Vaser Lipo uygulaması, tek seferde etkili ve kalıcı şekillendirme imkânı sağlar. Karın, bel, bacak içi, diz kenarı, kalça ve sırt bölgesinde düzenli spor, diyet ve egzersizlere rağmen verilemeyen depolanmış yağlar lazer enerjisiyle parçalanır. Benim de hastalarıma sıklıkla uyguladığım Vaser Lipo, kilo alıp verme sonrası oluşan cilt çökmeleri ve selülit problemlerinde de hızlı ve kolay bir çözüm sunar.  

Vaser Lipo ile cildinizi sıkılaştırın

Vaser Lipo uygulamasında amaç zayıflamak değil, inatçı yağların olduğu bölgeleri incelterek diğer bölgelerle daha uyumlu hale getirilmesidir. İnceltme işlemi yapılacak bölgede çeşitli yöntemlerle dirençli yağlar eritilir. Parçalanan ve eriyen yağlar ince kanüller aracılığıyla vakumlama yöntemi ile alınır. Ameliyat izlerinin görünmemesi için vücut kıvrım yerleri ile iç çamaşırı altında kalacak bölgelere uygulanır. Uygulamadan sonra hastanın sıkı bir korse giymesi gerekir. Korse hem vücudun uygulama sonrası şekle girmesini hem de cildin sıkılaşmasını sağlar.

Kimler için uygundur?

Vaser Liposuction da denilen uygulama, 18 yaşını geçmiş, ciddi sağlık problemleri olmayan, normal vücut kitle endeksine sahip kişilerde, elastik ve sıkı bir cilt yapısına sahip olanlarda, diyet ve spor yapılmasına rağmen giderilemeyen bölgesel fazlalıklar için uygundur. Komplikasyon riskinin düşük olmasından dolayı en çok tercih edilen güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir. Vücut hatlarının şekillenmesini sağlayan, formu düzgünleştiren bir uygulamadır. Vücut kontürünü şekilsiz hale getiren yağların vakumla emilmesiyle vücut çizgileri daha kıvrımlı ve çekici hale gelir. Toplanan yağlar daha sonra vücudun ihtiyacı olan ya da istenilen bölgelerde kullanılabilir. Vaser Lipo ile vücuttan iki litre ya da daha az yağ aspirasyonu yapılır. Lokalize olarak bulunan bu yağların giderilmesinde etkin ve konfor sağlayan bir teknolojidir.

Yağ alınan bölgelerde tekrar yağlanma olmuyor

İnsan doğuştan yağ hücresi sabit sayıda doğar. Kilo aldığımız zaman yağ hücrelerinin sayısı artmaz ancak hücre çapları büyür. Vaser Lipo uygulamasıyla yağ hücresi sayıları azaltılabilir. Kalan yağ hücreleri kilo alındığı zaman genişleyebilme özelliğine sahiptir. Ancak hücre sayısı alınan bölgede azaldığı için o bölgeden eskisi kadar yağlanma olmaz.

 

Metinde belirtilen işlemlerin uygulanması ve sonuçları her kişinin anatomisine, fizyonomisine ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Bahsedilen uygulamadan önce konunun uzmanı bir doktorla görüşülmesini öneririm.”

 

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Sosyal medya hesapları

Facebook: drevrimuckunkaya

Instagram: @druckunkaya

YouTube: druckunkaya