Geri Dön

Sulu Köftenin Yanına Ne Gider? Sulu Köftenin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Genelde yuvarlak şekilde yapılan sulu köfte çeşitleri, aynı zamanda yanında patates ile hazırlanır. Uyumlu olması için ise kolay mercimek çorbası, patates salatası ve benzeri daha pek çok seçenek değerlendirilebilir. Sulu köftenin yanına ne gider? Sulu köftenin yanına yemek ve içecek tavsiyeleri hakkında merak edilen tüm detaylar.

Sulu Köftenin Yanına Ne Gider? Sulu Köftenin Yanına Yemek Ve İçecek Tavsiyeleri

Sulu köfte yapıldığı zaman menünün yanında mutlaka güzel bir yemek türü eklenmesi gerekir. Bu durum çorba çeşitleri olabilir ya da salata ve benzeri gibi ürünler öne çıkabilir.

Sulu Köftenin Yanına Ne Gider?

1 - Mercimek Çorbası

Genel olarak her yemek türünde uyum sağlayan mercimek çorbası, özellikle sulu köfte ile beraber harika bir uyum sağlar.

2 - Şehriyeli Yoğurt Çorbası

Bir diğer çorba alternatifi olarak şehriyeli yoğurt çorbası kullanılabilir. Önce bu çorba verildikten sonra arkasından sulu köfte sunumu yapılabilir.

3 - Patates Salatası

Salata eklemesi olarak sulu köfte ile beraber patates salatası kullanılabilir. Ancak özellikle patates ile yapılmayan sulu köftenin yanında kullanılması daha iyi gider.

4 - Mevsim Salatası

Tam uyum sağlayacak ve kullanılabilecek salatalar içerisinde mevsim salatası gelir. Sulu köfte ile beraber güzel bir bütünlük oluşturur.

5 - Bademli Pilav

Yöresel bir yemek olarak öne çıkan bademli pilav, özellikle sulu köfte ile beraber harika bir uyum teşkil eder.

Sulu Köftenin Yanına Yemek ve İçecek Tavsiyeleri

Sulu köftenin yanında verilebilecek birçok farklı yemek ve içecek tavsiyesi söz konusu. Örneğin zeytinyağlı barbunya ya da zeytinyağlı bezelye güzel bir bütünlük sağlar. Yağlı biber turşusu da yine yanında bir alternatif, aperatif ve garnitür olarak değerlendirebilir. Tabii birçok değişik içecek türünü de yine asitli veya asitli olmayan biçimde sunmak mümkün. Özellikle ana menü olarak en sevilen ve tercih edilen yemekler içerisinde gelir.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber