Endolift nedir ve kimlere uygundur?

Endolift, cerrahi germe veya yağ aldırmaya yenilikçi yeni bir lazer alternatifidir. Yağ azaltma ve cildi sıkılaştırma için uygun bir çözümdür. Derinin derin ve yüzeysel katmanlarını yeniden şekillendirir. Kolajen üretimini artırır. Neştersiz, yara ve kesik izi bırakmadan tek bir ağrısız işlem ile anında sonuç alınır.

Endolift, tüm yüzü yeniden şekillendiren yenilikçi ve minimal invaziv bir lazer işlemidir. Alt yüzün üçte birlik kısmında (gıdı, yanaklar, ağız ve çene hattı) ve boyunda oluşan hafif sarkmaları ve yağ birikimlerini düzeltir, ayrıca alt göz kapağındaki cilt gevşekliğini azaltmak için kullanılabilir. Ek olarak, cildin yeniden yapılandırılmasını destekler ve yüz ve boyundaki deri gevşekliği azaltır.

Endolift ayrıca diz, karın, alt ve iç uyluk ve ayak bilekleri dahil olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılabilir. Bu nedenle, acısız bir şekilde yağ kaybetmek, yüz ve vücudunuzdaki sarkık deriden kurtulmak istiyorsanız sizin için en uygun seçeneklerden biri olabilir.

Tedavi, cerrahi yüz germenin faydalarını neştersiz, ağrısız ve anestezisiz olarak sunar. Endolift, cerrahi bir germe işleminin daha uzun iyileşme süresi, daha yüksek cerrahi sorun oranı ve her zaman daha yüksek fiyatlar gibi olumsuzluklarından kaçınan ileri teknolojik ve tıbbi araştırmanın sonucudur.

Endolift tedavisi dokular arasıdır ve cilt altında yüzeysel hipodermise kolayca yerleştirilebilen saç kadar ince, özel ve tek kullanımlık mikro optik fiberlerle çalışır. Daha sonra lazer kaynaklı seçici ısı, tedavi edilen bölgedeki mikroskobik giriş deliklerinden boşalan yağı eritir. Bu eş zamanlı olarak neo-kolajenezin ve hücre dışı matriksteki metabolik fonksiyonların aktivasyonu sayesinde cildin çekilmesini ve cilt gevşekliğinin azalmasını sağlar. Endolift tarafından yaratılan cilt sıkılaştırma, kullanılan lazer ışınının, insan vücudunun iki ana hedefi olan yağ ve su ile seçici olarak etkileşime girmesine bağlıdır. İşlemin süresi, yüzün ve vücudun ne kadarlık bir kısmının tedavi edileceğine bağlıdır; yüzün sadece bir kısmı için 5 dakikadan başlar ve yarım saate kadar sürebilir. İyileşme süresi gerekmez ve birkaç saat içinde normal aktivitelere dönmek mümkündür.

Endolift işleminin sonuçları sadece anında görülmekle kalmaz, aynı zamanda cildin derin katmanlarında ek kolajen oluştuğu için prosedürü takip eden birkaç ay boyunca iyileşmeye devam eder. Elde edilen en iyi sonuç 6 ay sonra gözlemlenebilir.

Genellikle bir seansta uygulanabilen tedavinin etkisi ve süresi tüm işlemlerde olduğu gibi hastaya göre değişebilir ve hekimin gerekli görmesi halinde Endolift herhangi bir yan etki olmaksızın tekrarlanabilir.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Nezih Karaca

www.instagram.com/drnezihkaraca/

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet