Gülüş tasarımı doğal dişlere zarar verir mi?

Gülüş tasarımı yontma veya kırık dişler, düzensiz dişler, aşınmış veya sarı dişler ve çarpık veya boşluklu dişler dahil olmak üzere çeşitli ağız şikayetlerini tedavi etmek için kullanılan en yaygın estetik diş hekimliği prosedürlerinden biridir. Bu kusurlar ağzınızın işlevinin yanı sıra özgüveninizi de olumsuz yönde etkiliyorsa gülüş tasarımı estetiğinden faydalanabilirsiniz.

İlk başta birçok hastada görülen endişe, gülüş tasarımının doğal dişlere zarar verip vermeyeceğidir.

Gülüş tasarımı doğal dişlerinizi bozar mı?

İyi haber şu ki gülüş tasarımı doğal dişlerinize zarar vermez. Gülümsemenizin doğal güzelliğini artırmak istediğinizde gülüş tasarımı güvenli bir işlemdir. Her aşamasında doğal dişlerin korunması ve daha sağlıklı hale getirilmesi hedeflenir.

Parlak ve güzel bir gülümsemeye sahip olmanın özgüveni artırdığını, yüz görünümümüzü iyileştirdiğini ve daha güvenle gülümsememizi sağladığını biliyoruz. Diş sağlığını ve gülümsemeyi iyileştirmek için çağdaş kozmetik diş tedavi prosedürleri kullanılır.

Gülüş tasarımında arzu ettiğiniz parlak gülümsemeye sahip olmanız için dişlerinizi onarmak ve güzelleştirmek için porselen kaplamalar, diş implantları ve diş kronları gibi tedaviler gerçekleştirir.

Unutmayın, gülümsememiz sizin ilk izleniminizdir

Gülüş tasarımı hastanın yaşına, ihtiyacına, yaşam tarzına, ağız ve diş sağlığına göre kişiye özel olarak planlanır.

Parlak ve sağlıklı gülümseme herkesin hakkıdır. Dişlerinizin görünümünden memnun değilseniz, onları saklamayın. Gülüş tasarımı, çok çeşitli kozmetik ve pratik diş sorunlarını düzeltebilir. Planı özelleştirirken her hastanın yaşı, cinsiyeti ve benzersiz yüz özellikleri dikkate alınır. Hiçbir gülüş tasarımı planı bir başkasıyla aynı değildir. Hepsi kişiye özel olarak planlanır.

Gülüş tasarımıyla neler yapılabilir:

-Dişleri beyazlatılır ve parlatılır.

-Dişlerin hizasını dengelenir.

-Ön dişler aynı yükseklik ve genişlikte yapılır.

-Daha iyi bir diş eti-diş oranı elde edilir.

-Dişleri ve diş fonksiyonlarını güçlendirir.

-Hastaların gülümsemesinin dudaklarının kıvrımıyla eşleşmesine yardımcı olur.

-Diş çürümesi, diş eti hastalığı ve enfeksiyon riskini azaltır.

-Hastanın güvenini önemli ölçüde artırır.

-Tüm yüzün daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kişiye özel gülüş tasarımı planı bunlarla sınırlı olmamak üzere şunları içerebilir: şeffaf plaklar, diş beyazlatma, diş kronları, porselen kaplamalar, kompozit kaplamalar, diş implantları, diş eti şekillendirme ve kozmetik yapıştırmadır.

Kullanılan tüm bu işlemlerdeki ana hedef ise ağız ve diş sağlığında doğal görünümü sağlamaktır.

Diş Hekimi Şahin Durmuş

www.dtsahindurmus.com/

www.instagram.com/drsahindurmus/